Čisté radosti mého života

Čisté radosti mého života https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35477/ciste-radosti-meho-zivota-35477.jpg 5 298 79

Čisté radosti série

Úsměvný román o dobrodružstvích obchodního cestujícího na americkém jihozápadě, který se na jedné ze svých cest ujme opuštěné cirkusové lvice. Tento počin mu zkomplikuje soužití s lidmi a má i vliv na hledání životní partnerky, ale zároveń mu obohatí život o srdečné přátelství.

kopeceli
03.03.2024 5 z 5

Popravdě jsem po knize sáhla jen kvůli čtenářské výzvě. K humoristickým románům jsem obvykle nedůvěřivá, mám ráda humor situační, neobhroublý, inteligentní. Není snadné s takovými požadavky vybrat vhodnou knihu.
Ale tato předčila má očekávání, good haven! Líčení obchodního cestujícího, kterak přišel ke své společnici a jak mu mnohdy vytrhla z paty trn nebo ho naopak posadila holým zadkem na ježka, nelze číst jinak, než s hubou od ucha k uchu.
Kdo máte jarní deprese, zkuste Čisté radosti mého života užívat jako lék. Možná se vám uleví a dočkáte se teplých slunečných dnů s klidnou duší.

Naďa2411
11.01.2024 5 z 5

Mám velmi ráda zvířátka hlavně psy a kočičky, proto mne velmi potěšila letošní výzva. Vybrala jsem si k poslechu tuto oddechovou aknihu s jednoduchým dějem. Nat Jessel je od svých 16-ti let sirotek, prodal rodný dům a věnuje se cestování po venkovských osadách Arizony a Utahu. Jak říká s jeho "fordkou" prodává textilní zboží pro chudší lid v horách. Jednoho dne našel opuštěnou "žlutou společnici" lvici Eileen, která mu spestří současné mládenecké žití . Doporučuji tuto knihu všem, kdo má rád zvířátka a "imaginární" cestování divočinou. Kniha určitě pobaví každou generaci.

Andrea864
06.01.2024 5 z 5

Skvělá kniha. Zdánlivě jednoduchý děj dává vyniknout nejen vtipu, vztahu člověka k přírodě, zvířatům a lidem, ale i filozofickým otázkám života. Je to takové milé pohlazení po duši. Krásná čeština a využití slov. Výborně jsem se bavila. Doporučuji.

manka71
27.11.2023 4 z 5

Příjemné čtení do špatného počasí. Určitě si půjčím i další díl.

Maki229
25.09.2023 5 z 5

Pěkně napsané čtení, nejen humorné, ale i milé a dojemné. Řekla bych, že kdo má rád zvířata, nemůže žít špatný život.

Jirka1966
03.04.2023 4 z 5

Moc jsem si tu knihu oblíbil - nevěřil jsem, že to napsal čech :-)

janka84
02.10.2022 5 z 5

Tato kniha je pohlazením po duši.

Georgie1
01.06.2022 5 z 5

Ležela mi doma dvacet let. Tehdy mne nezaujala. Proč číst o krajině, která mi není blízká. Nyní jsem se rozhodla přetřídit a umenšit svou knihovnu. Vzala jsem ji do ruky, že se jen kouknu, než půjde z domu. A .... udělala mi radost. Je to milé, úsměvné, oddechové čtení. Nat je do morku kosti dobrý a pohodový člověk, který mi přidal do života pár čistých radostí. Příjemné čtení pro klidné chvíle. Byla nyní ve správný čas na správném místě.

cziss
04.04.2022 5 z 5

Naprosto skvělá oddechovka.

jaroiva
03.04.2022 5 z 5

Moc se mi líbilo to spojení vtipného vyprávění a čisté lásky ke zvířeti. Humor a zvířátka... to jsem prostě přesně potřebovala.
Na konci jsem dokonce i byla napjatá.
Doporučuji a jdu se poohlédnout po dalších autorových knihách.

