Češi 1968: Jak Dubček v Moskvě kapituloval

Češi 1968: Jak Dubček v Moskvě kapituloval https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278910/bmid_cesi-1968-jak-dubcek-v-moskve-kapit-Z0f-278910.jpg 4 54 10

Češi série

Srpen 1968. Intervence armád Varšavské smlouvy definitivně dusí Pražské jaro. Po pár dnech strachu, nadějí i zmatků odjíždí československá delegace na jednání do Moskvy. Prezident republiky generál Svoboda, šéf komunistické strany Dubček, šéf vlády Černík, šéf parlamentu Smrkovský, Husák, Mlynář a další smutní i rozporní hrdinové této tragické chvíle stojí před nejtěžším rozhodnutím svého života. Jak se k němu postaví?... celý text

lordchaos
04.04.2023 5 z 5

Ostatní díly ze série jdou mimo mě, ale tohle jsem si pořídil hlavně kvůli KJ, nápad s dinousary mi přišel geniální. Funguje to daleko lépe, než kdyby byly postavy pojaty tradičně, k atmosféře srpnových událostí roku 1968 mi to prostě sedí.

MadamC
02.04.2021 4 z 5

Zatím nejhezčí komiksové zpracování. Malba opravdu skvělá! Dinosauři byli skvělí a zachycovali místy i víc lidské duše, než by člověka vůbec napadlo. A navíc si člověk zase něco připomene, něco co by se zapomínat nemělo...

-Pečivo-
14.05.2019 4 z 5

Peči jede jak tanky! K snídani jsem si dal kafe a další díl, tentokrát o Dubčekovo dovolený v Moskvě.

V 68 přijely na pomoc přátelé s tankama a odvezli si Sašu, Svobodu a další komouše na vyjednávání do Kremlu. A o tomhle je tento díl.

Oproti ostatním dílům hodnotim toto grafické zpracování 9/10 - vzhledem k dinosauřím hlavám komoušů jsem jako čtenář konečně mohl rozeznávat kdo je kdo aniž bych si musel dělat zápisky nebo listovat tam a zpátky. A to je po třiceti k nezaplacení.

Celkově hodnotim 8/10, zatím nejlepší díl.

Jane2016
27.08.2018 5 z 5

Za mě nejlepší komiks z celé řady! :)

Mánička178
30.07.2017 4 z 5

Hmm, tak jsem se obávala, že ty dinosauří obličeje budou rušivé, ale nakonec to naopak bylo ku prospěchu věci :D Ilustrátor perfektně zvýraznil a přenesl reálné obličejové charakteristiky do dinosauřích hlav a člověk se nemusel ztrácet v reálných lidských obličejích (jak se mi to občas stávalo u předchozích dílů série Češi). Brežněv, Husák, Jakeš - opravdu parádní zpracování :)
I scénáristicky to mělo skvělý spád a doposud tento díl hodnotím jako zatím nejpovedenější :)

jarynek
19.03.2017 4 z 5

Výborně vystihnutá atmosféra zmaru a bezmoci a na druhé straně touhy po moci jiných. Dobrá kresba, kde jednotliví aktéři jsou vyobrazeni jako dinosauři, což hodnotím jako skvělý nápad.

milan.krimsky
10.02.2017 4 z 5

Co k tomu jen dodat? Komiks na téma "Srpen 1968"

OldaB
25.01.2017 5 z 5

Kresebně výborné, scénář také plný atmosféry. Jo neveselá doba to byla.

MayB2
21.01.2017 4 z 5

První reakce – dinosauři – to jako vážně? Ale je to skvělá metafora, postavy jsou k poznání a dinosauří obličeje mají velkou škálu výrazů. Ty zoufalé Dubčekovy oči, když kolem dupe a prská Brežněv a chystá se ho rozsápat...

martinstefko
19.05.2016 4 z 5

Spolupráce Pavla Kosatíka a Karla Jerieho je spolu s knihou "Češi 1952: Jak Gottwald zavraždil Slánského" zatím vrcholem této série. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/05/1169-cesi-1968-jak-dubcek-v-moskve.html

rok 1968 okupace Československa Pražské jaro 1968

Autoři knihy