Byl to jen rock’n’roll? : Hudební alternativa v komunistickém Československu 1956 - 1989 https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49008/bmid_byl-to-jen-rock-n-roll-hudebni-alte-W52-49008.jpg 4 22 4

Publikace přináší poprvé pohled na rockovou hudbu z historické perspektivy (dosud převládaly spíše práce muzikologické a sociologické). Autor si všímá, jak populární hudba ovlivnila téměř tři generace československé společnosti. Mapuje vývoj rockové hudby od roku 1956 (kdy se u nás poprvé objevilo slovo rock’n’roll) až do roku 1989, kdy skončila éra vlády komunistické strany. Autor se snaží čtenáře seznámit se všemi snahami autoritativního režimu o likvidaci této tzv. „buržoazní a úpadkové“ hudby, která měla podle bývalých komunistických autorit nebezpečný potenciál „ideologické diverze“ ovlivňující mládež v celém bývalém východním bloku.... celý text

Majto
02.02.2022 3 z 5

Ako sonda prijateľné, no privítal by som hlbší prienik práve do problematiky československého rocku. Na môj vkus ho tam bolo až príliš o histórii práve toho svetového na úkor práve toho československého.

hnatlubo
19.08.2020 5 z 5

Výborná analýza pro všechny, kteří se zabývají historií naší rockové hudby.

Dandulka
16.10.2019 5 z 5

Super čtení od skvělého profesora FHS UK! Velmi doporučuji!!!!!

DavCnuk
19.03.2018 4 z 5

Nebyl. Byla to radost i vopruz... ale stálo to za to.

hudba kultura rock rocknroll hudební život

Miroslav Vaněk
česká, 1961
2010  88%Byl to jen rock’n’roll? : Hudební alternativa v komunistickém Československu 1956 - 1989
2009  96%Obyčejní lidé... ?
2008  100%Minulostí Západočeského kraje XLIII
1999  93%Sto studentských revolucí
2014  71%Příběhy (ne)obyčejných profesí: Česká společnost v období tzv. normalizace a transformace

Kniha Byl to jen rock’n’roll? : Hudební alternativa v komunistickém Československu 1956 - 1989 je v