arcs
22.02.2022 5 z 5

Zjevení a úžas. Přitom tak nenápadný. Doslova a do písmene čisté radosti. Na knížce je prostě poznat autorovo rozpoložení, možná přímo duše, kdo ví? A tohle je tak lehounké, že je mi až hloupé k tomu přidávat nějaká svoje těžkopádná slova. A samozřejmě zase nevím, čím to takové je (možná tím vším, co v autor vynechal?). Spojuje se mi to hodně s Tracyho tygrem - jak postavou zvířete, tak nějakou lehkostí, ale tohle je ještě nějak jemnější, citlivější.

helena8303
01.01.2022 4 z 5

Pohlazení po duši, čtení téhle knížky. Někomu jsem jí půjčila, už se mi nevrátila a zrovna dneska mi chybí. Prožívám těžké období a tak... Čtivo o NORMÁLNÍM člověku, který má rád zvířata i lidi.

Lucie__
16.11.2021 1 z 5

Tato kniha mi vůbec nic neříká. Nerada kazím tak vysoké hodnocení, ale opravdu mě vůbec nezaujala. Nebýt toho, že jsem poslouchala jako audioknihu, v knižní podobě bych určitě odložila nedočtené.

Dita2002
29.10.2021 5 z 5

Krásná, poeticky napsaná kniha. Velmi ráda se k ní vracím.

Bettinka
25.03.2021 5 z 5

Je několik knih, které ve mně zanechaly hlubokou stopu a někdy přemýšlím, kterou bych zvolila, kdybych měla volbu jen jedné jediné. A s největší pravděpodobností by to byla právě tato knížka. Humor je krásně lidský a pohodový a knížka přináší čistou radost a takový ten pocit, kdy vám je bytostně dobře a nic vám nechybí. Poprvé jsem četla před asi 20ti lety a od té doby jsem ji párkrát podarovala a půjčila a vždy se líbila. Pro mě je to jedna z knížek, kterou když přečtete, už s vámi zůstane. Krásná a určitě stojí za přečtení.

nefernefer
20.03.2021 3 z 5

Přes některé i poměrně dramatické okamžiky, které s sebou přináší život na řídce obydleném americkém venkově (notabene život s lvicí), plyne kniha klidným pomalým tempem. Celý příběh, složený z mnoha minipříběhů, jež se tak na cestách po tomto kraji mohou člověku přihodit, se odehrává v jakémsi zvláštním bezčasí (možná padesátá léta 20. století, ale stejně tak dobře by to mohla klidně být léta sedmdesátá) a je připomenutím toho, že štěstí si každý představuje po svém a ten, kdo nemá mnoho, je mnohdy bohatší než ten, kdo toho má až moc. Doporučuji milovníkům krásných popisů přírody a přívětivých knih s pomalu plynoucím dějem, které spíš uklidní, než aby nějak výrazně pobavily.

alice9642
08.02.2021 5 z 5

Tato kniha je naprostým pokladem. Je psána nenásilným humorem, má zajímavý děj a rozhodně se k ní znovu vrátím!

Baravara
31.10.2020 5 z 5

Tahle kniha mě provází už přes dvacet let. Vracím se k ní vždy, když potřebuju vstřebat trochu čistých radostí do svého života.

slunečnice777
09.08.2020 2 z 5

Humoru asi moc nerozumím. Ale našla se výjimka v podobě Jistě pane ministře. Ostatní mě nezaujaly. Nejspíše vím čím to je, ale to si s dovolením nechám pro sebe. Humoru jako takového knižního se asi vzdám? Uvážím to, dám ještě šanci, mám několik typů na humoristické knihy. Tak držte palce.

Aribana
30.07.2020 1 z 5

Jestli tohle je humorná kniha, tak já jsem Bůh srandy ????

humor Amerika lvi

Jan Šmíd
česká, 1921 - 2002
2002  92%Čisté radosti mého života
1989  92%Ve znamení Lva
2002  93%Údolí nejčistších radostí
1989  90%Návrat čistých radostí
1987  75%Upíři

Kniha Čisté radosti mého života je v