Panicové

Jamie truchlí nad smrtí svého otce a navíc je vážně zraněn a v rukou Angličanů. Prchá s žoldáky a na francouzském venkově se setkává se svým starým přítelem Iana Murraym. Oba jsou ošetřeni a oba mají dobrý důvod, aby se nevraceli do Skotska. A oba jsou ještě panicové, i když měli spoustu možností, jak o něj přijít s dámami leh... celý text

Jamie truchlí nad smrtí svého otce a navíc je vážně zraněn a v rukou Angličanů. Prchá s žoldáky a na francouzském venkově se setkává se svým starým přítelem Iana Murraym. Oba jsou ošetřeni a oba mají dobrý důvod, aby se nevraceli do Skotska. A oba jsou ještě panicové, i když měli spoustu možností, jak o něj přijít s dámami lehkých mravů.

Ale Jamieho milostný život se zamotává a je také nebezpečný - když osud oba mladé muže dostane do služby židovského doktora Hasdiho, který je najme jako doprovod dvou drahocenných pokladů na cestě do Paříže. Jedním z nich je starý Torah a druhým lékařova krásná dcera Rebeka, jejíž sňatek je již domluvený. Oba – Jamie a Ian – jsou upozorněni, že jde o budoucí nevěstu, ale určitě by byli mnohem opatrnější, kdyby měli tušení, pro koho opravdu pracují. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/32_/326300/panicove-XXm-326300.jpg 3.530

Cizinka

Virgins (2013)

Literatura světová, Pro ženy
Vydáno:, Omega

RoseDadas
dnes

Krátká povídka mě nezasytila natolik, abych byla spokojená. Raději bych uvítala soubor několika povídek. Summa summarum, ač je příběh kraťoučký, nepostrádá akční scény, napětí, a především našeho ryšavého oblíbence Jamieho. Ovšem když už vydávat povídku, tak nejlépe v nějakém souboru a nikoli takto samostatně. Upřímně jsem očekávala alespoň nějakou návaznost na samotnou Cizinku z pohledu Jamieho. Zkrátka vložit do toho perspektivu, kterou ještě neznáme. I autorčin styl se v této povídce nepředvedl v tom nejlepším světle. Diana Gabaldon píše mnohem lépe, což ostatně její čtenáři vědí moc dobře. Těm, kteří ještě neměli tu čest se s autorčiným románovým kolosem seznámit, bych nedoporučovala posuzovat její um na základě této krátké epizody. Gabaldon je výborná vypravěčka, jen je škoda, že svůj talent v povídce více nevyužila.

milunka21
včera

Skvělý doplněk k sérii a dokonce je to pro ty, co ji nečetli, protože kniha je doplněna o tři kapitoly cizinky

daza.dt

Hodně velké zklamání, první část knihy - velmi krátký příběh, přiznám se - zase tak úžasný se mi nezdál, ale budiž, alespoň něco nového. A druhá část knihy - opsaná první kapitola z Cizinky. Za moji osobu - vyhozené peníze

kalinkacz

Tak tento krátký příběh by mě asi určitě na Cizinku nalákal, jelikož s ev něm prakticky nic neděje... Pro jedince jako jsem já, kteří už Cizinku četli to bude milé setkání s milovaným Jamiem, víc od toho ale nečekejte nic nového, co by nebylo v Cizince neodhalíte...

mariva

Protože jsem četla Cizinku, byla jsem zvědavá i na to, co jí předcházelo, ale tato krátká povídka moc nového nepřinesla. Částečně se opakovalo to, co později Jamie v Cizince vyprávěl Claire a doplnění knihy prvními kapitolami Cizinky bylo celkem zbytečné. Snad jen jako marketingový trik na ty, kteří Cizinku nečetli, aby chtěli vědět, co bude dál, a koupili si další díly.

Raduška01

Při zjištění, že se o několik měsíců posouvá vydání knihy Mořeplavec, jsem se na tuto ''záchranu'' od dlouhého čekání opravdu těšila. Bohužel po přečtení první poloviny knihy, přišlo zklamání. Povídka o Jamiem a Ianovi se mi samozřejmě líbila, přečetla jsem ji na jeden nádech, stejně jako Cizinku a Vážku... Jen jsem neočekávala, že v polovině knihy příběh skončí a nahradí ho začátek z Cizinky. Čekala jsem trochu víc i přes to, že knížka nemá ani 200 stran.

