Čarodějka stínů

Čarodějka stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137411/carodejka-stinu-137411.jpg 4 302 55

Alex Craftová série

Skutečnost, že stínová čarodějka Alex Craftová dokáže mluvit s mrtvými, neznamená, že se jí vždy zamlouvá, co se jí mrtví snaží říct… Coby soukromá vyšetřovatelka a policejní konzultantka viděla Alex Craftová už hodně důsledků černé magie. Ačkoli má dobré vztahy s Deathem, Smrtí samotnou, nic ji zatím nepřipravilo na její poslední případ. Alex vyšetřuje případ sériového vraha, když na ni zaútočí duch oběti, kterého povolala – a to by mělo být nemožné. Pokus o atentát na její osobu je neúspěšný jen proto, že na poslední chvíli zasáhne Death. A když vám i Smrt zachrání život, víte, že váš čeká špatný den… Alex se musí spojit s drsným detektivem z oddělení vražd Falinem Andrewsem, aby spolu případ vyřešili. Andrews ovšem něco ukrývá a jeho nechuť k Alex je víc než zřejmá. Andrewsovu pomoc bude ale Alex potřebovat, aby rozpletla zapletenou síť politiky reálného i nadpřirozeného světa a dostala vraha, jenž v rukou třímá moc tak zlověstnou, že to může nakonec stát Alex nejen její život, ale i duši…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Baronet

Grave Witch , 2010

JK96
08.08.2023 3 z 5

Neurazilo, ale ani nenadchlo.

ludek.n
23.01.2023 3 z 5

Čarodějka stínů s licencí na detektivní služby Alex Craftová se připletla k případu sériových rituálních vražd, při nichž si pachatel jako své oběti vybírá ženy s jistým mimořádným nadáním. Netrvá dlouho a Alex se stává ústřední postavou všeho dění. Kalayna Price dala dohromady něco málo z detektivky, gotiky, hororu, přimíchala mystické prvky a urban fantasy, do akce poslala duchy, stíny mrtvých, čarodějky, drsné agenty a záhadné fae, celé to protřepala, ozdobila hrstí sexu a lechtivých scén a takto to pak servíruje svým čtenářům, nebo možná přesněji mladým čtenářkám. Ty si totiž všechny ty vztahové zákruty a pánevní dovádění užijí spíše, než mužská část populace, která se nad vypracovaným hrudníkem Falina Andrewse pravděpodobně jen ušklíbne. Přes všechnu autorčinu snahu o eleganci a spád se mi zdálo, že vyprávění kulhá na obě nohy, nápady jsou nedotažené, výrazové prostředky chudé a že celou strukturu drží pohromadě snad jen ty duše mrtvých. Jakoby si Kalayna Price vůbec nerozmyslela, co si s věcmi a událostmi, které do svého příběhu zahrne, počne, jak je zužitkuje a vygraduje. Proto má člověk při čtení jejího románu často pocit, že tápe (a to nejen on sám, ale i postavy, účastnící se děje), že mu unikla nějaká významná podrobnost (neunikla, autorka ji prostě jenom nezmínila) nebo že zápletka postrádá pointu (nejspíš se zapomnělo, že by jí vůbec měla mít). Číst se to dá, ale hitparáda to není…

petulkapeta
27.09.2022 4 z 5

Uz jsem se dlouho na tuhle knihu chystala a souhlas s Nikidree,zacatek vazl,ale pak se to rozjelo a vtahlo do sebe. A diky fae,ktete znam z knih od Patricie Briggs mi byl tento svet hned bliz. Prostredi bylo zajimave a Alex byla no jina rekneme si to narovinu,ale libila se mi. A pak je tu Death a Falin..no jsem zvědavá co se tu bude dal dit...

Nikidree
14.03.2022 4 z 5

Příjemná oddechovka ve stylu Nočních lovců (J. Frost), Strážkyně Riley (K. Arthur) atp. Jak zmiňují již někteří přede mnou, je tam i jistá podobnost s Mercedes Thompson (P. Briggs) avšak to se za mě týká pouze bytostí Fae.
Prvních několik stránek mi nepřišlo nijak zvlášť zajímavých, ale jakmile se to maličko rozjelo, příběh mě vtáhl. Líbí se mi vykreslení postav a to i přes fakt, že hl. hrdinku jsem si nijak neoblíbila. Nevadí mi, jen si mě prostě nezískala. Zato si mě velmi získal Death, ačkoliv tam příliš není a svým způsobem i Falin, ačkoliv mi občas lezl na nervy. Ale doufám, že z něj se ještě něco vyloupne.
Co bych trochu vytkla, je značné opakování věcí, které již byly jednou (někdy i víckrát) vysvětleny. A ještě musím říct, že konečný boj s padouchem mi přišel krapet zmatený. Upřímně jsem se ztrácela v tom, co vlastně Alex s magií dělala.
Jinak je svět popsaný dost srozumitelně, takže je to opravdu nenáročné čtení s krapet morbidní krimi zápletkou. Osobně mám tento typ knih ráda, protože se většinou čtou rychle a člověk si u nich opravdu odpočne a sem tam i pobaví.

