Chirurg

Chirurg https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7903/mid_chirurg-K7R-7903.jpg 5 840 191

Kriminální thriller ze současnosti se odehrává v horkem postiženém Bostonu, kde dochází k brutálním vraždám mladých žen.

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

The Surgeon , 2001

Jack Bauer
Jack Bauer
03.11.2023 3 z 5

Jako bych už něco podobného četl, je to stále dokola. Pěkně napsáno, ale nic nového po týdnu v záplavě stále nových knih už nebudu vědět o čem to bylo.

aliza
aliza
11.10.2023 5 z 5

Takže opět plný počet hvězdiček pro Tess Gerritsen. Sérii s Jane Rizzoliovou mám velmi ráda, i když ji čtu doslova na přeskáčku. Na každou její knihu se moc těším a zatím mne nezklamala.

Han-nah
Han-nah
03.10.2023 5 z 5

Mám ráda krimi kombinované s lékařským prostředím. Téma čtenáře zavádí k napětí,k poznání, ale i ke strašné brutalitě. I tak jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Styl psaní mi vyhovoval, vtáh mě do děje, myšlenek postav, jako neviditelného pozorovatele, který pociťoval bolest i strach. Nevadila mi tam romantická linie, to přece k životu patří za jakýchkoliv podmínek. Přitažlivost a touha si nevybírá místa , ani situace. V této knize je všeho dost.

m2056
m2056
13.09.2023 5 z 5

Kniha vás bude bavit od začátku do konce některé věci vám třeba budou případ známé ale i proto že podobných knih je hodně.

Satyrka
Satyrka
04.09.2023 5 z 5

Tak tato kniha si zaslouží plný počet hvězd.
Velmi čtivá, žádné zdlouhavé nudné popisy, hodně mě bavili i části z nemocnice, přestože tu bylo hodně detailů a odbornějších názvů. Z popisů zranění se mi většinou dělá zle, tady to
bylo docela v pohodě. Příběh popsaný tak, že se mi odehrával přímo před očima, byla jsem tam, jako tichý pozorovatel.
Ano, protože jsem přečetla docela hodně krimi, připomněla jsem si díky knize dva konkrétní tituly, ale vzhledem k tomu, kolik krimi příběhů je, podobnostem se v podstatě nelze vyhnout, záleží spíš na tom, jak to autor podá a zpracuje, a tady si myslím, že na jedničku, aspoň já byla nadšená. Dobře, (tady možný (mini) spoiler) konec byl jako skoro v každé detektivce, co se týče gradace - konec přece neuzavřeme v klidu. Takže to se dá odpustit. Je to taková "nutnost".

Já klidně doporučím a pokračuji dalším dílem.

Česneksmedem
Česneksmedem
28.08.2023 5 z 5

Docela dost čtená kniha. A celkem právem. Trochu chyběla Maura Islesová. Jinak docela solidně namíchaný koktejl - klaďas Moore, protivná Rizzolliová, ujetý úchyl, trocha sexu a dost krve. Zkrátka většinou to, co je v detektivce in. K zamyšlení vás možná přiměje, kolik se toho z vašeho rozboru krve dá zjistit a případně zneužít. Ještě bych chtěl ocenit neodbytý a vysvětlující závěr.

Katka.zavodska
Katka.zavodska
28.08.2023 5 z 5

Skvěle napsaná a zajímavá detektivka, i když na mě místy brutální. Autorka vás nenechá ani na chvíli vydechnout, děj je strhující a graduje až do konce.

Nunynka
Nunynka
25.06.2023 4 z 5

Asi jsem díky vysokému hodnocení čekala víc. Jako kniha byla velmi čtivá,ale pořád jsem si říkala,jako bych už knihu četla. Hodně čtu tento žánr a už mě asi nic moc nemůže překvapit.

Johana
Johana
02.01.2023

Nedočteno kvůli kostrbatému překladu, jinak by mohlo být fajn.

Lenka541
Lenka541
11.12.2022 5 z 5

Tak to byla síla. Styl psaní podobný jako u Bryndzy, děj napínavý až do konce, prostě doporučuji. Už se těším na další díly.

Péťa86
Péťa86
26.06.2022 5 z 5

Výborná detektivka. Poutavě napsané, napínavé. Měla jsem chuť knihu přečíst na jeden “zátah”.

Terkishead
Terkishead
11.06.2022 5 z 5

Nečekaně dobrá detektivka! Od knihy zcela náhodně vybrané jen podle věku autorky ( čtenářská výzva :D) jsem moc nečekala. O to milejší překvapení mě čekalo. Děj sice nebyl ničím převratný, poctivě se držel klasického schématu, zato vypravěčský styl autorky skutečně nenechával čtenáře vydechnout. Doslova mám dojem, že se k této autorce ještě vrátím, až zase dostanu chuť na dobrou detektivku.

jarin58
jarin58
29.03.2022 5 z 5

Jakmile začnete,nejde se odtrhnout.Knížka má spád a ani chvíli nenudí.

