Buddhovy pohádky na dobrou noc

Buddhovy pohádky na dobrou noc https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48038/buddhovy-pohadky-na-dobrou-noc-48038.jpg 5 73 26

Tato kniha obsahuje dvacet klasických buddhistických příběhů převyprávěných zábavným způsobem, tak aby je rodiče mohli předčítat svým dětem. Podmanivé vyprávění podnítí představivost vašich dětí, které tak zažijí řadu neobvyklých dobrodružství. Zároveň je podnítí k tomu, aby si samy v mysli utvářely nejrůznější příběhy, které jim pomohou být klidnější, kreativnější, sebevědomější a mít větší soucit s druhými. Krásné barevné ilustrace na počátku každé pohádky vaše děti přímo vybízejí k aktivní účasti. Na konci každé pohádky je zdůrazněné buddhistické poselství, z něhož mohou rodiče vycházet při následných diskusích. Pro rodiče je kniha doplněna úvodem, který přibližuje počátky buddhismu a závěrečnou kapitolou s podrobným návodem k meditacím vhodným pro děti. Tato půvabná kniha tak zcela originálním a zároveň přitažlivým způsobem přivádí děti k tradici buddhismu a pomáhá: uvolnit děti a připravit je na klidný spánek vytvářet silnější pouta v rodině naučit děti empatii a ukázat jim, co je to soucit s druhými probouzet a rozvíjet dětskou představivost a kreativitu posilovat sebevědomí vašich dětí dodávat dětem sebedůvěru, aby se vydalo na správnou cestu životem.... celý text

Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Synergie

Buddha at Bedtime

potesenicist
02.04.2024 3 z 5

Před spaním vhodné pohádky, líbí se mi meditace na konci, ale máme doma lepší knihy.

Marketplace
01.02.2024 4 z 5

Pohádky jsou pěkné, dlouhé tak akorát. Obrázky taky fajn.

Titina
24.05.2023 3 z 5

No..
Za mě je to celkem milé čtení pro malé děti, ale je to dost kýčovité a moc nechápu tak vysoké hodnocení. Poselství jsou dost na sílu.
Líbí se mi nápad a stručný výklad buddhismu.

Clea3112
19.11.2022 5 z 5

Moc hezké !

RaptoR
30.05.2022 4 z 5

Kniha je to pěkná, to nemůžu říct...
Nicméně jsem se nemohl při četbě zbavit pocitu, že ono pověstné "co tím chtěl básník říci" je místy přespříliš křečovité. Tu strašlivě šerednou vizuální stránku knihy nějak skousnete, příběhy jako pohádky pro děti super, ale jako pro poučení bych to přespříliš neglorifikoval.

miri.f
24.01.2022 5 z 5

Moc jsem se těšila, až nastane správný čas a já budu moci tuto knihu předčítat dcerce před spaním. Slyšela jsem na ni samou chválu. Teď už vím, že se k těmto krátkým a milým příběhům budeme i nadále vracet a hledat moudrá poučení nejen pro dcerku, ale i pro nás dospělé.

ditul
12.08.2021 5 z 5

Nádherné krátké pohádečky s ponaučením.

marketa536
08.04.2021 5 z 5

Buddhovy pohádky se nám moc líbily. Jsou skvělé k zamyšlení i pro dospělého. Jediná věc, kterou bych vytkla, že každá z pohádek začíná stejným úvodem, což bylo dle mého ubíjející. Ale jinak doporučuji :)

Dana7746
25.02.2021 1 z 5

Buddhovy pohádky jsem dostala doporučené, že jsou podobný styl jako Indigové pohádky, ale tady jsem tedy zklamaná. Příběhy jsou sice na první pohled oduchovnělé a poselstvím, ale to z toho čouhá jako sláma z bot, nemá to vtip ani pořádnou zápletku. A počítačové ilustrace jsou studené a bez nějaké pořádné emoce. Pro nás tedy zklamání.

