Čarodějka a čaroděj

Čarodějka a čaroděj https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133449/bmid_carodejka-a-carodej-ksZ-133449.jpg 3 147 32

Čarodějka a čaroděj série

Strhující vyprávění o sourozencích Wisty a Whit Allgoodových. Wisty je patnáct a bratrovi sedmnáct. Uprostřed noci jsou z domova odvlečeni tajnou policií “Nového pořádku”, zločinného režimu, který se ujal moci. Stejně tak se ocitly ve vězení i tisíce patnáctiletých dětí, mnoho jich je nezvěstných. Nový režim zakazuje hudbu, knihy, umění - a také kouzla. V hierarchii mocných je nejvyšší “Jediný, který je Jediný”. Oba sourozenci jsou obviněni z čarodějnictví a obvinění nerozumí. Nikdy na sobě nepozorovali něco zvláštního a neobyčejného. V nejvyšším rozčilení nočního přepadení se Wisty najednou rozzáří zeleným světlem a z prstů jí šlehají blesky. Aby rychle smazal úkaz, který svědčí proti ní, Whit způsobí silný vítr, který plameny uhasí. Do té doby o svých schopnostech netušili. Stanou se vůdci hnutí odporu, s kouzly však nemají zkušenosti a teprve se je učí zvládat...... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Witch and Wizard , 2009

jaruva
jaruva
09.06.2020 4 z 5

Kniha pro mladého čtenáře. Příběh někdy hodně zjednodušující, ale nenudí. Asi mrknu i na pokračování.

postrach
postrach
17.08.2019 4 z 5

Denik pro mlade ctenare.Oddechovka u ktere senemusi premyslet.

Maitter
Maitter
21.07.2019

Nedočteno. První kniha od proslulého Pattersona, s níž se setkávám; na mě příliš nudný sloh.

Niky91
Niky91
30.06.2019 2 z 5

Průměrná knížka, ale zaujala mne tím spoluautorstvím s Pattersonem. Proto jsem si přečetla celou trilogii.

šneki
šneki
27.07.2018 2 z 5

Po druhém přečtení si říkám, co se mi na tom mohlo líbit. Nejvíce mě podivilo to, že Whit a Wisty jaksi nezaregistrovali, že začal vládnout Nový řád. Nejsou vykresleni jako hloupí, tak bych čekala, že budou alespoň něco vědět o politické situaci v jejich zemi. Přece jenom politický převrat se neděje bějem 1 noci.

dancadragneel
dancadragneel
28.06.2018 3 z 5

Nezaujala. Příběh velmi jednoduchý a docela mě nudil. Škoda, čekala jsem nějaký skvělý čarodějnický příběh... Škoda..... Budu muset hledat někde jinde.

buldozer5
buldozer5
28.06.2017 4 z 5

Mně se kniha docela líbila. Děj příjemně plynul, nebyl zdlouhavý, ale ani uspěchaný a ani napětí nechybělo. Jen mi to připadalo až moc nerealistické-i na to, že jde o sci-fi knížku. Jak to, že se na Whitovi a Wisty projevily jejich čarodějnické schopnosti až potom, co je zajali ti vojáci? Proč ne dříve? A také, vůbec mi v takové knize o čarodějnictví neseděla ta část posmrtného života s Celíí. Myslím si, že si autor ten příběh přesně naplánoval, ale na detaily nepomyslel.

Manthella
Manthella
07.06.2017 2 z 5

Klasický postapokalyptický příběh, jen s troškou dětského humoru, což mu nepřidává na čtivosti. Jména Whit a Whist se neustále pletou a musíte sledovat, jestli osoba mluví v mužské nebo ženské osobě. Hodně mi připomíná příběh z knihy Znamení run. Jen je zasazen do přítomnosti. Vše se na začátku okamžitě dostane do víru děje, ale nikde není popis, proč přišel řád k moci a jak je možné že vyhrál všechny volby apod.

