Černý oheň Cortejů

Černý oheň Cortejů https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/975/bmid_cerny-ohen-corteju-rZF-975.jpg 4 25 7

Tajemství starého rodu série

Román z cyklu Tajemství starého rodu. Sv. 2 / Dobrodružný román navazuje na Rosita de Rodriganda.

rafan65
30.10.2020 5 z 5

Druhý díl románu Tajemství starého rodu rozvádí děj před příběh prvního dílu ale je to opět pěkné čtení. Kdo má rád dobrodružné romány určitě nebude zklamaný.

1knihomol1
25.08.2020

knihu jsem právě dočetla.
4 kapitoly několika různých příběhů, z nichž se všechny odehrávají před prvním dílem. První se odehrává více než dvacet let před ním ve Španělsku. Druhá a třetí před pár lety v Mexiku a čtvrtá pár let po dění první kapitoly rovněž ve Španělsku.
Kniha byla sice složitá na pochopení, ale dávám jí 9,5/ 10.

Kuža007
14.01.2020 5 z 5

I když se děj knihy vrací před dějem Rosity de Rodrigandy, tak je velice napínavý a osvětluje některá fakta z minulého dílu. I když je trochu úsměvné, když je na pár stránkách zabito skoro 200 Komančů.

Mari80
01.03.2019 5 z 5

Začala jsem právě číst, děj mě zaujal, jsem teprve na začátku ale už se nemůžu od knihy odtrhnout.

danny_21
10.10.2017 3 z 5

Pokračování španělského dobrodružství ještě docela slušné, nicméně nic netušící čtenář nemůže v tu chvíli vědět, že šablona příběhu je používána v následujících dílech série s malými obměnami a co hůř, postavy buď zůstávají, nebo jsou nahrazeny svými potomky, levobočky, chovají se jako přes kopírák, ať už jsou kdekoliv a jejich osudy a intriky se neustále opakují - osudy a pohnutky Cortejovic familie dostávájí - 55 %

minirock
21.05.2017 4 z 5

Děj druhého dílu série se odehrává před událostmi popisovanými v díle prvním. Obsahuje 4 kapitoly, přičemž spolu souvisí pouze druhá a třetí. Děj je poměrně komplikovaný ale objasňuje složité vztahy postav z předchozího dílu. Dávám nadprůměrné hodnocení, kniha mě bavila a jsem velmi zvědavý jak se to bude dál vyvíjet.

Kakho-Oto
07.01.2017 3 z 5

Děj v Mexiku (prostředek knihy) je zatím to nejlepší z prvních dvou svazků, přestože je děj na Maye neuvěřitelně krvavý - kladní hrdinové na pár desítkách stran zlikvidují 20 bílých banditů a 200 (!) Komančů, jejichž těla jsou házena aligátorům. Poslední kapitola (Tanečnice) vysvětluje, proč vlastně Rodrigandové zaměstnávají Corteji. No vysvětluje to tedy zajímavým způsobem. Ani tomuto svazku nelze dát více než průměr vyjadřující tři hvězdičky.

Karel May
německá, 1842 - 1912