Bronzová medaile

Bronzová medaile https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319315/mid_bronzova-medaile-pKv-319315.png 4 46 23

Hlavní hrdinkou příběhu je čerstvě jednadvacetiletá dívka, kdysi nadějná krasobruslařka, která byla nucená pověsit svou sportovní kariéru na hřebík. Pere se sama se sebou, její vztah s rodiči není zrovna ideální a vlastně nic v jejím životě není takové, jak si představovala. Když potká svého idola, několikanásobného olympijského vítěze, sjezdaře, Dominika Výborného, veškeré jistoty se jí začnou obracet vzhůru nohama.... celý text

petulkapeta
30.09.2022 5 z 5

Pěkný přiběh z prostredi zimnich sportu. Aurora byla do Dominika zamilovaná uz od pubertalnich let a věkový rozdil tak byl trošku větší,ale to nic nemenilo na jejich lasce a jak se k sobě hodili. Zaporaka tady byste chtěli nakopat a zamilovali byste si jejiho skveleho tatinka.

dadulik
22.08.2022 5 z 5

Keďže krasokorčuľovanie milujem, nemôžem dať inak ako 5* :)) Na prvotinu viac než dobré :)

Fortuna7
07.08.2022 5 z 5

Krásná romantická oddechovka ze sportovního (a hlavně mého milovaného krasobruslařského) prostředí, ve které se ale vyskytne i nějaké to závažnější téma. Postavy byly fajn, ale občas mě teda dost vytáčelo chování hlavní hrdinky, která byla schopná změnit názor během vteřiny... Někdy mi přišel děj až jako nereálný, ale co už, je to romantika:-D. Samozřejmě ale beru v potaz i to, že kniha je autorčina prvotina, takže mohu něco i odpustit :-).

narisa
21.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Tak protože miluju zimní olympiádu a její sporty jako hokej, krasobruslení, biatlon a alpské lyžování, tak jsem znovu pročetla mé oblíbené romány týkající se těchto sportů a narazila jsem i na tuto knihu.
Musím říct, že mě opravdu zaujala, přečetla jsem ji během pár hodin. Začátek měl tedy trochu pomalejší rozjezd a už jsem si říkala, že tam to krasobruslení snad ani nebude, ale pak se to rozjelo.
Na počátku mi Aurora moc sympatická nebyla, nemluvě o předražených darech rodičů, ale s postupujícím dějem to bylo lepší. Jsou věci, které bych v knize oželela, jako třeba Adama, diskotéky, předstírání neexistujících vztahů.
Zato mi byly moc sympatické postavy Dominika, Viktora, babičky a hlavně Toníčka. Ten byl vážně úžasný. Mrzelo mě, že tam Dominik tolik nebyl. Sázka byla super. Ale myslím, že ho autorka na konci nemusela tolik zdevastovat a stejně by to mělo ten efekt.
Také mi trochu vadilo, že něco se událo velice rychle, během pár dní či hodin, ale jinak byl děj roztažen do roku a půl. Ale chápu, že šlo o tu olympiádu a sázku.
Jinak vzhledem k věku Dominika úplně nechápu označení, že je to pro náctileté, ale prosím. Já jsem stejně jako hlavní hrdinka velkou fanynkou Harryho a jsem mnohem starší, ale číst tuto knihu mi fakt sedlo.
Četlo se to skvěle a rychle, pro mě ,kromě začátku, velice čtivé. Autorku vřele doporučuji. Přečetla bych si od ní i jiné knihy. Hodnotím 4,5* .