Adel13
Adel13
10.08.2016 4 z 5

První díl se mi velice líbil a druhý také. Bohužel na třetí díl jsem v té době, co jsem to četla, musela čekat, a jelikož se mi první dva díly nechtěly číst znovu, jsem ve třetím díle neměla moc ponětí o co jde. Možná pokud bych si to přečetla znovu vše by mi dávalo smysl, ale takhle bohužel ne. Snad se k tomu v budoucnu vrátím a budu moct tento komentář přepsat. Jinak si ale pamatuji, že z prvního dílu jsem byla velmi nadšená. :-)

brčko-A
brčko-A
27.06.2016 5 z 5

Super kniha! Zaujala,byla napínavá,chvilkami smutná a tragická,ale zároveň i radostná a plná přátelství. Super nápad. Taky bych chtěla umět ty kouzla jako Wisty a Whit.Doporučuji!

Adele02
Adele02
02.03.2016 3 z 5

Tak nějak přemýšlím, pro koho je ta kniha vlastně určená? Věk hrdinů jak z YA, ale styl vyprávění pro malé děti... Bylo tam dost věcí, které se daly rozvinout a u nichž bych pochopila, že to nejde, když je to dětská knížka, ale pak tam byly části, které se zas hodí pro starší... no nevím. Čekala jsem něco úplně jiného, spíš 2,5*.
A na Whitově místě bych určitě ocenila, když by mi říkali dítě :D

FreeDragon
FreeDragon
17.10.2015 3 z 5

Myslím, že nápad knihy je skvělý, ale kniha mi neubíhala tak dobře, jak jsem si myslela. Někdy si ale rozhodně chci přečíst pokračování :)

livres
livres
06.10.2015 4 z 5

Nádherná oddychovka. Pěkná myšlenka o velkém diktátorovi - ,,Jediný, který je Jediný" a o darech dvou sourozenců. Líbilo se mi to. :D

BigReader
BigReader
21.04.2015 3 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Zaujal mě její nápad, ale musím přiznat, že do nějaké 50. kapitoly mě to moc nebavilo. V druhé půlce jsem ale knihu opravdu hltala. Bavily mě vtipné hlášky a taky narážky na některé knížky, jako např. Percival Johnson a lupič hromu. Občas mě ale mátlo vyprávění z pohledu dvou lidí, zvlášť když jméno obou začínalo na W. Další díl si ráda přečtu. Je to jedna z trochu oddychovějších knih, protože není nějak moc náročná.

29.12.2014 5 z 5

Tato kniha mě velice bavila. Je to taková oddychovka :)

29.12.2014 5 z 5

Tato kniha mě velice bavila. Je to taková oddychovka :)

jana5962
jana5962
09.12.2014 4 z 5

Když se nudíte a nechcete část nic složitého je tohle opravdu skvělá kniha a když vás chytne je to i dobrá série. Koupila jsem si celou sérii v levných knihách na doporučení kamarádky aniž bych věděla o čem to bude a jak spisovatel píše. Zklamaná jsem ovšem rozhodně nebyla! Jsem šťastná že jsem si tuto knihu přečetla a že ji mám doma.

luckanelly
luckanelly
29.11.2014

Nejlepší..co jsem kdy četla..no respektive vůbec nečtu...nebaví mě to..,ale když jsem si objednala knížku witch & wizard...bylo to nejlepší co jsem mohla udělat...už mám 3.díl..jen nevím co je 4. na různých odkazů co jsem zkoumala se od sebe knihy liší..nevíte tedy..co má být jako 4. díl..??

KachnaN
KachnaN
14.11.2014 3 z 5

Nic moc. Děj mi přišel uspěchaný, někdy i ne moc dobře popsaný. Všechno se mi pletlo dohromady.. A to, že byla knížka vyprávěná z pohledu dvou lidí, co mají velmi podobné jméno, mi dělalo ve všem ještě větší zmatek.
Ale kvůli otevřenému konci si asi přečtu i další díl.

AdyKody
AdyKody
23.10.2014 5 z 5

No já jsem člověk co přečte cokoliv takže se mi to líbí. Hlavně to, že je to vyprávěno z pohledů dvou lidí.

magie čarodějnice čarodějové

Autoři knihy

James Patterson
americká, 1947
Gabrielle Charbonnet
americká, 1961

Kniha Čarodějka a čaroděj je v