Čestný nepřítel

Čestný nepřítel https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30387/bmid_legendy-trhlinove-valky-cestny-nepr-rWu-30387.jpg 4 138 14

Legendy trhlinové války série

Z nehostinného severu přicházejí temní elfové s jediným cílem - ničit. Oddíl armády Ostrovního království, který vede záškodnickou válku v týlu protivníka, se vrací po mnohaměsíčním vysilujícím tažení proti Tsuranům... Skupina vojáků z klanu Modrých kol je vyslána jako předvoj na sever, ale možná jde jen o další intriku rodu Minwanabi... Co bude silnější: touha po moci, touha po pomstě nebo touha po přežití? (citace: Feist, R. E. - Forstchen, W. R. Čestný nepřítel. První vydání. Praha: Wales, 2003.)... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Wales

Honoured Enemy , 2001

Luigi1
18.09.2023 5 z 5

Velice pěkně jsem si počet

meda2007
08.10.2022 5 z 5

Líbí se mi že toto je pohled zpět do války, ale ne do hlavní linie. Je zde vidět jak dva národy spolu můžou krásně spolupracovat a že jejich pohled na svět není zase tak odlišný. Ano dohnaly je k tomu okolnosti, ale i tak to skvěle zvládli a bylo z toho skvělé spojenectví které přerostlo v přátelství. Krásný příběh bez magie, která mi tu vůbec nechyběla.

Hadati
29.07.2022 4 z 5

Příběh se odehrává v posledních letech Trhlinových válek mezi Ostrovním královstvím na Midkemii a říší Tsuranuani, kdy malé jednotky těchto národů odříznuté od svých hlavních sil se musí spojit proti strašlivějšímu společnému nepříteli – temným elfům.

Příběh je po celou dobu minimalistický, kdy královští vojáci i tsurané nemají více jak stovku mužů a síly temných elfů čítají jen několik stovek. Přestože je zde několik bitev, hlavní důraz je kladen na to, jak nepřátelé, kteří proti sobě po devět let bojují, uzavřou nelehké spojenectví, aby mohli čelit společné hrozbě. Více se tak dozvíme o jejich kultuře, ale nejvíce o kultuře temných elfů.

Osudy těchto malých jednotek jsou pro výsledek války zcela bezvýznamné, takže čtenáři holdující velkým epickým střetům mohou být zklamaní. Feist (a Forstchen) však zde předvádí svůj um vykřesat z ničeho zajímavý střet. A také zde předvádí, že k dobré fantasy nepotřebujete magii a velké bitvy.

Na druhou stranu, pokud tuhle knihu vynecháte, nepřijdete o žádný důležitý díl skládačky příběhů ze světa Midkemie.

Peter73
26.04.2021 5 z 5

Už som raz písal Feist je Feist - majster epickej fantasy. Príbeh je jednoduchý, situácia prinúti dve znepriateľené strany, aby bojovali spoločne proti inému nepriateľovi. Príbeh graduje veľkou bitkou, záver je prekvapivo rozprávkový. Toto je dobrá fantasy !!!

l.e.d
01.07.2019 5 z 5

Stejně jako Jimmy ručka je tento volný příběh vsunut mezi druhý a třetí díl trhlinových válek.
Krásné rozšíření světa Midkemie a trochu politiky Tsuranů.
Záškodnická válka, s příjemným spádem a pro mě nejlepší díl z této série.

špulo
20.07.2018 5 z 5

Feist á la Gemmell. Milé prekvapenie. Taká fantasy chuťofka...

p3tris
27.06.2017 5 z 5

Po slabších Odkazech Trhlinové války další vynikající kniha, kterou přečtete jedním dechem. Znovu se dostáváme k malé speciální jednotce Záškodníků, ne nepodobné pozdějším Calisovým orlům. Jejich kapitán Dennis Hartraft rozhodně není černobílou postavou a po té, co je nucen se spojit s tsuranským oddílem velitele Asayagi, se jeho vnitřní konflikty ještě vyhrotí. A i když je děj vcelku předvídatelný, dočkáme se i několika zvratů. Pro mě velkým plusem je také úplná absence magie. Navíc se dozvíme i hodně o kultuře lidí, Tsuranů a dokonce i moredhel. Občasné pomrknutí na postavy z původních ság je příjemným bonusem.

Rettry
25.11.2015 4 z 5

Děj sice předvídatelný, ale zajímavý a čtivý.
Postavy jsou dobře vykresleny a není problém si je oblíbit nebo nenávidět.
Doporučuji před tím přečíst ságu Trhlinové války a Ságu Impéria, aby byly jasné všechny reálie.

NiNo
27.02.2015 5 z 5

Od tohoto autora jsem přečetla více než 30 knih a tahle je jednou z těch nejlepších.

karelk
17.10.2014 4 z 5

První setkání s Midkemií a Trhlinovými válkami. Ze začátku jsem to nechápal, později pochopil. Příběh pěkný a ke konci napínavý, ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že z toho šlo vytěžit víc...

NatyDee
14.10.2014 5 z 5

Ani nevím proč, ale ze série "Legendy trhlinové války" mě tento díl asi zaujal nejvíce. Je to klasický příběh, kdy nepřátelé musí spolupracovat, aby přežili a nakonec se z nich stanou přátelé. Pro mě to byla povedená knížka, ke které se ráda vracím.

Eldar80
12.08.2014 3 z 5

Jedná se vlastně o válečné drama zasazené do Trhlinové války. Sice hlavní zápletka mi přijde docela profláklá, ale horší je její nevyužití, takový jsem měl aspoň pocit. Příběh je takový pozvolný, bohužel příliš nevtahující do děje ač je děj spíše akčního rázu. Knize se toho jinak moc vytknout nedá, ale co je horší ani není co pochválit. Jako oddychová četba dobré, ale pokud čekáte něco víc, budete zklamáni. Před čtením by bylo vhodné mít přečtenou aspoň první knihu ze Ságy o Impériu. 70%

MiaVa
23.09.2013 4 z 5

Pěkné čtení jen škoda že už nemám tolik času a musím to číst po kouskách :(

McGrinder
22.01.2012 5 z 5

Tentokrát si R.E.Feist vybral ke spolupráci Williama R. Fortstchena. A podobně jako v případě ságy Dcera impéria se spolupráce s kolegou vyplatila. Vznikla jedna z nejlepších knih ze světa Midkemie. Pokud máte rádi knihy R.E.Feista, tak tahle by vám rozhodně v knihovničce chybět neměla! U mně za 100%

Autoři knihy

Raymond E. Feist