Jo a pokud máte rádi krasobruslení, tak velice doporučuji knihu
S láskou Lukov od Zapaty. Tu miluji :).

dooky
14.02.2022 4 z 5

Tak když tu máme tu olympiádu, tak se mi ten výběr opravdu povedl :-) Na to, že je to autorčina prvotina je to vážně povedené. Je pravda, že jsem se zpočátku nemohla pořádně začíst, ale zbytek knihy krásně odsýpal a najednou byl konec. Sladký, v mnoha okamžicích naprosto nereálný, ale čtivý příběh. Závěrečná kapitola z pohledu Dominika byla super, škoda že se jich v průběhu neobjevilo více. Já jim fandila jak na ledě/sněhu, tak i v ložnici :-)

jitka_dankova
02.02.2022 5 z 5

Romantický svérázný příběh z oblasti vrcholového sportu, kde jsem po dlouhé době objevila opravdové charismatické postavy. Prostě postavy, u kterých jsem měla pocit, že jsou z masa a kostí a existují. Přišlo mi to tak krásně opravdové napříč tomu, jak nereálný vlastně ten příběh byl. A ten konec... ještě teď se mile usmívám, příběh umí zvednout náladu. Hlavní hrdinka je vysokoškolačka, příběh je vhodný pro vysokoškolačky a je to na způsob young adult, aneb ona se vyrovnává se smrtí blízké osoby, on má složitější minulost a oba se nějakou dobu utápí v různých nepravdách a předstírání apod. Ten její způsob předkládání příběhu z takového nadhledu byl ale osvěžující a příjemný a navzdory těm nepravdám, kterým obvykle neholduji, se mi to až překvapivě příjemně a dobře četlo. A jako milovnice série Harryho Pottera jsem zajásala nad tím, jak hezky tam byla představena fanynka Pottera a co udělala (ale nechci spoilerovat). A závěrečná kapitola z pohledu Dominika zase koketovala se stylem psaní Elle Kennedy, co víc si jako bonus přát.

Kudík
30.03.2020 4 z 5

Musím přiznat, že se mi to líbilo, a to moc. Ano, sice sem tam byla chybka a možná příběh je celkově méně reálný, ale jako super romantická jednohubka to bylo víc než fajn.
Aurora a Dominik, ale i Viktor a Toníček mě bavili, protože byli vyobrazení jako sympaťáci. Začátek příběhu mi sice přišel trošku vláčnější, ale pak to do sebe začalo zapadat a sázku jsem neuhádla, ale pobavila. :) Doufám, že tímto dílem autorka neskončí.

suzanne1997
07.03.2020 4 z 5

Při čtení mi hlavou běhaly opravu zajímavé a často protichůdné myšlenky. Neuvěřitelně zdlouhavý začátek zvolna přechází ve stejně neuvěřitelně skvělý děj. Hlavní hrdinové jsou vykreslení realisticky - člověk má pocit, jako by je mohl potkat na ulici, ne že se jedná o pouhé postavy v knize. Příběh dokáže zaujmout natolik, že čtenáře zajímá, co se stane dál. Vadou na kráse je to, že moc rychle skončí. A také některé pasáže, které autorka natahuje a jiné, které si by si zasloužily více pozornosti. Avšak tento nedostatek je jen na úhlu pohledu.
A Dominikův pohled na konci. No, co k tomu dodat. Škoda, že takovýchto vsuvek nebylo více ...

jinbr
27.01.2020 5 z 5

Kniha jako celek a také s ohledem na to, že to je prvotina, mi přijde velmi povedená. Začátek může působit na někoho nekompaktně, ale v prvních kapitolách je třeba vždy do děje nějak uvést, aby se to mohlo rozběhnout. Bezpochyby vás vyprávění vtáhne do děje, jste zvědaví, jak to dopadne, jak s tím pitomcem Adamem, tak samozřejmě s Dominikem. Velmi se mi líbila i postava Toníčka. Mělo to vtip, bylo to milé, hladilo to po duši. A mile vyřešila problém s příjmením hlavních aktérů. Sice víte, kam to spěje, ale nejsou to až taková klišé, jako v knížkách amerických autorů. A zcela určitě je kvalita zpracování textu lepší než mnoha překladů. Za mě 5 hvězdiček, s přáním kreativního psaní do budoucna.

