Černá komnata

Černá komnata https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334537/bmid_cerna-komnata-x8P-334537.jpg 4 169 36

Pendergast série

Po dramatickém střetnutí s bytostí z jiného světa, k němuž došlo na exmouthském pobřeží ve státě Massachusetts, se zvláštní agent A. X. L. Pendergast pohřešuje – podle všeho je mrtev. Pendergastova schovanka Constance, zdrcená žalem, se uchýlí do sklepních komnat pod sídlem na Riverside Drive, aby tu o samotě meditovala a rozhodovala, co bude dál s jejím životem. Jenže tam není sama – setká se s temnou postavou z minulosti, která ji unese na druhý konec světa… Anebo ne? Proctor, Pendergastův osobní strážce a sluha, pronásleduje Constancina únosce do zámoří a napříč světadíly, až do neobydlené pustiny. Jenže svět není černobílý a nic není, jak se zdá. Než vyjde pravda najevo, dá se do pohybu strašlivá mašinérie a možná už bude pro všechny pozdě…... celý text

Literatura světová Thrillery Fantasy
Vydáno: , BB art

The Obsidian Chamber , 2016

Jessie26
04.11.2023 4 z 5

Za mě je zatím celá série napínavá a porad čekám,jak to všechno nakonec dopadne. Je. Mě občas zaráží, jak jso7 AXL a některé ostatní postavy téměř nepremozitelni,odhadnou neodhadnutelne a nakonec je překvapí a ohrozi někdo úplně obycejny... ale to k tomu asi patří. Už se tesim na další:)

Luigi1
01.09.2023 4 z 5

S přibývajícími knihami se děj nějak zasekává

myelka
28.08.2023 3 z 5

Slabší díl, spíše odkryvajici informace o historii rodiny, než klasická záhada, tajemno, detektivní práce a jedinečné schopnosti Pendergastaale četla se dobře, snadno a rychle

Jaklová.katka
24.03.2023 3 z 5

Miluji tuto sérii, ale tento díl byl fakt krok vedle.
Nechápu proč tohle udělali..
Ale budu určitě pokračovat dál.

CharlesWard
27.07.2022 1 z 5

Je mi blivno, když vidím, kam autoři celou pracně budovanou linku v x předchozích knihách zahodili. Tohle je knižní ekvivalent seriálu Ulice.

Jerry H
12.06.2022 4 z 5

Opět hezké a napínavé čtení, akorát už za hranicí uvěřitelnosti.

Pavlína2019
30.08.2021 5 z 5

Obdivuji fantazii autorů a krásný sloh, píší perfektně! Opět pecka a pro mě zbytečné něco dodávat!

Eicherik
11.07.2021 5 z 5

Nejraději jsem, když Pendergast řeší nějaký neobvyklý případ, nejlépe v duchu Akt X. V šestnáctém dílu jsem se toho bohužel nedočkal, řeší se tu totiž Pendergastova rodina a domácnost a taky je zde hodně prostoru pro romantiku. Došlo taky na sex, ale tahle autorská dvojice tuhle činnost nikdy nijak výrazně nerozepisuje. Přesto, že jsem se nedočkal žádných paranormálních zážitků, hodnotím tenhle díl kladně a konstatuji, že do série Pendergast zapadá skvěle.
Citát: "To byla dynastie Ming," poznamenal.
Udělala krok kupředu, pohled upřený na ležícího D'Agostu. Váza, kterou právě použila, ležela rozbitá na kusy na poručíkových nehybných zádech.
"Nikdy jsem ji neměla ráda," zamumlala.

jiri9568
27.03.2021 5 z 5

Jako vzdy opet dobre cteni. Obsahovalo to vse jako obvykle u danych autoru

ZdenkaHranova
15.01.2021

Přiznám se že postava Constance je mi od začátku velmi protivná. Toto považuji za nejslabší knihu těchto dvou výborných autorů. Ale rozhodně nezanevřu na další.

ivka67
21.12.2020 5 z 5

Za mně opět super čtení.

TeaPeter
05.09.2020 1 z 5

Naprosto zbytečný díl. Jen přežvykování starých vyčpělých motivů. Každému, kdo ještě má tu možnost, doporučuji přeskočit.

tomas3272
21.04.2020 4 z 5

Teda za mě rozhodně lepší než předchozí díl. Vzhledem k tomu, jak jsem byl z minulého zklamaný, tento byl super! Od honičky přes půl světa až po napínavý konec. Laťka je opět poměrně vysoko, jsem zvědavý jaký bude další díl.

HonzaT
26.02.2020 3 z 5

Bavilo, nebavilo, podivilo...Pochopitelně sérii dočtu :)

Šnek86
15.10.2019 4 z 5

(SPOILER) Tak trochu měnící se charaktery postav, které ze začátku lehce matou, aby se v druhé půli mohli vrátit k normálu.Proctor dostane zabrat.Oživení agentova bratra mi přišlo až moc, ale asi mají v rodině schopnost přežívat.Opětované setkání s ním bylo příjemné, otázkou je, jaké další osudy si přichystá.Pokračuji v sérii.

kyssling
28.04.2019 3 z 5

Ech ... takhle nevyužitý talent autorů ... Jako kdyby kdyby Einstein vykopal skvělou jámu, nebo krásně umyl nádobí ... Autoři fakt napsali skvělý thriller, kde to odsýpá a čtenář se nenudí. Ale ten námět ... to je fakt pitomost.

coquus
06.12.2018 4 z 5

(SPOILER) Do této knihy jsem se pustil ihned po dočtení předchozího dílu Karmínový břeh, abych měl celý příběh tak nějak vcelku. Trochu mě překvapilo, že se zde na scénu vrací domněle mrtvý Diogenes. Že by už autorům docházely nápady? I když se mně víc líbily příběhy, v nichž se děj točí kolem jiných věcí, než jen Pendergastovic rodinné historie, přesto i tady autoři opět dokázali, že umí napsat napínavý a čtivý příběh.

Radza
10.10.2018 5 z 5

A me se to libilo. Mozna se to nekomu zda zdlouhavy, ale jelikoz jsem serii necet asi dva roky, tak jsem se k teto knizce rad vratil a udelaly me radost vsechny ty Pendergastoviny, ktere se obcas opakuji:)

wlado
01.08.2018 3 z 5

Neuveriteľne vzdelaní a inteligentní bratia Pendergastovci mi začínajú stále viac vadiť. Kniha miestami pripomína Fantomasa a to nielen dejom ale aj niektorými výrazmi. Každopádne autori dokážu pútavo popísať dej, za čo im dávam 3 hviezdičky. Určite odporúčam si najskôr prečítať diel "Karmínový breh", Černá komnata naň naväzuje.

E.lisabeth
18.04.2018 4 z 5

Neobvykla Pendergastovka...celou knihu se resili rodinne vztahy, rodinne problemy...spise jsem se tesila na reseni noveho pripadu. Na druhou stranu se kniha cetla celkem dobre a rychle. Mrtvoly nam vstavaji uz nejmene potreti z hrobu a tak... Nejvic stejne ale bavil zacatek a Procterovo nahaneni...jediny akcnejsi okamzik knizky. Priste snad nebudeme hledat Constance v Tibetu, ale budeme hledat nejake zlocince.

romantika dobrodružství

Autoři knihy