Chaos

Chaos https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103951/chaos-103951.jpg 4 183 34

Čísla série

Adam je šestnáctiletý kluk, který se vzhledem neliší od svých vrstevníků. Přesto je naprosto výjimečný. Stejně jako jeho matka i on vidí čísla. Když se někomu podívá do očí, vidí je. Zpočátku nevěděl, co znamenají. V den smrti své matky pochopil, že jsou to data úmrtí. Vede si poznámky ve svém bloku, kam zapisuje informace o lidech, s nimiž se setká, a jejich čísla. Na stránkách se neustále opakuje číslo 112027. Je jasné, že ten den se stane v Londýně katastrofa velkého rozsahu, při níž zemřou tisíce lidí. Osudné datum se neodvratně blíží a Adam se trápí čím dál víc. Neví, co má dělat. Neví, jak varovat lidi, aby Londýn opustili a zachránili si životy. Neodvažuje se o tom nikomu říct, bojí se, že by mu nikdo nevěřil. Ale není sám, kdo o katastrofě ví nebo ji alespoň tuší. Jeho spolužačku Sáru pronásleduje několik měsíců děsivý sen. Vidí Londýn v plamenech, bortící se budovy, mrtvé a zraněné v sutinách. Sára utíká z domova a Adam ji hledá, až ji konečně objeví v jednom squatu. Společně přemýšlejí, jak katastrofě zabránit a jestli je to vůbec možné. Podaří se jim najít způsob, jak lidi varovat? Pokusí se o to? A bude jejich úsilí vůbec k něčemu?... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Egmont (ČR)

Numbers 2. The chaos , 2010

E.T.007
25.12.2023 5 z 5

Bavilo ma to. Bolo to lepšie ako jednotka. Napínavejšie.
Jediné, čo sa mi na knihe nepáčilo, bolo to, ako odporne sa Adam niekedy správal k babke. Vtedy by som mu najradšej dala pár šťavnatých zaúch. Podľa mňa bola Val super a také jednanie si nezaslúžila.

Letitia
24.08.2023 3 z 5

Čítalo sa to dobre. Napätie, čtivá štylizácia... Ale nesúhlasím s názormi, že dvojka je lepšia ako jednotka.

Prvý diel mi pripadal úplne uveriteľný, ale tuto mi každú chvíľu niečo nesedelo. Takmer mi to pripadalo, že autorka sa snaží silou mocou stupňovať emócie a napätie. Len aby som hltala stránku za stránkou. A to sa jej naozaj podarilo.

Nikychlupova
22.06.2020 5 z 5

Stejné napínavé čtení jako u první knihy. Mohu jen doporučit. Vrhám se na třetí díl.

mirec88
11.03.2020 5 z 5

Skvelé pokračovanie, ktoré sa mi páčilo ešte o chlp viac sko prvý diel. A tu sa mi páčil aj koniec a teším sa na zavŕšenie trilógie.

kaja3190
26.12.2018 5 z 5

Tenhle díl mi přišel ještě lepší než ten první a ten konec mi vyrazil dech.

domino1701
30.01.2018 4 z 5

Jedna z mála knih, kde je lepší druhý díl než první. Poprvé jsem knihu četla ve svých 13 letech a byla jsem nadšená. Za téměř 6 let, kdy jsem se k této knize vrátila díky čtenářské výzvě, mám trošku jiný názor. Kniha by byla ještě lepší, kdyby zde nebylo tolik sprostých a hlavně nespisovných výrazů (dem, vo tom, dejchat,...) místy mě to trhalo oči. Jinak má kniha podle mě dobrý námět na zfilmování.

_Peprmintka_
03.01.2018 2 z 5

Bohužel nesdílím názor, že druhý díl je lepší než první. Druhá čísla mě jen utvrzují v tom, že některé knihy by měly stát samostatně. Já bych autorům ty trilogie už zakázala.

zuzuzajda
02.11.2017 3 z 5

Je až zvláštní, že první a druhý díl této série napsal stejný autor. První díl opravdu špatný, drhý zvládnutý mnohem lépe. Doporučuji přeskočit jedničku a začít čist rovnou dvojku. Nijak zvlášť na sebe nenavazují.

warca
01.08.2017 4 z 5

Docela napínavé čtení rozhodně předčilo první díl! Hltala jsem jednu stránku za druhou a nemůžu se dočkat pokračování!