laura
11.11.2019 3 z 5

Příběh krasobruslařky Rory ke mě připlul po síti jednoho zářijového dne. Musím přiznat, že jsem se bála, že se budu nudit - což se nestalo. Naopak, četlo se to lehce, téměř samo, bylo to vtipné, napínavé (ačkoli trošku i předvídatelné - ale kdo by nechtěl jednou za čas číst i něco mile předvídatelného a lechtivě romantického?), několikrát jsem se od srdce zasmála a jednou mě dojetí stisklo slušně u srdce...

A tak jsem během dvou večerů přečetla romantikou jiskřící příběh, který mě bavil, o sportu, který jsem odjakživa milovala, o zákulisí tvrdé dřiny, o traumatech, která si v sobě nosí mnozí z nás (jen o nich třeba nevíme), o lásce, zradě i přátelství...

Autorka by ještě měla zapracovat na formě, ale myslím, že má slušnou naději na to, aby nás jednoho dne svými příběhy dostala do kolen...

Budu se těšit...

Petra38
08.07.2019 4 z 5

Byla jsem prijemne prekvapena,jelikoz zacatek byl trochu zmatecny a zbytecne nudny. S Rory jsem mela chut vetsinu casu zatrast proto, jaka je to husa. Nedavala jsem tomu kvuli zacatku moc velkou nadeji ale pak me pribeh vrahl do deje a zvedavost me prinutila pokracovat. Co se tyce posledni tretiny kniny tak ten jsem spolykala rychlosti blesku, byl na knize videt pokrok,pro me se spisovatelka proste zlepsovala:-) libil se mi kratky dodatek od Dominika,proste se to tam hodilo.
Jak uz to bylo nekde zmineno,tak preklepu bylo pozehnane a ty carky....ach jo,chtelo by to korekturu. Pokud se zadari,tak si urcite dalsi dilo spisovatelky s velkou chuti prectu :-) hodne stesti...:-)

Knihomolka97
06.07.2019 5 z 5

Skvělý příběh, četla jsem ho jedním dechem. Aurora i Dominik byli sympatičtí. Byl mezi nimi znát ten věkový rozdíl. Nechtěla bych se dostat do situace jako Aurora. Že se dokázala vrátit zpět, mě velmi potěšilo. Přála jsem jí to.
Celkově mě kniha vážně mile překvapila, nečekala jsem, že z ní budu tak nadšená. :-)

LenRan
06.06.2019 4 z 5

Celkově hodnotím pozitivně. Kniha se četla dobře, styl se mi líbil. Vadili mi dvě věci:
Jakmile dostala hlavní hrdinka BMW, začala jsem ji nesnášet :)
A pak ty příjmení......přídavná jména u skoro všech příjmení?....to mi celkem nesedělo.
Uznávám ale, že moc ČR literaturu nečtu, takže o to víc mi to asi vadilo.
Líbilo se mi prostředí v kterém se to odehrávalo, určitě bych i uvítala, kdyby byla kniha delší. Ale jinak gratulace autorce, povedený začátek spisovatelské kariéry :)

Lofda
13.03.2019 4 z 5

YA věk už mám dávno pryč, takže přiznávám, že jsem velké očekávání neměla.. Chyba, tahle knížka je velké, příjemné překvapení :-) Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla do lehce pubertálně laděného stylu vyprávění, ale najednou se přede mnou začal odvíjet úplně jiný příběh a já si to většinu času užívala! Jednu výtku ale mám, a to docela velkou, proto také dávám o * míň.. Té knížce opravdu chyběla korektura, některé chyby prostě tlučou do očí, to mi vadilo, škoda! Pokud se autorka pustí do dalšího psaní, ráda si od ní zase něco přečtu. Nečekejte žádnou složitou literaturu, komplikovaný a náročný příběh, ale jako odpočinkovou četbu mohu doporučit, bavila jsem se!

