Budoucnost - 50 myšlenek, které musíte znát

Budoucnost - 50 myšlenek, které musíte znát https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201728/budoucnost-50-myslenek-ktere-musite-201728.jpg 4 14 3

50 myšlenek série

„Zajímám se o budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek svého života." Pokud jste na tom stejně, tak se jistě s chutí začtete do 50 jasně formulovaných esejů o různých oborech na hranicích současného poznání (o fyzice, chemii, technologii, výzkumu vesmíru, medicíně, genetice, sociálních a ekonomických vědách, psychologii). Možná v nich najdete odpovědi na mnohé otázky, které si kladete. Hrozí nám válka o vodu? Jak budou fungovat megaměsta nebo doprava nové generace? Jaký bude další vývoj umělé inteligence? Prodlouží nám život regenerační medicína? Realizuje se myšlenka přímého rozhraní mozek-stroj? Některé z předpovědí se vám budou možná zdát poněkud bláznivé, ale při předpovídání budoucnosti nejde o to, zda máme pravdu, nebo se mýlíme, ale je to spíš cesta, jak se odpoutat od přítomnosti a podívat se s nadhledem na to, co se může stát. Je to také způsob, jak připomínat lidem často opomíjenou skutečnost, že budoucnost je formována našimi volbami a chováním v přítomnosti.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Slovart (ČR)

50 Ideas You Really Need to Know: The Future , 2012

blowfish
13.11.2018 2 z 5

Kladně hodnotím pár myšlenek k zamyšlení, negativně uvedení časové osy. Kniha časem nebude čtivá.

Flipper
11.06.2016 4 z 5

Budúcnosť ako znepokojenie, či príjemne očakávanie? Vyskladať mozaiku toho najpravdepodobnejšieho či už "za rohom čakajúceho" sa autorovi darí a zrejme je na každom z nás ktorému odvetiu či ktorej kapitole priloží patričný význam.U mňa to skôr bolo viac znepokojenia (a to som vraj optimista) a to hlavne otázky o individualizme či náboženstve menej otázky o možných koncoch sveta.

Pablo Kral
28.12.2014 5 z 5

Jsem toho názoru, že předpovídat budoucnost je asi tak složité, respektive tak jednoduché, jako zírat do křišťálové koule. Připomíná mi to pověstnou Gumpovu bonboniéru - ve skutečnosti nikdy nevíš co ochutnáš. Autorovi přičítám k dobru základní pocit, který jsem z díla měl - Watson si neklade ambice mít vždy a ve všem pravdu, nesugeruje čtenáři úhel pohledu, kde pověstná sklenice vody je buď poloplná nebo poloprázdná; spíše si rošťácky pohrává s možnými extrapolacemi současného stavu věcí aniž by ovšem bagatelizoval některá závažná témata. Já jsem se docela bavil. Mezi jinými mě zaujala kapitola o honbě za štěstím. Cituji: "Štěstí se měří obtížně, ale existuje mnoho důkazů, že jakmile se podaří překonat osobní nepohodlí, další bohatství už lidi šťastnějšími neudělá." "Zpočátku chtějí lidé udělat dojem, ale za čas je to už také omrzí." Vítejte ve 21. století.

budoucnost futurologie nové myšlení

Richard Watson