Cizinka

Cizinka https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258953/bmid_cizinka-1SM-258953.jpg 4 2321 613

Cizinka / Outlander série

Zde je příběh, kterým to všechno začalo. Seznámíme se v něm se dvěma pozoruhodnými postavami, Claire Randallovou a Jamie Fraserem. Román je plný vášně a historických zajímavostí a snoubí se v něm dech beroucí dobrodružství s milostným příběhem, vedoucím napříč epochami. Píše se rok 1945 a Claire Randallová, bývalá armádní zdravotní sestra, se právě vrátila z války, aby se znovu setkala se svým manželem a vydala se na druhé líbánky. Při prohlídce jedné ze starověkých kamenných ruin, které jsou rozesety po celých britských ostrovech, se však dotkne jednoho z menhirů. Náhle je z ní Sassenach – cizinka – ve Skotsku zmítaném válkou a nájezdy klanů v pohraničí, to vše léta Páně… 1743. Claire je katapultována zpět v čase silami, kterým nerozumí. Ocitá se uprostřed intrik zemanů a špehů. Někteří z nich možná usilují o její život a jiní o její srdce. Právě zde se totiž setká s Jamesem Fraserem, galantním skotským bojovníkem, který ji zahrne láskou tak bezbřehou, že se Claire bude muset rozhodnout mezi věrností a touhou ; mezi dvěma naprosto odlišnými muži ; mezi dvěma životy, které nelze vzájemně skloubit. Dotisk v roce 2017.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Omega

Outlander , 1991

EjkaM
EjkaM
24.03.2024 4 z 5

Po shlédnutí TV zpracování jsem se trošku knižní verze bála. Ale jsem mile překvapena, knížka je citlivější a romantičtější.
Příjemná historická romantika s prvky fantasy, po které budete mít intensivní touhu navštívit historické a přírodní pozoruhodnosti Skotska.

AlenaInfy
AlenaInfy
19.03.2024 3 z 5

Dle ocekavani pecka, autorka pise ctive, pribeh si me podmanil. Navic jsem videla serial coz krasne dokreslilo atmosferu.

Ivkaja
Ivkaja
17.03.2024 3 z 5

Tento 1. díl se mi líbil. Píši to až poté co jsem přečetla celkem 4 díly, tak z mého pohledu byl tento první zdaleka nejlepší. Tak 3-4*

Eva398
Eva398
08.03.2024 3 z 5

Jsem docela zklamaná. Moc dlouhé a místy o ničem.

Imaginárium
Imaginárium
03.03.2024 5 z 5

Claire je zdravotná sestra, ktorá posledné roky trávila ošetrovaním vojakov počas druhej svetovej vojny. V roku 1945 vojna skončila a Claire sa vydá na Škótsku vysočinu so svojím manželom, aby si dopriali druhú svadobnú cestu a našli po rokoch odlúčenia seba samých. Stanú sa svedkami druidského rituálu medzi skalami Craigh na Dun, kam sa Claire ďalší deň vráti sama. Keď sa dotkne kameňa, presunie sa do roku 1743, kde na ňu čaká úplne iný svet, než predpokladala.

Jednoznačne môj najobľúbenejší historický román, ktorý sa preslávil perfektne spracovaným seriálom. Skákanie v čase a kombinácia dvoch časových línií, ktoré sú samé o sebe zaujímavé, dodalo knihe určitý level brilantnosti a ja som si užila každú jednu stranu tejto bichličky.

Autorkin štýl mi neskutočne sadol, všetko je skvelo opísané a celý čas som mala pocit, že tam som s Claire. Konečne som mala ten pocit, kedy chcem, ale zároveň nechcem knihu dočítať. Keďže milujem aj seriál, filmové obálky u mňa nesmú chýbať a za mňa sú dokonalé.

KnihomolkaOli
KnihomolkaOli
21.02.2024 3 z 5

Já nevím čekala jsem, že z toho budu vystřelená jako většina lidí, ale bohužel.
Za prvé mi trvalo opravdu dlouho se začíst, na nějakou dobu jsem knihu i odložila.. zkusila jsem to proložit seriálem a Jamie trochu zabral, i když hlavní herečka mi moc neseděla.
Ke konci mě to ale docela chytlo, možná proto, že jsem zapomněla na to, jak byl zvláštní začátek. Ocitnout se 200 let zpátky a vlastně se z toho vzpamatovat hned druhý den, to je záviděníhodná vlastnost. Já bych byla nepoužitelná aspoň měsíc.
Zkusím další díky a budu doufat, že mě nadchnou více.