KatnissLavender

Pro milovníky a příznivce Cizinky je tohle nutnost! Jedná se sice jen o krátkou povídku, která vám neřekne ani polovinu toho, co byste chtěli ( jsme přeci zvyklí na 650 stran a více ), ale i přes to potěší a Diana opět předvede, že prostě umí psát!!!

PS: Jen si nejsem jistá, jestli je dobrý nápad vydat knihu, ve které je jedna povídka, která má 90 stran a pak ji "dofouknout" začátkem Cizinky... Kniha potom bude mít nízké hodnocení, ne kvůli její kvalitě, ale proto, že budou čtenáři ( čekající příběh na 200 stran ) prostě zklamaní... :-(

katynais

Naproste zklamani, cast o Jamiem jeste docela dobre, ale co ta druha cast, ktera je vlastne zacatek cizinky? Jelikoz sem cizinku davno cetla, tak to pro me bylo o nicem. Knizky od Diany Gabaldon jsou uzasne, ale tohle mi prijde, jako by nevedela o cem psat, pro me ztrata casu

MinaHawke

Vyprávění o Jamiem a Ianovi se mi líbilo, bylo zajímavé si přečíst co Jamie dělal před Cizinkou. Jen mi přišlo trochu krátké, čekala jsem trochu víc. A nevím proč tam byl začátek z Cizinky, to se mi tam moc nehodilo.

KláraHunčarová

Za mě musím říct že se mi kniha moc líbila, brala jsem ji jako ukázku silného pouta mezi Jamiem a Ianem. Autorka dokonce i v intermezzu vysvětluje proč přidali část Cizinky. Za mě příjemný kratší příběh, který by nikdo z milovníků celé série, neměl vynechat.

likaf

Velmi, velmi krátké. Nevím proč víc jak polovinu knihy zabírá Cizinka, kterou si lze přečíst samostatně (a většina čtenářů, čekajících na Panice, ji již četla...). 90 stran nového příběhu, no to je skoro na časopis a ne knihu.

Aires

Jamie Fraser a Claire. Jejich příběh známe z knihy Cizinka. Ale taky vám někdy vrtalo hlavou, co bylo předtím, než Jamie potkal Claire? Jamie toho má za sebou více, než dost. Léta v Paříží, první lásku, vojenskou službu, střet s kapitánem Randallem a v neposlední řadě také jednu celkem bezvýznamnou epizodku, kterou vám představí tato kniha- Panicové.

Těšila jsem se na další setkání s Jamiem, které jsem si v Cizince velmi oblíbila. Bohužel, Panicové jsou jen kraťoučký 90stránkový příběh. Ze spousty Jamieho dobrodružství zrovna tohle není to nejzajímavější Polovinu povídky na každé druhé straně přemýšlí, jaké by to asi bylo mít za sebou už pár hříšných radovánek :D Ach jo, já chtěla příběh stejně lákavý, poutavý, geniálně napsaný, jako byla Cizinka. Dostala jsem neobratný pokus o popsání toho, jaké to je být panicem :D

atramVe3

Asi jsem se na knihu moc těšila a čekala jsem od ní víc,bohužel...

Alex.Barunka

Páni, čekala jsem dvou set stránkový příběh, který bohužel končí na straně 90, což bylo velké překvapení. Pak vše pokračuje začátkem Cizinky.

Jedná se o opravdu jednoduchý příběh, který dějově předchází celé sáze. Ale i když nepřevyšuje ani sto stran, je v něm patrný Jamieho charakter, ale ne jen povrchově, v tomto je autorka opravdu dobrá.

Laoghaire

Upřímně jsem zklamaná, kupovala jsem to s úplně jinou představou... Jak jsem byla nadšená z Cizinky a z Vášky v jantaru, tak těchto 90 stránek jsem měla během večera přečtený! Čtení to samozřejmě nebylo špatné. Je to jako vždy poutavé! :-) Ale druhá půlka knihy není totiž nic jiného než, první kapitola z Cizinky. Proč to tam dali, jsem vlastně moc nepochopila... Myslela jsem, že tam bude popis, jak se vrátil z Francie, jak přišel k vykloubenému ramenu, či snad bych si tam uměla i představit... co si myslel první dny o Claire a jak se do ní zamiloval!