Chameleon Leon

Chameleon Leon https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199778/bmid_chameleon-leon-8a2-199778.jpg 4 16 6

Chameleon Leon je jiný než ostatní malí chameleoni. Nikdy se nedokáže změnit na tu správnou barvu, a proto se často cítí osamělý. Povídání nejen o zvířátkách, barvičkách, ale hlavně o důležitosti každého malého i velkého tvora a síle přátelství.

Veggi
28.02.2024 5 z 5

Narazila jsem na knihu úplnou náhodou v městské knihovně. Text i ilustrace jsou velmi jednoduché, ale moji synové (téměř 3 a téměř 6 let) si ji rádi prohlížejí a čtou. Téma knihy se mi moc líbí, i když si nemyslím, že by to děti pochopily nějak hlouběji. Velmi se mi líbí barevná stránka na konci knihy, děti se zde seznámí jaké barvy vznikají po smíchání základních barev.

broskev28
29.07.2022 3 z 5

Souhlasím s Briv - na tohle téma určitě existují povedenější knížky.
Takže v zásadě jsem chytřejší pouze o ten nápad, jak může být odlišující se Leon nápomocen svým kamarádům, klasickým chameleonům. Ale chápu, že čím častěji budou malošci "vystaveni" výchovnému působení knížek tohoto typu, tím lépe, takže každý takový příběh je vítán.

JohyCz3chy
19.01.2021 5 z 5

Tuhle knihu jsem jako malá milovala, četla jsem ji pořád dokolečka.

Briv
12.07.2020 3 z 5

Ilustrovaná je kniha krásně, ovšem na to, jak je tam málo textu, tak jsou tam stále dokola opakující se slova - možná je to i překladem, nevím. Tohle mi docela vadilo. Je pravda, že člověk si k tomu raději vymyslí text vlastní. Kniha krásně dětem přibližuje, že je mezi námi občas i někdo jiný. Nápad není špatný, ale provedení mě nezaujalo. Osobně bych ji nekoupila.

zuzi1162
14.04.2016 5 z 5

Moje holčičky to moc nezaujalo, ale mě se to líbilo hodně, jak příběhem tak těmi plnobarevnými obrázky. Zkoušela jsem s dcerami hledat další chameleony a jmenovat barvičky a tak, ale jak říkám, je už to moc nebralo, tak odhaduju že je to tak pro věk kolem dvou let.

bibi.r
11.03.2014 4 z 5

Docela pěkné a milé hraní si s barvičkami a možná i vlastní "jinakostí".

pohádky pro děti zvířátka barvy chameleoni

Autorovy knížky

Mélanie Watt