Nikollka
Nikollka
13.02.2024 4 z 5

Ke knize jsem se dostala díky společnému čtení. Sama jsem se do ní nepustila, odrazoval mě počet stran ale nakonec jsem si i docela nadávala, že jsem po knize nesáhla dříve. Nádherný historický román s prvky fantasy. Seriál jsem neviděla ale knížka byla super.
Jednu hvězdičku jsem odebrala za dej, který se občas strašně táhl a nic se nedělo

Linda007
Linda007
09.02.2024 3 z 5

Hodně rozvláčné s minimem děje. Vlastně x stejných dnů na jedné tvrzi, pak na druhé, potom v opatství. Pořad se tam vypráví o tom samém dokola. Jestli jsou takhle natahované i další díly, tak se nedivím, že jsou tak dlouhé. Kniha by v klidu mohla mít do 300 stran a bylo by to OK.

sidonka
sidonka
06.02.2024 5 z 5

Dlouho jsem se odhodlavala k této knize, která má i filmové zpracování, které jsem neviděla, knížka mě zpočátku odrazovala, tolik stránek :-O, ale nakonec mě příběh zcela pohltil a najednou otočím a Konec, no to neee

Shaxx
Shaxx
26.01.2024 2 z 5

Uff.
Tak tady se s hodnocením míjím. Moje první setkání s Cizinkou, seriál jsem neviděla. Pamatuju si, že jednu dobu Cizinka strašně letěla, já se k ní dostala až nyní. Čekala jsem historický román s cestováním v čase napříč malebnou skotskou krajinou a nějaké to romantické dilema, smířená jsem byla i s nějakými těmi sexuálními scénami. No, dostala jsem spíš takovou červenou knihovnu, která předstírá, že je historický román. Malebné krajiny Skotska? Ne. Historie? Ne. Romantické dilema? Ani ne. Hromada křečovitě napsaných sexuálních scén? Ano. Plácání se v příběhu bez náznaku děje? Ano. Vyhrocené scény na konci knihy, které mi způsobily záchvat smíchu? Ano. Hlavní hrdinka je neuvěřitelná. Vskutku neuvěřitelná, protože jejímu chování jsem nechtěla ani věřit. Odteleportuje se 200 let zpátky v minulosti a je s tím úplně v pohodě. Žádný stres. Párkrát naoko udělá, že se chce vrátit zpět do své doby, ale nevyvine téměř žádné úsilí, aby k tomu došlo. Navíc se tam pohybuje fešnej skotskej koloušek, takže přestane fungovat mozek a Claire se začnou zapalovat lýtka. Chová se jak stará harcovnice s mentalitou nadržené šestnáctky. Konec tomu nasadil korunu (a to nemyslím naprosto předvídatelný rádoby cliffhanger) a zkrouhl hodnocení na dvě slabé hvězdy. Rozhodně nebudu pokračovat v sérii.

Pettato
Pettato
05.01.2024 5 z 5

Cestování v čase s Claire jednoznačně doporučuji.
Už dříve jsem viděla seriál a ten mě inspiroval k přečtení knihy. Knižní zpracování je hodně pozvolné a příběh je vyprávěn jen z pozice hlavní hrdinky.
Kniha se mi, jako fandovi historických románů s nádechem fantasy, moc líbila.

terryaknihy
terryaknihy
05.12.2023 5 z 5

Miluju to. Já k tomu nemám lepší komentář, který by vás měl přesvědčit. Výběr herců pro seriál byl naprosto skvělý a jelikož jsem se k příběhu dostala prvně přes něj, neumím si v knihách představit prostě jiné postavy. A vůbec mi to nevadí.
Tentokrát jsem se znovu do Cizinky pustila, ale ve formě audioknihy a přednes Jitky Ježkové byl naprosto famózní. Jdu rovnou poslouchat dál, protože Vážka v jantaru se před pár týdny objevila v audiu jako novinka .

