Čas mezi šitím

Čas mezi šitím https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202898/bmid_cas-mezi-sitim-uvn-202898.jpg 4 261 78

Strhující román o zdánlivě obyčejné ženě, která využije svůj talent a odvahu, aby se proměnila v prestižní krejčovou a později v tajnou agentku pracující pro Spojence za druhé světové války. Mladá švadlenka Sira Quiroga opustí Madrid těsně před začátkem španělské občanské války s mužem, kterého bláznivě miluje, ale sotva zná. Spolu se usadí v marockém Tangeru, exotickém, pulzujícím městě, kde se může člověku přihodit cokoli, dokonce se může stát i obětí zrady a být ponechán svému osudu. Opuštěná Sira, která se topí až po krk v dluzích, se přestěhuje do Tetuánu, hlavního města Španělského protektorátu v Maroku. Za pomoci lží a přátel s pochybnou pověstí se jí podaří začít nový život a otevřít si módní salon, kde přijímá klientky cizokrajného původu a podivuhodných osudů. Po vítězství fašistů v občanské válce ve Španělsku a pod hrozbou vypuknutí války v Evropě se život fiktivní protagonistky nečekaně protne s osudy skutečných historických postav, mezi kterými vynikají Juan Luis Beigbeder, záhadný a málo známý ministr zahraničních věcí v první Frankově vládě, jeho milenka, excentrická Angličanka Rosalinda Foxová, a námořní atašé Alan Hillgarth, šéf britských tajných služeb ve Španělsku za druhé světové války. Společně Siru přesvědčí, aby přijala riskantní úkol, při němž se látky, stehy a střihy její krejčovské dílny promění ve viditelnou fasádu něčeho mnohem temnějšího a nebezpečnějšího. Úchvatnou prózou napsaný Čas mezi šitím se řítí nezadržitelným tempem po mapách a nostalgických vzpomínkách; z legendárních koloniálních enkláv v severní Africe nás přenese do proněmeckého Madridu na začátku druhé světové války a do kosmopolitního Lisabonu plného špionů, oportunistů a válečných uprchlíků.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Jota

El tiempo entre costuras , 2009

Zlatinka.Emilly
03.02.2024 4 z 5

Pěkný, zajímavý příběh, ale dost rozvláčněný. Konec byl dost osekaný, nicméně dobře se četl i při takovém množství stran.

asam
22.05.2023 3 z 5

Opravdu dost rozvleklé a často jsem se ztrácela mezi jmény, kdo je kdo a kde se zrovna tahle postava tady vzala. Závěr trochu rozpačitý.
Přesto jsem to dočetla až do konce . I když 700 stránek je na mě dost

Evaho73
24.01.2023 3 z 5

Námet tejto knihy má veľký potenciál, ale mám dojem, že autorka to celé pokazila príliš rozsiahlym popisným štýlom, ktorý ubral na dynamike a vystupňovaní jednotlivých dejových línii.
Osobne som mala problém aj s hlavnou postavou, charakter ktorej si akoby udržiaval odstup od čitateľa.
Na každý pád oceňujem autentické historické kulisy, ktoré spolu s niektorými reálnymi historickými postavami aspoň zčasti pridávajú na celkovej kvalite.
Suma sumárum najzaujímavejších je cca prvých 300 strán, a potom to už ide celé niekam do stratena...
Škoda, lebo takto to bolo pre mňa skôr úmorné ako zaujímavé čítanie.

m_martina
05.04.2022 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila, příběh byl zajímavý. A vůbec se nečetl špatně. Paní spisovatelka ale mohla ubrat několik stránek. Ale co to jako bylo za konec? Mám ráda, když se příběh jednoznačně uzavře, nechci si vybírat z několika možností, to mně dost vadilo. Za tohle proto jednu hvězdu ubírám.

i.stefany
04.10.2021 3 z 5

Také souhlasím s komentáři, že je kniha velmi rozvleklá a stačila by tak polovina stran. Pak by to byl příjemný dobrodružný román s trochou módy, exotiky, politiky, špionáže a to vše obalené druhou světovou válkou ve Španělsku. Četlo se to moc pěkně, ale ta zdlouhavost děje mi ubírala na trpělivosti.

tereza1198
22.05.2021 3 z 5

Knize by jen prospělo, kdyby byla kratší. Špionáž se objevuje až za půlkou. Do té doby je to příběh dívky, která naletěla šmejdovi a pak se pokouší postavit na nohy a dát si život do pořádku. A to všechno v exotickém prostředí Maroka. Pak šije a šije, kuje pikle a pak je konec. Po tak dlouhém rozjezdu byl příběh dost násilně ukončený. Hezky se to četlo, ale žádné okouzlení se nekonalo. Aspoň vím, jak těžké je vybrat si psací stroj.

PetK
09.05.2021

Nedočetla jsem. Rozumím tomu, že se to mnoha čtenářkám líbí, ale já asi nejsem cílovka. Na mě to působilo příliš sladce. Dočetla jsem do půlky a fakt mě to moc nezaujalo.