milena2729
30.12.2020 5 z 5

Krásné a poučné pohádky, které dají moudří i dospělým

DreamerX9
21.10.2020 4 z 5

Nádherná pohádková knížka pro děti i dospělé. Krásné moudra a především ilustrace :))

Bezkyne9
24.07.2020 5 z 5

Krasna kniha moudrych pohadek, laskava, priblizujic zakladni myslenky buddhismu pro nejmensi :)

poetree
16.12.2018 4 z 5

Zajímavé pohádky cizokrajné, zaujaly nás, ale zároveň mě ani úplně nenadchly... třeba Jógátky mi přišly lepší :)

jarki
08.05.2018 5 z 5

Vřele doporučuji, je to nádherná knížka. Krátce a výstižně popsané příběhy s poučením na konci.

teeyinka
25.12.2017 5 z 5

Nádherná kniha plná velmi pěkných pohádek, které obohatí svou moudrostí jak děti, tak dospělé.

M-arta
10.12.2017 4 z 5

Pokud vám aktuálně z neustálého předčítání dětské literatury před spaním už tu a tam odumírají trochu zchátralé a znuděné mozkové buňky, pravděpodobně oceníte příběhy, které se příjemně vymykají ostatním. Ve stejné edici už vyšlo několik podobně koncipovaných knížek a právě tato je jedna z těch, které nás doma oslovily nejvíc. Jedná se o krátké poučné až meditační příběhy s velkým přesahem, se kterými se dá dál pracovat. Asi největší radost mi udělaly obojí Budhovské pohádky Dharmachari Nagaraji, ale stejný koncept mají i všechny další knížky: před čtením rituál zklidnění a meditativního naladění, pak krátké příběhy plné moudra a poučení bez mentorování, někdy i vtipné... Konečně také něco, co není z 99% o zvířátkách!

Nakladatel si sice dal velmi záležet na superkvalitním křídovém papíru a krásně řemeslně zpracované pevné vazbě, ale vizuální styl a hlavně práce typografa jsou naprosto mimo "cup of my tea" - knížky bohužel zbytečné posouvají ke kýčovitému spektru. To, co tento kosmetický nedostatek ale vyvažuje, jsou aspoň příběhy samy. Pět hvězdiček za obsah, 3 za formu...

JulieBarborův
05.12.2017 4 z 5

Nikdo se nevraždí, kdo podvádí, ten daleko nedojde... nám se líbí moc. Za mě malé minus za obrázky a obal - ale dětem se líbí, tak asi OK

JointlieKat94
01.10.2017 5 z 5

Kniha je krásná! Poctivě jsem četla jednu pohádku před spaním. :D sice děti ještě nemám, ale těším se, až to s nimi jednou budu číst. Malinko bych je chtěla přiblížit k buddhismu, a i k meditacím, a myslím, že takhle to půjde krásně. :)

Beebee
13.08.2017 5 z 5

Moc hezky se čtou před spaním, poučení je hluboké a imprinting do dětských myslí jednoznačný. Navíc mé děti samy od sebe používají meditace z knížky jako záchranné aktivity, když se něčeho bojí, na zmírnění úzkosti. Ještě máme doma jeden díl...Pohádky pro malé Buddhy. O něm platí to samé.

Malýmedvěd
01.05.2017 5 z 5

Moc pěkná knížka pohádek, líbí se mi hezké napasování obecných mouder na náš život. Pro děti je to hezky přístupné a dobře stravitelné. Rádi jsme si pak s dětmi o tom povídali. Přiznám se, že jsme vynechávali tu meditaci, ale i tak moc doporučuji.

buddhismus pro děti motivační knihy

2010  90%Buddhovy pohádky na dobrou noc
2014  91%Pohádky pro malé Buddhy
2018  97%Klidný Buddha na dobrou noc

Kniha Buddhovy pohádky na dobrou noc je v