hana4834
hana4834
02.12.2023

Popravdě jsem ani nedocetla pro mě to bylo moc natáhli a plytký

lailaj
lailaj
22.11.2023 3 z 5

Bohužel se nepřidám k fanouškům této knihy a jsem si jistá, že další díly číst nebudu. Styl psaní nebyl špatný, ale přišlo mi , že postavy byly povrchní a nešly do hloubky a některé věci prostě neřešily (objevím se 200 let zpět, nikoho neznám, styl života úplně jiný, ale pohodička a klídek, žádná panika ?!). taky mi tak nějak přišlo, že se autorka vyžívala v týrání Jamieho

Ctenaricek4
Ctenaricek4
07.11.2023 5 z 5

Ke knize jsem se dostala také díky seriálu, který pokládám za svůj nejoblíbenější. Kniha je napsána opravdu poutavě a čtenář hltá každou další stránku. Navíc se mi líbí objevovat místa v knize, která se nedostala do samotného seriálu. Už se těším na druhý díl.

Plativa
Plativa
04.11.2023 5 z 5

Knížku jsem koupila na základě doporučení jako dar k Vánocům, neodolala jsem a sama jsem si ji nakonec přečetla taky a trochu toho lituju, protože teď jsem celou knižní sérií Cizinka posedlá. :D Velmi čtivé a dechberoucí, těším se, až si přečtu další díly. Jinak jsem se začala dívat na seriál Outlander, který je natočen podle knižní série Cizinka, a musím říct, že se mi taky velmi líbí, hlavně jak je autentický s knihou. Doporučuji.

Elapheg
Elapheg
02.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Možný spoiler:
Claire Randallová, zdravotní sestra se vrací domů po konci 2. světové války. Shledání s manželem po dlouhé době se rozhodnou strávit jako druhé líbánky v Británii. Claire se při prohlídce jednoho přírodního úkazu dotkne kamene, který je menhir a který ji katapultuje do Skotska v roce 1743. Není zde žádná elektřina, nic z moderní doby a Claire se postupně snaží přizpůsobit se podmínkám, ve kterých se nachází. Jako zdravotní sestra zde může léčit zraněné a mezi jednimi z nich je i Jamie Fraser, Skot, který se do ní zamiluje. Claire je Jamie také velmi sympatický. No jisté je, že se bude muset rozhodovat mezi manželem z 20. století a návratem zpátky, nebo zda zůstane ve Skotsku. Jak to dopadne a jak se Claire rozhodne? To už si přečtěte sami. Je to dost poutavé čtení. Nechybí zde přátelství, láska, bitky, nepřátelství mezi Skoty a Angličany, tíha života té doby a autorce se podařilo skvěle vykreslit atmosféru té doby. Jsem velmi zvědav na pokračování v druhém díle a děkuji za komentáře mých knižních přátel, které mě přiměly si knihu koupit. Děkuji vám všem. Kniha se mi velmi líbila, dávám pět hvězd a doporučení všem románovým fandům s historicko fantasy a romantickým podtextem. :-)

123.Iveetka
123.Iveetka
23.10.2023 4 z 5

Ke knize jsem se dostala až po zhlédnutí seriálu, ráda totiž porovnávám knižní a televizní tvorbu. Kniha se mi moc líbila, protože jsem se dozvěděla trochu víc informací než v seriálu a pochopila některé situace lépe. Nicméně seriál se mi líbil trochu víc, určitě si ale přečtu i další díl.

Annicka
Annicka
14.10.2023 2 z 5

Nevím, mě kniha úplně nezaujala. Je pravda, že jsem si ji vybrala hlavně kvůli tomu cestování v čase, ale po této stránce se mi kniha moc nelíbila. Možná jsou to moje předsudky, ale Claire mi přišla na dobu, kdy měla žít (tedy kolem roku 1945), příliš moderní a Jamie už úplně. Po této stránce mě tedy kniha úplně nenadchla a přiznám se, že romantiku taky nemám moc ráda... Možná jen nejsem cílová skupina. Poslouchala jsem jako audioknihu v podání Jitky Ježkové. Papírově bych asi nedočetla...

CalwenRamones
CalwenRamones
14.09.2023 5 z 5

Tak kniha rozečtena snad dva roky 100 stran jelikož jsem viděla seriál tak mě moc nebavila a letos jsem do dočetla na jeden zátah od půlky jsem se nemohla odtrhnout. A jdu na druhý díl. Opravdu čtivé a na Francii se moc těším.