Čekal jsem někoho většího

Čekal jsem někoho většího https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81483/cekal-jsem-nekoho-ve-81483.jpg 4 19 2

Když Malcolm Fisher přejel v noci na opuštěné vesnické cestě jezevce, vůbec netušil, co jej čeká. Bohové z Valhally se na něj sesypali jako vosy, aby z něj vymámili prsten Nibelungů, který mu jezevec – v původní podobě obr Ingolf – těsně před svou smrtí předal. Malcolm tedy musí nejen vládnout světu, podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, ale také odrážet rozezleného Wotana a jeho pomocníky. Jakmile se navíc ještě zamiluje, zdá se, že je svět naprosto ztracen… V příběhu vystupují známé i neznámé postavy valhallských bohů, duchů a entit, Dcery Rýna, Alberich se špatným zažíváním a pochopitelně též obyčejní smrtelníci. Tom Holt pokračuje v germánské legendě tak, jak byste to rozhodně nečekali. A v jeho podání je těžké se tomu všemu nesmát.... celý text

Romány , Fantasy

Vydáno: , Talpress

Expecting Someone Taller

knihoun
30.03.2020 2 z 5

za mě žádná pecka, ale oddechovka na jedno použití

Čtec
11.06.2014 5 z 5

Daleko lepší, než jsem čekal. Ohromně milá knížka. Hned po dočtení jsem začal zuřivě studovat germánskou mytologii, neboť jsem se zamiloval do Brunhildy :-)

mýty a legendy humor sarkasmus bohové severská mytologie humoristické romány anglický humor

Tom Holt
anglická, 1961
2003  75%Bludný Holanďan
2004  67%Píseň pro Nerona
2002  74%Čekal jsem někoho většího

Kniha Čekal jsem někoho většího je v