Čemu jsem věřila

Čemu jsem věřila https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262492/bmid_cemu-jsem-verila-262492.jpg 4 261 54

Gwen Castleová si vždycky představovala, jak jednoho krásného dne opustí ostrov, na kterém vyrůstala. Ostrov, kde se mimo letní sezonu nic zajímavého neděje, kde potkává stále ty samé tváře a kde se nic neutají. Ovšem toto léto bude vše jinak, protože na ostrov přijíždí na letní brigádu Cassidy Somers, kluk, kterého Gwen nechtěla už nikdy vidět. Zatímco on je neuvěřitelně pohledný a pochází z bohaté rodiny, její rodiče se celý rok dřou, aby dokázali splatit účty za léčbu Gwenina bratra. Zdá se, že nemohou být odlišnější – navíc mezi nimi jako bouřkový mrak visí událost, která se stala na jaře a na niž by Gwen nejraději zapomněla. Ale společná brigáda a dlouhé léto dokáží zázraky.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

What I Thought Was True , 2014

ZNellyZ
18.04.2022 3 z 5

Bylo to strašný. Tím nemyslím, že by to byl úplný propadák, ale oproti autorčiným dalším knihám mi přišlo, že tady vůbec nevěděla, co dělá. Všechny postavy mi kompletně pili krev, snad kromě té postarší paní, které dělala Gwen společnost. Zbytek bych s chutí vyflákala a Gven s Viv asi nejvíce. Měla jsem problém se prvních sto stran zorientovat v ději, autorka přeskakovala z přítomnosti do minulosti, jak se jí to hodilo a já pak nevěděla, jestli se některé věci doopravdy staly před pár dny nebo před měsíci. V popisu se píše, jak moc nechce Gwen Casse vidět, ale přišlo mi, že se k němu chovala, až moc otevřeně. Jejich vztah byl jako na houpačce a vlastně byla celá zápletka nesmyslně roztáhlá skoro na 400 stran.

AshleySimmer
09.09.2021 4 z 5

(SPOILER) Moc hezký příběh, bavilo mě to, ale mám i nějaké výtky.

- bylo to strašně zdlouhavé
- když si tak řeknu, v celé knize vlastně šlo jen o to, jak se dají dva hlavní hrdinové zase dohromady. Ano, sice tam bylo pár věcí i mimo tuhle zápletku, ale bylo jich málo a autorka to nerozebrala dost, abych neměla pocit, že nešlo o nic jiného XD
- velký zvrat byl až na konci, z celých skoro 400 stran, kde se nic moc nedělo

Přesto mě to prostě bavilo, styl psaní super, připomínající Jenny Han nebo Kasie West. A to jsou dvě důležité věci aby se mi kniha líbila :).

Gabusza
29.03.2021 1 z 5

Tuctová kniha, obyčejný příběh.
Gwen mě celkem vadila, na svuj věk 17. se chovala jako dost zkušená žena v letech :)) pořád hledala nějaké ujišťování a zjišťování vztahu s Cassem, občas na mě působili jako manželé po 20. letech :)
Možná je kniha pro mladší, ale ničím mě nezaujala...

Lejčís
10.01.2021 3 z 5

Oproti ostatním autorčiným knihám slabší, ale takové to ideální letní čtení - moře, horko, křik racků, láska.. perfektní oddechovka

helenkan
31.12.2020 4 z 5

Sice je to spíš pro mladší čtenáře, ale líbilo se to i mě a to mám pubertální věk už pár let za sebou. Hezké čteni, připomnělo mi mládí, randění :-) a krásné starosti. A ty byly děsně důležitý. :-) Knížku klidně doporučuju k přečtení.

Lučina7
09.11.2020 5 z 5

Krásná kniha, která se četla sama. Čekala jsem od ní hodně málo, ale příjemně mě překvapila. Určitě doporučuji.

Lofda
19.09.2020 3 z 5

Zvláštně napsané.. Líbilo se mi, že to zdaleka nebyl příběh jako jeden z mnoha, ale na druhou stranu mi vadilo, že autorka myšlenky nedotahuje a přeskakuje sem tam. Proto nejspíš ne vždy asi bylo všechno pochopeno tak, jak být mělo? Ale příběh jako celek se mi líbil, hodnotím půl na půl ;-)

petulkapeta
02.09.2020 4 z 5

Gwen a Cass byla spravna dvojka jen k tomu musely dospět,moc se mi libilo prostředí a i děda Gwen, vtipna a pohodova kniha

Zuzanka45
02.02.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila.

kalinka99
27.09.2019 3 z 5

No, čekala jsem víc. Ten konec mi přišel odbytý. Příběh příjemný na oddechnutí.

katee21
23.08.2019 5 z 5

Krásná oddechovka, která se četla sama. Strašně milé a příjemné postavy, které si nejde nazmilovat. 5/5 :-)

happy19
07.08.2019 4 z 5

Příjemný,odpočinkový příběh z netuctového prostředí..
Čemu jsem věřila;-))..?Že se nebudu nudit,občas se zasměji a budu po dočtení spokojená:-)

Romča11
10.07.2019 3 z 5

Tohle není až tak dobrá knížka. Řekla bych, že je i lehce podprůměrná. Na to hak byl dobrý "Můj život u sousedů" jsem od autorky čekala víc. Tohle nemá skoro žádnou zápletku a jsou tu dlouhé a nudné pasáže. Ale jestli si chcete přečíst nějakou romanťárnu a přetrpíte , že je "delší" Tak si ji přečtěte. Za mě: Nedoporučuju

Evka3814
30.09.2018 4 z 5

Hezké čtení,klidná oddychovka a pěkný příběh

Jannna87
20.09.2018 5 z 5

Mě se kniha líbila a dobře se četla. Taková oddechovka.

MaxMervartová
19.07.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem.
Doporučuji!

EvikU.
08.06.2018 5 z 5

Za mě super kniha. Moc se mi líbila. Tuhle autorku si dám do oblíbených.

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

Litocha
28.10.2017 3 z 5

Skoro mi připadá, jako by tohle byla autorčina prvotina. Zatímco skutečná prvotina Můj život u sousedů je napsaný dobře, tady to občas přece jen skřípalo a potřebovalo by to vyladit. Vadila mi podivně popsaná postava otce, některé nelogičnosti a nedotaženosti. Líbilo se mi zachycení prostředí ostrova i to, že všechno nebylo tak černobílé, jak by se mohlo zdát. Jen ten Cass je tak dokonalý, až se tomu nechce věřit. Stejně jsem ale ústřední dvojici držela palce.

Abnička
02.10.2017 1 z 5

U většiny knih, které přeďtu si musím chvilku rozmyslet co o nich vlastně řeknu. Tato je jedna z vyjímek.. Četla jsem Můj život u sousedů i Kluk mého srdce a obě se mi moc líbily. Takže jsem se nemohla dočkat, až si přečtu tuto. Bohužel mě trošku zklamala. Neříkám, že nebyla zajímavá, ale děj se táhl a občas nebyl ani zajímavý.
Celou knihu jsem čekala, jestli se objeví někdo z Garettů nebo Reddovic rodiny. Byla jsem šťastná, když tam nyla zmínka aspoň o jejich železářství!

Pokud nejste nároční čtenáři, tak určitě doporučuji přečíst..

láska zklamání pro dívky romantika pro mládež

Huntley Fitzpatrick
americká, 1963 - 2022
2014  82%Můj život u sousedů
2016  74%Kluk mého srdce
2015  71%Čemu jsem věřila

Kniha Čemu jsem věřila je v