Čarodějův odkaz

Čarodějův odkaz https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332169/bmid_carodejuv-odkaz-EWy-332169.jpg 4 75 28

Znáte to z Hry o trůny. Mladší královský syn je nespokojený se svým údělem druhého v pořadí, a tak se rozhodne svého bratra následníka zbavit. Jakýmkoli způsobem, třeba i s pomocí temného čaroděje. A že přitom elegantně odstraní i bratrovu snoubenku, která je čirou náhodou rybou proměněnou v dívku, to už je jenom bonus. Jenomže následník má k ruce snoubenčiny kamarády, kočku a drozda… Vtipné i drsné, poetické i přímočaré, pohádka i temná fantasy v jednom. Ideální recept pro zlepšení nálady.... celý text

Jája92
06.09.2023 4 z 5

Na knihu jsem narazila úplnou náhodou, obálka mě na první pohled zaujala a anotace přímo navnadila na čtení. Ještě musím podotknout, že je to první kniha, kterou jsem od autora přečetla, tudíž nemohu srovnávat s jeho jinými díly.
Dostalo se mi odpočinkového, vtipného čtení plné různorodých pohádkových postav, nikdy jsem netušila, co mě bude čekat v další kapitole, o to víc jsem si čtení vychutnávala. Vůbec jsem nečekala, že se mi kniha bude natolik líbit.

Micho86
29.06.2023 2 z 5

Kniha je napsaná čtivě, čte se snadno a rychle a postavy jsou už od začátku zajímavé. Tedy, pouze na začátku, nakonec se ukázalo, že čtenáře v ději nic moc zajímavého nečeká a že anotace láká na příběh, který se nakonec ukázal být pouze takovou barvitější pohádkou. Mám však ráda happyendy, takže i přes veškerý kýč jsem byla ráda, že to dobře dopadlo, a také můžu autorovi připsat k dobru tu část kolem žaláře - květinová zahrada se mi líbila. Jinak to byl brak, kéž by byla knížka napsaná tak jako přiložená anotace.. Nicméně autor píše hezky, jeho styl byl příjemný, barvitý a přehledný, třeba se mi někdy dostane do ruky jiný jeho literární počin a já si ho bez předsudků přečtu. :)

E_Lan
20.11.2022 3 z 5

Vcelku příjemné čtení s dětmi těsně před desátým rokem jejich věku. Příběh není zlý, ba docela i zajímavý. Bohužel celou knihu táhne dolů toporná, lopotná a kolikrát i těžko čitelná čeština. Vše v podobě košatých a sáhodlouhých souvětí, která jsou v mnohých případech zbytečná. Jinak ale dobrý pohádkový počin.

Michaeles
30.12.2021 3 z 5

Čekal jsem úplně něco jiného. Je to taková pohádka pro starší děti.

MiLiška
21.08.2021 5 z 5

Za málo peněz (knihu jsem pořídila za 39 Kč v jedné prodejně COOP) hodně muziky. Vtipné, milé, místy napínavé počteníčko.

jancapen
08.07.2021 3 z 5

Nebylo to špatné čtení, ale asi jsem od toho očekávala trochu něco jiného. Z avizované temné fantasy jsem zde nenašla nic. Je to opravdu spíš taková pohádka. Neurazilo mě to, ale bohužel ani moc nenadchlo.

janca6129
10.03.2021 5 z 5

Tohle mě strašně bavilo. :) Bylo to milé, pohádkové, fantastické, úsměvné, humorné, poetické... Vlastně jsem na knihu narazila náhodou v nějaké akci a jsem za to ráda, protože mám chuť sáhnout po dalších autorových dílech!

Johana
02.08.2020 3 z 5

Knížka mne napřed nadchla: autor má chytrý humor, svůj styl a sympatické poetické vidění! Pak se mi ale přestalo líbit, jak moc se blíží i vzdaluje J.Thurberovi (Pohádka o bílé lani, Třináctery hodiny...). A že jsou mi hrdinové, ze zvířátek stvoření, úplně lhostejní a právě tak želbohu i padouši. Ono napsat do srdce zalézající pohádkové tvorečky prostě není jen tak a sebebrilantnější chytrost k tomu sama nestačí.