martina.tim
09.06.2021 5 z 5

Další pro mě skvělá fantasy, která je zase o něco jiná než jsem doposud četla. Líbilo se mi autorčino podání magie. Přišla mi taková, jako ze "staré školy". Jsem ráda, že jsem se do ní dala i přes to, že tato série není dovydaná, ale díl byl pěkně zakončen a dá se považovat za samostatnou knihu. Doporučuji jako pěknou oddechovku :).

Luigi1
11.05.2021 5 z 5

Moc se mi kniha líbila.Zajímavé bylo vyšetřováni masového vraha,který zabíjí ženy..Jdu na další.

Pain
05.05.2021 5 z 5

Potřebovala jsem si odpočinout od Mercedes. Nicméně níže uvedená podobnost s Mercedes je víc než trošku. ;-) Kniha se dobře četla, byť začátek byl pomalejší. Chtělo by to přeci jen podrobněji vysvětlit, jak tento svět funguje. Rozhodně jdu do dalšího dílu. Holt jedu tuto vlnu. PS: Pro Smrťáky mám slabost. :D Jen doufám, že dostane více prostoru.

marcel8328
25.04.2021 5 z 5

Po dlouhé době jsem četl něco jiného, než knížky o virtuálních světech a moc se těším na další díly.

katkaq
20.04.2021 3 z 5

Máme tu novou fantasy a nový koncept. Trošku připomíná určité díly Mercedes Thompson. Zatím se v tomto novém světě teprve zorientovávám. Jsem nadšená z postavy Deatha (jediný mrť, který je lepší než on, je ten ze Zeměplochy) Co bych vytkla je, že vyšetřovací linka nebyla úplně plynulá a přehledná. Uvidíme, co se bude dít dál.

cucik14
12.02.2021 3 z 5

Kniha je vlastně spojením fantasy, thrilleru a romantiky. Já nejsem příliš fanoušek fantasy, proto pro mě bylo celkem těžké vžít se do děje a příběh mi přišel místy nepřehledný, ale celkový dojem z knihy není špatný. 70%

hambra1
13.01.2021 5 z 5

Bavilo mě to.

kokrokr
02.12.2020 3 z 5

Vyšetřování vražd působí trochu chaoticky a závěr překombinovaně. Jiné podobné ságy byly zábavnější a čtivější. Přes některé dobré nápady, hodnotím tento příběh jen jako průměrný.

Latimer
01.12.2020 5 z 5

oddechové počtení, zajímavě zpracované. velmi čtivé.

marie2577
21.09.2020 4 z 5

Začátek byl celkem divoký a nenatchnul ale jsem ráda že jsem to vydržela stalo to za to . Velice působivé a dobře promyšlené.

PeM
11.08.2020 3 z 5

Fantasy nečtu, neumím tak nějak správně zapojit svoji představivost, tohle byla zkouška. Dám šanci dalšímu dílu a uvidím, jestli to zapíchnout nebo pokračovat....

25veronika3
30.04.2020 5 z 5

Musím říct, že super. Stáhla jsem si pdfko (jsou zavřené knihovny :( :D ) a do večera jsem měla přečteno, už louskám druhý díl :) příjemně mě to překvapilo

havrmoni
07.02.2020 5 z 5

Naprostá spokojenost. Splňuje to jsem očekávala.

LiLLu
12.12.2019 3 z 5

Knizku jsem mela doma asi 5 let a tak nejak porad cekala az se dockala. Bylo to lepsi nez jsem myslela, bohuzel nektere obalky umi odradit. Kdo ma rad styl Magie mrtvych nebo Brigssovou je to na podobnem stylu.

protokol
14.10.2019 odpad!

začiatok knihy sľuboval niečo zábavné niečo nové ale nakoniec sa to zvrhlo na baladu o zalúbenej schizofrenycke tak trochu masochistke s nejakov tou cintorínskov mocov . za 1/3 knihy to šlo k šípku druhú knihu už nejdem ani hĺadať škoda malo to potenciál :(
nakoniec dalo sa to čakať žena spisovateľka a ako je známe ženy nevedia napísať dobré scifi - fantasy zatial som našiel len jednu spisovaťeľku a je to češka

Lenka_S
01.05.2019 5 z 5

Kdyby to nebylo fantasy, tak tahle kniha patří mezi thrillery. Masový vrah co rituálně zabíjí ženy a čarodejka a detektiv co je fae (víla) pátrají po vrahovi. To byla jízda:-). Uz se těším na další díl.

magie duchové a přízraky

Kalayna Price