Cena, kterou zaplatíš

Cena, kterou zaplatíš https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255270/bmid_cena-kterou-zaplatis-255270.jpg 4 64 21

Kniha se stala po svém vydání ve Francii bestsellerem. Vypráví skutečný příběh mladého iráckého muslima, který navzdory otcova přání, aby se stal vůdcem rodinného klanu, stal se křesťanem.

Duchovní literatura Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , A.M.I.M.S.

Le prix a payer , 2010

Emik87
24.02.2024 4 z 5

Uf...opravdu hodně silné čtení. Člověk by asi ani neřekl, že je něco takového možné. Nicméně konverze od islámu ke křesťanství je asi jedna z nejtěžších cest, kterou člověk může absolvovat.

UMIKO
05.11.2019 5 z 5

Tuto velmi zajímavou a čtivou knihu jsem dostal kdysi dávno darem. Obsahuje velmi silný příběh o obrácení muslima ke křesťanství a o životních údělech s tím spojených. Realita života jiné kultury se nám může v mnohém zdát zvláštní, až nepochopitelná, a nutí nás tak k zamyšlení. Toto téma je určitě v dnešní době o to více aktuální.

Y.F.N.
21.08.2019 4 z 5

Velmi čtivý příběh konvertity z Íráku. Autobiografie stojí na silném příběhu, podobně jako je to u Motýlka od Charriéra. Hodnocení bych pak mohl napsat přímo opačné; zde se jedná o sympatického hrdinu s uvěřitelným jednáním a ryzí touhou po svobodě vyznání. Největší slabinou je naopak psaná forma, která zejména na začátku působí dost krkolomně.

Betyna79
23.06.2018 5 z 5

Neuvěřitelný, silný příběh.

Evaho73
02.04.2018 5 z 5

Kniha je svedectvom o neskutočnej ceste plnej utrpenia a prenasledovania, ktorá viedla k obráteniu moslima Muhammada al Musawího na kresťanskú vieru.
Obdivujem hlavného hrdinu, že jeho túžba po stretnutí s Kristom a prijatí sviatosti krstu, mu dala silu čeliť prekážkam zo strany jeho rodiny, štátu ale aj Cirkvi, ktorej vieru chcel prijať. Do vienka dostal úžasný dar nezlomnej viery, ktorú si my veriaci kresťania častokrát nevieme vážiť a nedokážeme sa pre ňu takto obetovať, hoci naša obeta si nevyžaduje ani zďaleka takú vysokú cenu ako tá jeho... Možno stačí prejaviť viac lásky voči svojim blížnym.

Losin
22.02.2018 5 z 5

Skvělá kniha, nemohl jsem ji odložit. Velmi mě zasáhla.

Lucik1001
25.01.2018 5 z 5

Kniha se čte jedním dechem. Perfektně je v ní popsána konverze muslima je křesťanství v těžkých podmínkách islámského Iráku. Jejich realitu si můžeme v Evropě jen těžko představit ve 21. století.

GabrielleT.
08.11.2017 5 z 5

Silný příběh

kristynkal
21.09.2017 4 z 5

Knize jsem se dlouho bránila, a napíšu to zcela upřímně. Po stránce literární- podle toho co mě baví, jak se mi čte atd... to prostě nebyla úplně kniha pro mě. Celkově je napínavá, ale začala mě hodně bavit až ke konci. Z druhé strany- ze strany svědectví- je kniha velmi dobře napsaná. Člověk ani netuší co se někde jinde na zemi může odehrávat a co opravdu lidé prožívají. Myslím, že i mě jako věřící, dala hodně otázek k zamyšlení ohledně víry. Velice se mi líbila věta- "Oko za oko, u křesťana?" Myslím, že minimálně ve mě vzbudila plno otázek k zamyšlení- ne ohledně víry, ale ohledně svého chování. Protože pokud si člověk přečte co je někdo ochoten obětovat pro víru, tak potom přemýšlíte, jak to máte vy. Myslím, že kniha plní to, s jakým úmyslem byla psaná.