Etule
09.02.2019 4 z 5

Tak tohle bylo opravdu překvapení. Přiznávám, že ze začátku jsem měla pocit, že si hrdinku neoblíbím. Ani nevím proč vlastně. Vůbec nechápu proč jsem si myslela, že je nesympatická. :D Kniha měla spád, zajímavé postavy, jak ty hlavní, tak vedlejší. Líbilo se mi moc, jak s ní Dominik nejednal v rukavičkách, jako všichni ostatní do té doby. Téma krasobruslení se mi taky moc zamlouvalo. Doufám, že autorka ještě něco napíše s chutí si ji přečtu. :)

Narissa
09.08.2018 4 z 5

Českých autorů píšících světovým stylem je málo. A ještě méně je příběhů ze sportovního prostředí. Jistě - je to prvotina, ale vážně dobrá!

Evaho73
02.11.2017 3 z 5

Túto knihu by som prirovnala k práci umeleckého rezbára..... Pokiaľ by sa vybrúsili a dotiahli niektoré ryhy, hneď by som videla finálny obraz v trochu iných kontúrach ;-) a nemúsela by som ho o niečo dlhšie skúmať, aby som objavila a pochopila výsledný efekt.
Dôležité je, že som ho našla, síce s trochu rozmazanými kontúrami, ale vzhľadom k tomu, že sa jedná o autorkinu prvotinu, to je ospravedlniteľné. Určite sa časom jej pisateľská ruka vyprofiluje k dokonalosti, nájde si svoj okruh čitateľov a ja jej so cťou budem môcť udeliť celých 5* :-). Len nech sa nevzdáva a neodradia ju drobné neúspechy v podobe kritiky, lebo tá ju môže iba posúvať bližšie k vytúženej dokonalosti.

jani.ruzicko
04.10.2017 5 z 5

Určitě nadějná česká autorka ! občas nějaké překlepy, ale bez korekce se to dalo očekávat... =) Někdy mi to celé přišlo trochu šílené, hlavně to, jak se některé věci děly strašně rychle (teď jsem tady, vzápětí už jsem jinde s někým jiným... líbáme se, jsme na pokoji, vystupuji z auta a jsem doma...), v jedné větě se toho stalo tolik, že z toho rozum stál =D ale dalo se na to zvyknout ;o) Postavy jinak byly sympatické a příběh pěkný a čtivý... knížku jsem si koupila v elektronické podobě, takže super a nejen za milovaného Harryho Pottera dávám 5*. =))) Jsem ráda, že jsem si mohla knížku přečíst. Podpora začínajících autorů je určitě důležitá, takže směle do toho ! =))

liletka_a
28.03.2017 5 z 5

Opravdu velmi talentovaná česká autorka! :)) Mám ráda filmy o krasobruslení jako Ledové ostří, nebo Princezna ledu, atd., ale prvně jsem o tom četla i knihu.. :) Opravdu velké plus za jméno Rory, hned jsem si vybavila Gilmorky.. :) Přečetla jsem to velmi rychle, zábavné, propracované, nevadí mi ani, že je to z českého prostředí, většinou čtu spíš ty zahraniční. ;) Za mě rozhodně jedna z povedenějších knih pro dívky! :)

trynitrix
22.01.2017 4 z 5

Námět na příběh super, filmů o krasobruslení jsem viděla hafo ale knihu o tom, tak to ne a bylo to fajne ;-) teda až na zvyk hlavních postav způsob jednání a hlavně jejich řešení různých situaci byla jsem z toho trochu mimo :-D ale v průběhu čtení mi to nějak doteklo takže knihu velice DOPORUČUJI
Jako autorčina prvotina super a jen tak dále, určitě bych si ještě něco od autorky přečetla. :-)

Praha láska krasobruslení

2016  80%Bronzová medaile