Čas zapomnění

Čas zapomnění https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315691/bmid_cas-zapomneni-rH7-315691.jpg 4 211 79

Strhující a dojemný román o naději, že je možné přemoci smrt, ztrátu a zapomnění. Noah je chytrý čtyřletý chlapec, ale přesto je z něj jeho maminka Janie zoufalá. Její syn tvrdí, že jeho matkou je někdo jiný, na svůj věk má nepochopitelně rozsáhlé znalosti a nevysvětlitelný strach z vody. Po řádce specialistů, kteří si s Noahem nevědí rady, se Janie nakonec rozhodne navštívit dr. Andersona, odborníka na reinkarnaci a život před životem. Doktor Anderson dokončuje na toto téma knihu a v Noahovi vidí poslední důležitý kousek skládačky. Pátrání je zavede až před dveře ženy, jejíž syn se už sedm let pohřešuje…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Forgetting Time , 2016

Pettato
06.02.2024 4 z 5

Čtyřletý Noah si vzpomínal na svůj předchozí život, trauma ze smrti si přenesl do života dalšího a znesnadňovalo mu ho žít.
Téma reinkarnace pro mě není neznámé. Že není pouze tento současný život, ale předcházely mu už mnohé další.
Čtení tohoto příběhu jsem si užila. Zpracování knihy se mi líbilo, i styl vyprávění.
Oslovila mě rada, kterou dává pan doktor Anderson Noahovi.
"Chvíle, ve které jsme. Život, který máme teď. To je nejdůležitější. "

matogeminimato
22.11.2023 4 z 5

Malý Noah, štvorročný syn Janie je,, iný ". Má hrôzu z vody, nočné mory a hlavne Janie vraví, že chce vidieť svoju pravú mamu.... Má problémy v škôlke a nielen kvôli tomu, že často do nej chodí,, špinavý", keďže sa nechce umývať.
Skúša doktorov a psychológov, no tí ju akurát strašia duševnými chorobami ktoré by mohol mať.
Až raz si všimne článok Dr. Jeroma Andersona, ktorý sa zaoberá reinkarnáciou. Aj keď v takéto niečo neverí, napíše mu.... Pretože nádej umiera posledná

_Michelle_
03.11.2023 4 z 5

Tematicky velice neobvyklá kniha, která mě přiměla k zamyšlení. Rozhodně to není četba pro každého. Vyžaduje otevřenou mysl, a pak už se člověk může nechat unést příběhem daleko od svého běžného života. Byl to zajímavý čtenářský zážitek, který mě hned tak neopustí.

jewel.a34
11.12.2021 5 z 5

Velmi propracovaná kniha nejen o reinkarnaci, která čtenářům nabízí skutečný zážitek. Velmi se mi líbily úryvky z knih doktora Tuckera a Raváta. Román mi přišel velmi věrohodný. Přečetla jsem ho za pár hodin, nemohla jsem se od něj odtrhnout, natolik si mě získal. Spíš pro náročné čtenáře, není to odpočinkovka, plně si získá vaši pozornost.

latanya34
16.11.2021 5 z 5

Dokážete uvěřit ve věci mezi nebem a zemí, pokud by to zachránilo vaše čtyřleté dítě před utrpením nočních běsů? Před takovou zásadní otázkou stojí Janie matka čtyřletého Noeho, kterého každou noc pronásledují noční můry a přepadá ho touha po druhé matce. Napínavé čtení o reinkarnaci a mateřské lásce.

JointlieKat94
22.09.2021 5 z 5

Mám doma asi "milion" knih na téma Buddhismus, které jsem přečetla a dostala se díky nim na téma reinkarnace, a tak jsem si pořídila další poličku na knihy.. :D

Tohle byla krásná náhoda. Přítel se mě ptal na mé tetovaní, co že za knihy to představuje, no a mezi nimi Tulák po hvězdách- přítelovi jsem děj nadšeně převyprávěla a v tom si vzpomněla na svou poličku, kde mimo jiné ležela i tato kniha, a tak jsem se začetla.

Četla jsem jí přesně na 3x, přesně 8 hodin.
1. Půlhodina před spaním, kdy mě začátek moc nevzal..
2. Cesta na dovolenou, takže dvě a půl hodiny v autě.
3. A 5 hodin "před spaním" jsem dočítala konec, kdy jsem zjistila, že jsem se prostě nemohla odtrhnout!

Je to báječné čtení! Na reinkarnaci věřím, něco takového se sakra dít může, připusťte si to taky!

Noe je čtyřletý chlapec, kterého mamka-máma miluje. Nadevše. Jenže Noe se bojí vody, nechce se koupat a ve školce prý prohlašuje divné věci, věci, které nemohou být skutečné. Mamka to začíná řešit s psychiatry i proto, že večer co večer křičí ze spaní, a chce ke své mámě- ale k té druhé. Jak tohle dopadne?

No prostě- je něco mezi nebem a zemí.. :D a Vy si to koukejte přečíst, protože to za to fakt stojí. Slibuju, že neztratíte ani minutu svého života čtením téhle knihy, protože Vás vrátí i do Vaší možné minulosti. :)

Naprosto skvělé čtení, napínavé, láskyplné, smutné i šťastné. DOPORUČUJI.

