C++ bez předchozích znalostí

C++ bez předchozích znalostí https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194819/bmid_c-bez-predchozich-znalosti-6t1-194819.png 5 4 2

Ještě nikdy vám nikdo nevysvětlil principy programovacího jazyka tak přívětivě a srozumitelně jako autor této knihy. Příručka z populární edice pro úplné začátečníky vás provede základy jazyka C++ a způsobí, že i vy porozumíte jeho příkazům, funkcím, objektům, datovým typům, překladačům, sestavovacím programům a všem dalším pojmům, které ve vás dosud vzbuzovaly obavy a nejistotu.... celý text

Literatura naučná , PC literatura

Vydáno: , Computer Press (CP Books)

C++ Demystified

i386
25.11.2020 5 z 5

Nejsrozumitelnější autor a kniha o programování v C++, která nejspíše v češtině vyšla. Originální název C++ Demystified je skutečně pravdivý. Bez nadsázky by se podle ní dalo vyučovat programování na základní škole (například v zájmovém kroužku). Některé momenty výkladu mohou působit až bizarně jednoduše. V pasážích, které jsou za normálních okolností složité, je však tento přístup velkou výhodou. Ostatní literatura dostupná k C (C++) poskočí v náročnosti výkladu hned o dva stupně nahoru. Není divu - v jazyce C byly "napsány počítače" (přesněji jejich operační systémy). Ti, kdo se zabývají programováním v C (C++), jsou většinou ryzí vysokoškolské mozky. Jako bývalý pascalista (nadšený programátor v jazyce Pascal, který je jakýmsi středním stupněm mezi jednoduchoučkým a názorným BASICem a právě jazykem C) jsem hledal něco skutečně názorného, a tato literatura to dobře splňuje. Myslím, že ty, kdo si programování vybrali jen jako koníčka a zábavu, může kniha potěšit a nadchnout. Kniha má samozřejmě omezený rozsah, ve srovnání s jinými VŠ "biblemi". Škoda, že do češtiny nejsou přeloženy i další knihy autora J. Kenta (respektive vyšlo pouze Visual C# 2005 bez předchozích znalostí), protože jeho přístup může být pro začátečníky přínosem a dobrým odrazovým můstkem. Vzhledem k nadčasovému tématu, kdy pro výpočetní techniku paradoxně ani 20 let nepředstavuje zásadní změny, které by tuto knihu zneaktuálnily (programování v "systémovém jazyku" C je pro výpočetní techniku skutečnou konstantou), bych vydavatele směle vybídl k dalším vydáním této výborné knihy, jak na papíře, tak elektronicky. Vyzdvihnout je zde nutno i kvalitní práci překladatele, na němž vždy zásadně záleží srozumitelnost a kvalita jakéhokoliv, nejen odborného, díla.
Pro pokračování studia jsem si ze široké nabídky českých i zahraničních autorů vybral zejména v roce 2018 vydanou publikaci D. Matouška C++ Výukový kurz, která však v náročnosti na čtenáře poněkud poskočí.

hanpari
28.08.2020 5 z 5

Určené pro skutečné začátečníky v programování. Na druhou stranu, C++ rozhodně není pro začátečníky v programování.

programování jazyk C, C++, C#

Jeff Kent
americká, 1952
2009  90%C++ bez předchozích znalostí
2007  0%Visual C# 2005 bez předchozích znalostí

Kniha C++ bez předchozích znalostí je v