Kopretina
21.09.2017 4 z 5

Silná kniha o odvaze jít proti proudu - proti své rodině, proti náboženským konvencím. Zajímalo by mě, jak se nyní Josephovi vede..

lidunka1
12.05.2017 5 z 5

Kolik utrpení někdo musí přinést pro svou víru. Neskutečné. Díky za svědectví.

drina
11.01.2017 5 z 5

Co vše dokáže člověk překonat s Boží pomocí....

JLČ
12.12.2016 4 z 5

Nejde v žádném případě o literární umělecké dílo, ale to není v tomto případě vůbec podstatné. Nejvíce mne překvapilo, jakým problémem bylo pro muslima najít cestu do křesťanského společenství (pod hrozbou smrti pro něho i pro celou křesťanskou komunitu!). Kniha mne vyprovokovala dále se zajímat o islám. Uvědomil jsem si, jak málo o něm vím, i když jsem žil dlouhou dobu s pocitem, že kromě rozdílu šíitů a sunnitů už nemám žádné další nejasnosti a otázky...

Děj se odehrává v letech 1987 až 2001 v Iráku za režimu Saddáma Husajna, hlavní postavou je bohatý šíitský muslim Mohamed al-Saíd al Musáví, původem ze šlechtického rodu Musáví. Konvertoval v kasárnách pod vlivem křesťana Masúda. Otec mu vybral nevěstu Anwar a po zjištění, že sympatizuje s křesťanstvím ho nechal věznit a týrat po 16 měsíců ve vězení v Bagdádu (Mohamed al-Saíd: "Cítím, že odpustit je teď pro mně nemožné"). I jeho žena konvertovala, ale nemohli přijmout křest pod hrozbou smrti své i křesťanů. Narodili se jim děti. Představený bagdádského kláštera mu jménem Církve přikázal opustit Irák.
Roku 2001 po značných obtížích odešel s rodinou do Jordánska (král Abdalláh II. byl spojencem Západu), žili v křesťanském Fuheisu. Křest přijala celá rodina 22. 7. 2000: z Mohameda se stal Josef, z Anwar Marie, z dětí Azhara Pavel, z Miam Terezie. Josef dělal kostelníka ve Fuheisu, jeho nejbližší příbuzní po něm stále slídili a chtěli ho zabít. Ještě téhož roku rodina odešla do Paříže, kde žije stále v nebezpečí fatvy (trest smrti za odpadlictví). Zde Josef napsal tuto knihu, přeloženou do mnoha jazyků.
Kniha rozhodně stojí za přečtení, lze ji pořídit velmi levně, podobně jako ostatní tiskoviny z vranovského FATYMU.

sadlo
13.04.2016

Určitě přečíst. Všem, kteří se chtějí dozvědět rozdíl mezi křesťanstvím /biblí/ a koránem.
Konverze muslima ke křesťanství a důsledky.

Sargon
17.01.2016 5 z 5

Velmi dobrá, čtivá kniha. Nemohl jsem se od ní odtrhnout. Seznamuje čtenáře jak s napínavým životním příběhem, tak ho poučuje o kruté realitě islámského blízkého východu. Za mě jedna z nej knih poslední doby.

Mianek
07.01.2016

Napínavá až do konce.

knižník1
01.01.2016

Ano četl jsem..Jedním dechem. Neuvěřitelný příběh ? Ne,uvěřitelný...!! Taková je realita života v této kultuře...A aktuální je nad míru našeho chápání...

humberto
30.11.2015 3 z 5

Velmi čtivý a napínavý příběh žijícího člověka. A hlavně stále aktuální.

Chaos
06.10.2015 5 z 5

To se četlo tak,pěkně,až to snad není možné,skvělí příběh od začátku - do konce.
Kniha mě bavila,rád jsem se k ní vracel - rozhodně doporučuji

rusalka123
08.09.2015 5 z 5

A nám je někdy zatěžko věnovat Bohu jen pár minut ze svého moře času, jakkoliv nám přijde, že ho nemáme... Co kdyby to neměl být čas, ale život?

křesťanství muslimové konvertité náboženská konverze pronásledování křesťanů

Autorovy knížky

Joseph Fadelle
irácká, 1964
2015  87%Cena, kterou zaplatíš

Kniha Cena, kterou zaplatíš je v