Co se dnes hraje? Pohádky 21. století

Co se dnes hraje? Pohádky 21. století https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128349/co-se-dnes-hraje-pohadky-21-stoleti-128349.jpg 4 16 10

Kniha určená široké veřejnosti představuje klasický pohádkový žánr poněkud netradičním způsobem, a to prostřednictvím příběhů ze současnosti. Hrdinou se může stát každý z nás. Pokud se v některé pohádce najdete, zahrajte si s námi. Příběhy se šťastným koncem jsou inspirované dvanácti dobře známými českými pohádkami od Erbena a Němcové, jako např. Popelka, Červená Karkulka, Perníková chaloupka a další. Pohádky doplňují psychologické komentáře, v nichž najdete mnohdy překvapující paralely z našeho každodenního života. Ukazuje se, že moudrost skrytá v pohádkách je nadčasovým poselstvím aktuálním i pro člověka 21. století.... celý text

Povídky , Literatura česká

Vydáno: , Anahita

JancaMia
02.05.2021 3 z 5

Poučné ze života, jen je škoda že co pohádka mohla být napsaná více do hloubky ..

ji69ri
24.02.2020 5 z 5

Koblizek mě dostal. Až mrazí...

Kaprov
20.02.2019 5 z 5

Zajimave pojeti pohadek Neuveritelna pohadka o Koblizkovi. To, ze ji autorka psala v roce 2010 se snad nechce verit. Vladce Koblizkova nikdy nechybuje... Ostatni pohadky tez na zamysleni.

Kalarda
08.07.2018 5 z 5

Zajímavé pojetí novodobých pohádek.

moore.allonsy
28.02.2018 1 z 5

Až příliš jednoduché a pro mě nic objeveného, hodnotím tedy aspoň grafickou úpravu a snahu tomuto světu něco dát. Titulek knihy zněl mnohem lákavěji, než byl celý knižní obsah.

Jana_Hlus
29.04.2017 3 z 5

Moc literatury v této knížce čtenář nenajde. Pohádky jsou šité horkou nití, asi si s nimi mohla autorka více pohrát. Co bych však vyzdvihla a co mě na knížce bavilo, byly psychologické komentáře. Kvůli nim jsem knihu přečetla v podstatě na jeden zátah. Některé věci jsem znala, některé jsem si uvědomila až při čtení tohoto textu. Z tohoto důvodu kniha určitě stojí za přečtení, díky ní jsem si uvědomila, že v podstatě lidstvo stále dokola opakuje ty samé chyby, jen v jiných reáliích. 3/5

Danago
21.08.2016 5 z 5

Knížku sem dlouho odkládala a o to víc jsem překvapená, jak dobře se četla a jak velice pěkně je zpracovaná.

konzervářka
30.03.2016 5 z 5

Moc pěně napsané pohádky, převedené do současnosti

simonabr
02.10.2013 4 z 5

V současném podání mi pohádky nepřišly tak idylické a milé jako ty klasické, jak jsme zvyklí, spíš na mě z nich dýchl smutek, ale nutno ocenit, že každá z nich měla stále výchovný charakter a nutila k zamyšlení.

Danafantom
29.06.2013 5 z 5

Výklad pohádek, kterému jsem rozuměla i já. Žádné složité psychologické termíny, ale prosté lidské příběhy. Moc sympatické pojetí.

Kniha Co se dnes hraje? Pohádky 21. století je v