anibeni
23.08.2016 4 z 5

Druhý díl je podstatně lepší než první... Kniha je napínavá a téma a námět stále velmi zajímavé..

lenka1986
28.02.2016

(SPOILER) velmi dobre spracovana kniha aj napad. vidiet cisla v ociach ludi to je napad ktory ma iskru. ale vidiet ich to nemusi hned znamenat ze sa blizi nejaka katastrofa alebo nieco podobne moze to byt aj nieco ine vynimocne co bude mat dosah na velku skupinu ludi. ale inac je to super kniha vrelo odporucam

Attia
29.12.2015 5 z 5

Oproti prvnímu dílu rozhodně došlo k zlepšení, více promyšlený děj, více napětí, více zvratů, více rozvinuté charaktery postav a jejich vývoj. Ke konci jem napětím skoro ani nedýchala!

Mishak
16.11.2015 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale tenhle druhý díl byl prostě lepší jak první. Nejenom volbou postav, ale i prohloubením Adamovy schopnosti vidět čísla smrti lidí, kterým se podívá do očí. Dokonce už i cítí poslední okamžiky a vidí záblesky - super =). Sára mi byla neskutečně sympatická, neměla to ve své rodině vůbec lehké a navíc její minulost zůstane prakticky nezmíněna (vzhledem k okolnostem na konci knihy nebude nucena ji nikdy nikde zveřejňovat, alespoň doufám).
Každopádně kniha je velmi poutavá, moc dobře napsaná (ano, sice trochu vulgárněji, ale pořád trvám na svým, že se tenhle jazyk prostě k téhle knize hodí, tečka!), dost napínavá a konec neskutečně vygradoval - opět jsem utírala slzy, jak taky jinak.

Po prvním dílu jsem od téhle knihy nečekala nic extra, ale ona mě hodně překvapila a moc se mi líbila. Je možné, že se autorka již pěkně rozepsala, jelikož je tato kniha již druhou v pořadí. Právem si ode mě zaslouží 5 hvězdiček - protože jsem s ní strávila moc pěkné 2-3 večery a cestu ve vlaku =).

Pedros
18.07.2015 4 z 5

Stejně jako první díl, tak tenhle nezklamal. Opravdu se to čte jedna radost. Pět hvězdiček ale - stejně jako u prvního dílu - nedám kvůli stále se až příliš často opakujícím sprostým slovům a moc obecné češtiny. Vím, že je to schválně a ty hlavní postavy tak prostě mluví, ale opravdu mě to pak i nevědomky nutí mluvit jako oni :D. Takže rozhodně toho míň. Co se mi ale dost líbilo, tak navázání na první díl, takové nenucené a neřeklo se vše v pár větách, prostě fajn.

milunka21
18.06.2015 5 z 5

Dočteno jedním dechem,na takovéto knihy by se měly dělat mega reklamy.Je škoda že skočila v LK a nikdo o ní moc neví

Týnušxxx
02.06.2015 5 z 5

Rozhodně lepší než první díl!

kloin
06.05.2015 4 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem se docela těšil na pokračování a přivítal jsem, další vývoj schopností hlavních postav.

littlekeitt
03.04.2015 3 z 5

Knížka mě bavila, taková oddychovka se silnějším dějem. Ale za co rozhodně strhávám body-GRAMATIKA. Nesnáším když je knížka napsaná hovorově "voko, vono, vodkud, .." :D :(

KajaKucova
21.03.2015 5 z 5

Na tuhle knihu jsem narazila, když jsme si měli do školy přinést nějakou knihu, kterou potom budeme zapisovat do čtenářského deníku. To bych ale nebyla já, kdybych si ji nezapomněla. Paní učitelka mi řekla, ať si vezmu tu knihu, která leží támhle na stole. Asi ji tam někdo nechal. Tak jsem si ji ještě ten den půjčila. Když jsem ji dočetla jsem si řekla "ty vole to je síla!" Na tohle nikdy nezapomenu.

S pozdravem

Viky.Tejralova
21.02.2015 4 z 5

Pěkné a zajímavé pokračování prvního dílu. Je podobný ale přesto úplně jiný. Jsem zvědavá, co se stane dál. Jdu na třetí díl!! :-D