85098211
85098211
27.03.2022 5 z 5

(drobné spoilery)
Od autorky se mi již dříve dostaly do rukou dvě jiné knihy a obě se mi tenkrát moc líbily. Proto jsem se rozhodla dát šanci i této sérii a musím upřímně přiznat, že určitě nelituji :-). Příběh je napínavý a strhující hned od začátku, přestože se zde na scéně objeví pouze Jane Rizzoliová a doktor Moore. Na Mauru Islesovou si tedy budu muset ještě počkat ;-). Ale zpátky ke knize. Naši vyšetřovatelé hledají vraha, který se zaměřil na přeživší doktorku Catherine Cordellovou. Ta se stále ještě snaží potlačit trauma, které před dvěma lety zažila. Svého trýznitele sice zabila, ale zdá se, že se ho někdo snaží napodobit? Moore a také Rizzoliová se tedy snaží najít nové stopy, které možná zůstaly nepovšimnuté nebo o nich nikdo nevěděl. A potom Cordellovou za tímto účelem nechají zhypnotizovat... Kniha je opravdu výborná, ale také hodně krvavá. Pachatel je nakonec (samozřejmě) dopaden a v poslední kapitole autorka zodpoví i jednu skoro zapomenutou skutečnost ;-). Mám opravdu velkou radost, že jsem pro sebe objevila další sérii, ke které se budu ráda vracet - a také moc děkuji všem svým oblíbeným za jejich doporučení formou komentářů! :-)

Bedřich63
Bedřich63
14.03.2022 5 z 5

Opět jsem objevil tady na Databázi knih u svých oblíbených čtenářů další autorku a sérii a vypadá to, že se mi to bude líbit. V tomto prvním díle mi seděl styl psaní autorky i téma. Spojení vyšetřování vražd s prostředím nemocnice mě vždycky zajímá.
Kniha má podle mě vše, co lze očekávat od dobré detektivky.
Čtení dalšího dílu asi nebudu dlouho odkládat.

Eicherik
Eicherik
06.02.2022 5 z 5

Velmi povedená krimi, v které jde, jak jinak, než o dopadení sériového vraha. Vyzdvihnu vcelku dostatečně popsaný charakter hlavní dvojice detektivů. Jedním byl, až mirkodušínovský, Thomas Moore a druhou byla dosti přehlížená..., jak že se, sakra, jmenuje? Á, už vím, Jane Rizzoliová. Také chválím hodně zajímavých postřehů z nemocniční praxe a těším se na volné pokračování s názvem Učedník.
Citace: Jedno batole viselo Anně na noze, druhé se hrabalo ve skřínce s pokličkami a zkoušelo je jako činely. Další mrně sedělo spokojeně u stolu a patlalo si na obličej špenát. Poslední mimino lezlo po zemi a slídilo po čemkoliv, čím by se mohlo úspěšně otrávit. Rizzoliová nebyla z těch, kteří milují děti a rádi se jimi obklopují. Naopak. V tu chvíli se cítila jako Indiana Jones uvězněný v díře plné hadů.

MiraRunaway
MiraRunaway
23.01.2022 4 z 5

Konečně jsem si přečetla první díl série. Jane Rizzoli mě baví. Řešený případ mě zaujal a kniha se dobře četla. Tess nezklamala.

Kanimůra2
Kanimůra2
22.01.2022 4 z 5

první knížka od autorky. Trefa. Dobře napsáno, styl se mi líbí. Jsem ráda, že je série. Těším se.

vera4669
vera4669
29.11.2021 5 z 5

Četla jsem celou sérii kromě prvních dvou dílů, ke kterým se konečně dostávám zpětně, protože nejsou k sehnání a musím říct, že to zase byla jízda :-) Kniha není nijak obsáhlá, ale je v ní prostě vše..top autorka

Pája699
Pája699
17.11.2021 4 z 5

Tento seriál jsem kdysi sledovala a moc mě bavil. Bylo příjemné si to teď přečíst v knižní podobě :-) Příběh mě zaujal tak moc, že si určo přečtu celou sérii. Jedná se určitě o napinavou a čtivou detektivku. Sice trošičku předvídatelné, ale to mi vůbec nevadilo. S napětím jsem čekala až do samého konce. Rizzoliová na první oko trošičku nesympatická a zbrklá, ale to se změní .-) s Tomasem Moorem tvoří skvělou parťáckou dvojici.