Bubetka a Smítko

Bubetka a Smítko https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25955/mid_bubetka-a-smitko-25955.jpg 5 52 10

Příhody dvou malých strašidel-Bubetky a Smítka se odehrávají v pohádkovém Picimberku. Kromě rodin Bubákových a Smítkových, které svědomitě vykonávají své strašidelné povolání, zde žije i hodná čarodějnice Šancava, zlomyslný skřítek Trčka, teta Pišpeta, strýc Kalup a další neskutečné bytosti. 42-009-78

Slezadav
04.03.2024 3 z 5

Útlá knížečka s příběhy dlouhými tak akorát na přečtení před spaním. Navzdory názvu je hlavním hrdinou spíše Smítko, Bubetka se většinou jen objevuje v pravou chvíli, aby vše zachránila. Je zde poměrně dost postav, většinou jen s epizodní rolí. Příběhy nejsou příliš napínavé ani nijak zvlášť poučné.
Četli jsme knihy o Bubetce v opačném pořadí a druhý díl - Bubetka v Praze se nám líbil daleko víc. Pokud bychom četli první Smítka, nejspíš bychom po druhém díle ani nesáhli, což by byla škoda.

los
04.01.2023 5 z 5

...a pamatujte, když uvidíte v zemi díru, z které se kouří, tak je tam určitě schovaný skřítek Trčka!

napínavé a veselé vyprávění, originální pohádkový svět a nezaměnitelné ilustrace

Minov1
23.02.2021 5 z 5

moc hezká knížka!

Miss.K
18.10.2020 5 z 5

Celé moje dětství jak já jsem jí milovala když mi jí maminka četla. Pamatuji si že tak byla básnička/kouzlo s náprstkem já to taky zkoušela a věřila že to jednou dokážu. ^-^

karolina7748
17.12.2017

Četba mého dětství.

Calinda
25.10.2017 5 z 5

Četla jsem v dětství, líbila se mi.

Chytuš
16.10.2017 5 z 5

Čteno dětem. Nicméně tahle knížka byla moje zamilovaná už když jsem byla malá. Krásný příběh o kamarádství dvou malých strašidýlek doplňují nádherné ilustrace.

SáraV.
15.12.2013 5 z 5

Souhlasím se Sabinou, fakt super knížka.

SabinaV.
15.12.2013 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla mockrát,ale pořád neomrzí:-)

Skallarix
02.09.2011 5 z 5

Také jedna z mých nej nej nej knížek z dětství. Vlastně se stala mou oblíbenou ještě mnohem dříve, než jsem uměl číst. Krásné ztvárnění Miloše Nesvatby strašidýlek (pro mě vždy duchů) Bubetky a Smítka mě očarovala a vyvolávala ve mě tajemné fantazie o kouzelném strašidelném světě.

..Opravdu má oblíbená - "duchovní" - literatura ;=)

Ladislav Dvorský
česká, 1931 - 1995