Jsem ale ráda za setkání s tímto autorem a se zájmem se poohlédnu po jeho dalších knihách, v jiných žánrech.

elka015
30.06.2020 4 z 5

kniha se mi líbila, velmi čtivá, veselá

Zdeniczka
11.06.2020 3 z 5

I když to není úplně můj šálek, je to docela příjemné čtení.

trudoš
17.12.2019 4 z 5

Podobně jako v mé oblíbené Princezně trochu zakleté, i zde se Ondřej S. Nečas pustil na pole pohádkového příběhu s příchutí humoristické fantasy. Očekávání grotesky je však splněno tak na padesát procent, zbytek se nese spíš v tom báchorkovém duchu. A v tomhle ohledu funguje kniha skvěle, autor vynalézavě pracuje se slovíčky a dokáže pobavit pouhou stylistikou. Samotný děj už naneštěstí trochu pokulhává, především co se vývoje událostí týče. Ačkoliv je pravdou, že tu neuplyne jediná stránka, kde by nedošlo k nějakému zvratu, takže na nudu můžete zapomenout. Jenže se to všechno drží v poměrně vyjetých kolejí, aniž by to výrazně sjelo z cesty. Nebo jsem možná už natolik rozmazlený, že originalitu nepoznám, ani kdyby mě kopla do čumáku. Jistě, postav a nápadů je tu přehršel, ale jak se to snaží mít vnitřní logiku, aby se nic nedělo bez příčiny, až příliš jsem vnímal, že příchody na scénu bývají vynucené aktuální potřebou děj posunout dál. Ovšem bavil jsem se po celou dobu, a to je hlavní.

Poeta.kno
28.09.2019 4 z 5

Vcelku čtivá pohádka s milými hlavními postavami.

dia.riedl
23.07.2019 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé! Lehce parodické a absurdní, což mě velmi potěšilo. Dobře vystavěný příběh, postavy mě bavily jedna víc než druhá!
Moc jsem se bavila, vážně skvělé čtení!

KAREL6725
15.06.2019 5 z 5

Pěkné odpočinkové čtení.

jirka3176
07.03.2019 3 z 5

Málo jednorožců, jinak jako pohádka proč by ne?

katallinka
05.11.2018 4 z 5

Krásná a velmi milá pohádka :)

SBH
19.07.2018 5 z 5

Velmi zábavná pohádka, vtipná, dobrodružná, chvílemi i moudrá, napsaná poetickým jazykem. Sama se nedokážu rozhodnout, která postava mi byla sympatičtější, zda Jiskra, Jaromil, Čilik, či snad Franta Olovo? I ten měl hodně do sebe. Mít vůz tažený dvěma draky (byť vázanými pracovní smlouvou) je snem každé dívky milující fantasy. Do světa plného jednorožců, létajících hadů a anakond proměněných v květiny mi moc nesedělo křesťanské peklo, jenže ta scéna v něm byla naprosto boží, takže - beru.
A konec? Jednička s hvězdičkou. Všichni dostali, co si zasloužili, a to opravdu všichni. Jednoznačně doporučuji.
P.S. Mnohem lepší kniha než klasika žánru "Poslední jednorožec".

Shashlick
10.07.2018 3 z 5

Dokážu si představit, že budu předčítat knihu svým dětem před spaním. Žádná náročná fantasy to není, příběh je poměrně jednoduchý. Sem tam se najdou vtipné momenty, ale jedná se o opravdu jemný humor.

Lena91
24.03.2018 3 z 5

Taková příjemná pohádková fantasy oddechovka. :) Žádné velkolepé nové světy a říše, ale stará klasika (čaroděj, princ, kouzla, láska)

vlkodlaq
18.03.2018 5 z 5

Tak Čarodějův odkaz uběhl mnohem rychleji, než jsem čekal. Tři dny, abych byl přesný. Velice čtivý, pohádkový příběh jsem slupnul jak kinedril před letem a velice jsem si ho užil. Snad mohla být kniha rozsáhlejší, Nečas mohl více rozebrat jednotlivé osudy zvláště tří hlavních "zvířat", třeba se dočkám nějakého pokračování.

pohádky

Ondřej S. Nečas (p)