Kerberos
13.03.2021 4 z 5

Celkem dobrý historický román,jednu hvězdičku ubírám za obsáhlost.Prostředí módního salonu mi vyhovovolo,exotika různých míst,válka,šponi.Ráda bych se podívala na seriál,který byl podle knihy natočen,bohužel je jenom ve španělštině.

animovanej medv
12.02.2021 4 z 5

Špionážní knihy čtu celkem často. Tohle příšně vzato není špionážní kniha. Je to kniha o životě dívky, která prožila spoustu různých vzratů a měla spoustu různých rolí a mimo jiné byla i špionka.

Tato je naprosto odlišná od všech špionážních knih, co jsem kdy četla. Špionážní část začína a za půlkou knihy. V prní polovině se vlastně dovídáme o tom, jak se z dívky, která nebyla schopna rozhodovat o svém vlastním životě stala žena, která dokázala jednat chladnokrevně tváří tvář smrtelnému nebezpečí.

Jestli váháte, zda číst, rozhodně čtěte! Kniha vás pohltí a i po dočtení budete zažívat ten pocit, který my čtenáři popisujeme jako knižní kocovinu.

nika124
20.12.2020 5 z 5

Krásný příběh i literární styl. Rozhodně začleňuji mezi nejoblíbenější knihy.

lencin
27.09.2020 5 z 5

Chudá švadlena z Madridu se stává špiónkou v Maroku. Výborné.
(2015)

Jirinamac
31.08.2020 3 z 5

Kdyby knížka měla 350 a né 680 stránek, tak by to bohatě stačilo. Místy je čtivá, ale i úseky nudné a nezáživné. Asi jsem čekala více zajímavostí a vzrušující akce od tajné agentky.

Ticiana
15.03.2020 4 z 5

Pro mne odpočinková kniha. Začátek je docela rychlý a pak se dej zpomalí. Líbilo se mi propojení historických osob i způsob, jak to bylo napsaný. Jen jsem doufala, ze jeste někde potká Ramira.

zdenaR
15.03.2020 3 z 5

Odpočinkové čtení, trocha historie jako bonus. :-)))

Eeli
01.02.2020 5 z 5

Příběh o ženě, kterou její prostota a naivita dovedla někam, kde by se zřejmě nenadála, že se nekdy octne. Příběh, který je výjimečný nikoli dobou, v níž se odehrává, ale spíše místem, protože 2. sv. válka ve Španělsku a v Africe se příliš často v knihách neobjevuje. Právě doba však nakonec vytváří podmínky pro napínavý děj, v němž se mísí politika, napětí, akce a trocha romantiky. Příběh, jehož téma je originální, zpracování úžasné a celkově vyvolává pocity nostalgie a působí velmi kultivovaně.

otesánek
23.11.2019 5 z 5

Nemohu přidat jiné hodnocení než plně pozitivní. Kniha mě pohltila, vsákla a nedovolila mi od ní odejít. Příběh tak uvěřitelný. Tak mě překvapil konec tím jak rychle přišel. Oceňuji velmi kladně reálné postavy a reálnou situaci v tom období našich dějin . Čtenář nemá pak pocit, že čte jen červenou knihovnu či prázdnou knihu - něco málo se přece jen i dozví.Budu moc ráda až jí zas někdy vezmu do ruky, otevřu ji a bude tam na mě čekat Sira a její příběh...….

ANDY28
16.09.2019 5 z 5

Špetku politiky, špetku lásky a vznikne výborný dobrodružný koktejl

Baushka
30.08.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek, které jsem za poslední dobu četla. Ze začátku jsem očekávala úplně jiný příběh, autorka mě ale přesvědčila, že ten její je lepší. Líbil se mi progres mladé hlavní hrdinky v čase. Ostatní postavy rozebrány a popsány tak akorát, aby si je člověk mohl představit. Skvělé byly popisy míst, ať už Maroka, Španělska nebo Portugalska. Žádné zbytečné kudrlinky nebo básnické obraty. Délka knihy na první pohled odradí, ale já bych klidně ještě pár stránek přidala, ráda bych totiž věděla, jak probíhal ten poslední rozhovor.

iiiccc
20.08.2019 4 z 5

Sira se nechává unášet na vlnách života. Když má šít, šije. Když má psát na stroji, píše na stroji. Když se má vdát, tak se vdá. Když po ní někdo chce, aby s ním utekla, tak s ním uteče. Když se má zapojit do politických eskapád, zapojí se. Když má někoho přesvědčit, aby jednal úplně jinak, než původně chtěl, přesvědčí ho. Opravdu nezáživná postava. Dvě hvězdy za představení španělské historie, která se u nás příliš neřeší, jedna hvězda za čtivost a jedna za to, že se mi to podařilo knihu koupit ve výprodeji za 98 Kč.

ivka67
06.03.2019 4 z 5

Hezky a čtivě napsaný román,řekla bych že lehce špionážní.Osud obyčejné švadlenky,která se díky ranám osudu stane sebevědomou ženou.