P.S. Asi si musím pořídit i zmiňovanou knihu Život po Životě, protože wau! Kolikrát jsem při čtení měla husinu!?

Ticiana
05.08.2021 4 z 5

Do knihy jsem se hned zacetla. Postavy jsou sympaticke. Pribeh velice zajimavy. Libilo se mi, ze nakonec se vse dostalo do normalu. Prijemna oddechovka, ktera ale nuti zamyslet se, jestli ciny z dobrych umyslu fakt pomuzou, nebo mohou jeste vice uskodit.

Pavčule
09.07.2021 5 z 5

Za mě plný počet hvězdiček . Velmi originální příběh . Byla jsem nadšená a jsem ráda,že je součástí mojí domácí knihovny.

JFK117
15.06.2021 4 z 5

Bylo by fajn a docela správné, kdyby svět fungoval tak, jako v tomhle příběhu. Všichni by věděli, že když někoho zabíjí, on se vrátí v příštím životě a určí je jako pachatele. Každý by si to, podle mě, rozmyslel a soudy by řešily jen malichernosti.
Knížka se čte moc dobře, chvílemi dojímá, ale i pobaví.

Miro67
24.05.2021 4 z 5

Kniha o lidech, kteří "zapomněli zapomínat". Dotýká se sporné otázky reinkarnace. Většina z nás na ní nevěří. Ale většina té většiny někde ve skrytu duše se bude vždy ptát, jestli to přece jen nemůže být pravda. Kapitoly doplňují i úryvky knihy Život po životě.
Příběh sám je dojemný. Cítíte z něho zoufalost dítěte vyznat se ve svých vzpomínkách. Touhu matky, chytající se každého stébla, které může Noahovi pomoci. I rozpor Denice - uvěřit či ne.

novakovaterka22
09.05.2021 4 z 5

Tohle byla zvláštní knížka svým tématem, nikdy jsem nic podobného nečetla. Noema i Janie mi bylo hrozně líto. Ale příběh určitě stál za přečtení, dozvěděla jsem se toho dost i o psychiatrické léčbě a můžu doporučit. V knize se řeší i téma náboženství okrajově, takže velmi zajímavé počtení.

ANDY28
30.12.2020 5 z 5

Paní Guskinová, vzala jste mi dech, poslouchala jsem vás jak přibitá. Děkuji ❤️

malýčtenář
03.11.2020 4 z 5

Zajímavé téma, čtenář s napětím sleduje jak se příběh bude odvíjet. Nechybí napětí, zápletka . Knihu jsem přečetlo jedním dechem.

laura
18.09.2020 3 z 5

Čas zapomnění je časem, ze kterého mrazí. Mám husí kůži ještě i teď, pár let poté, co jsem tento příběh četla. Bylo to mrazivé, bolavé, trýznivé. Bylo to překvapivé. Nečetlo se mi to snadno, proto jen tři hvězdy. Není to příběh, který by mě až tolik rozsekal, ale i tak si z mého srdce kus ukrojil.

Stojí za přečtení. Stojí za zamyšlení. Stojí to za tu husí kůži, která mi naskáče, kdykoli si vzpomenu... A člověk by neměl zapomínat.

Nebo jo?

Nikusha
21.05.2020 5 z 5

No musím říct, že se mi knížka moc líbila. Nevšední téma, reinkarnace. Bylo mi líto obou žen, také z pozice matky. Tento příběh by si i určitě zasloužil filmové zpracování.

kachnat
20.05.2020 4 z 5

První 2 kapitoly jsme se nemoha začíst. Pak jsme se ale do knihy zakousla a přečetla ji na jeden zátah. Příběh malého chlapce a jeho matky. Malý Noem si vzpomíná na svůj předchozí život a způsobuje tím kolem sebe zmatek. Jeho matka si nejprve myslí, že trpí psychickou poruchou, pak však narazí na článek o reinkarnaci a profesora, který tento "obor" studuje a píše knihu. Do příběhu je krom reinkarnace zapletena kriminální zápletka.... Kniha je dobře napsaná, líbila se mi.

Prateri
02.03.2020 4 z 5

Váš čtyřletý syn chce k mámě, ale to nejste podle něho vy - silně to na mne zapůsobilo hned, jak jsem tuto větu zahlédla. Příběh zoufalství synka i zoufalství matky jsem četla pomalu na jeden zátah. Pomůže znalost odborníka, který studuje případy reinkarnace, a pomůže čas vyrovnat se se skutečností a zapomenout? Líbilo se mi to.

aydam
22.02.2020 5 z 5

Když si čtenář (pro tentokrát) připustí, že je reinkarnace možná, jistě si tuto dojemnou knihu užije. Mně se citlivý příběh s kriminální zápletkou velice líbil.

essene
19.02.2020 3 z 5

Zaímavá kniha..

Abroš
17.02.2020 4 z 5

Zajimavá kniha o minulých životech,které se mohou znovu objevit.Dobře se čte.
Jak by řekl klasik,Možné je všechno na co člověk pomyslí.

reinkarnace psychologické romány psychologické příběhy

Autorovy knížky

Sharon Guskin