Do posledního dechu

Do posledního dechu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29664/bmid_bratrstvo-svateho-gralu-do-posledni-RYH-29664.jpg 4 47 9

Bratrstvo svatého grálu série

Úchvatné historické kulisy… Fascinující mystika… Velkolepé dobrodružství… Mocná kombinace fantasy a historického románu… Akkon - poslední bašta křesťanstva - je už velmi dlouho obléhán mameluckými vojsky a jeho pád se nezadržitelně blíží. Svatý grál je ohrožen!!! Je nezbytné najít mýtickou relikvii ukrytou od dávných dob hluboko pod městem. Nadlidský úkol je svěřen čtyřem mladíkům z různých koutů světa. Vydrží bojovat za jeho záchranu až do posledního dechu? Napínavé dobrodružství na život a na smrt začíná…... celý text

Literatura světová , Fantasy , Historické romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

Die Bruderschaft vom Heiligen Gral , 2006

Kerberos
06.04.2022 4 z 5

Poslouchala jsem audio, zajímavý příběh, .jen jsem čekala historický román a ne fantasy

evineckY
26.02.2022 5 z 5

Hluboká poklona a respekt před spisovatelem.
Poslouchala jsem znovu skvěle namluvenou audioknihu.

Muslimové - Dej Bůh, aby už nikdy nepoložili nohu na tuto zemi.

Alma-Nacida
27.10.2021 2 z 5

Nadšení nesdílím, přišlo mi to jak kniha pro děti z roku 1973, samá vysvětlivka i na místě, kde to není potřeba, a polopatická ponaučení. Další díl si odpustím.

nikatus
20.04.2021 1 z 5

Tak tenhle díl jsem těžce vydýchal , popřemýšlím o 2 díle.

Allena24
07.03.2021 4 z 5

Při čtení takových knih si vždycky vzpomenu na písničku: Válka je vůl!
Po dočtení příběhu mi je smutno, ale abych se potrénovala...jdu na další díl.

hanzmb
30.10.2019 4 z 5

V té záplavě románů s templářskou tématikou je tento 1. díl trilogie docela zajímavým čtením. Netušil jsem, že půjde o fantasy a čekal jsem historický román. Naštěstí toho mimosmyslového tam zase nebylo tolik, aby to nějak moc narušilo historický základ. Doufám, že tento trend vydrží i do dalších dílů.

Isew
05.06.2018 3 z 5

Jsem rozpolcená. Na jednu stranu je to chvílemi neuvěřitelně nudně napsané a za chvíli je to zase strhující. Jak kdyby to psali dva lidé. Rytířství i čest, pád Akkonu a mystika Svatého grálu. Nakonec se to s dalo. Asi se pustím i do druhé dílu, ale dám tomu nějaký čas.

Etule
12.07.2017 5 z 5

Tak tohle bylo skvělý, skvělý, skvělý! :) Miluju templáře a tahle kniha mě v tom jen utvrdila a nádherně mi připomněla důvody proč tomu tak je. Musím říct, že jsem se té mystiky trochu obávala, protože to nemám příliš ráda, když se prolíná realita a magie. Nicméně tady mi to vůbec nevadilo, právě naopak. Dodalo to knize spád. A co si budeme nalhávat, záhady a mystika k templářům prostě patří. :3
Všichni čtyři hlavní hrdinové si mě získali, ale nejvíc Tarik. :) Jsou prostě skvělí, boží, cool.

kmenicka
13.12.2011 4 z 5

Knížka se mi líbila, ale myslím si, že autorovi jde spíše psát příběh ve vícero rovinách, než v jedné. Opačný postup, který jsem zvolil, tedy přečíst nejprve Amulet pouštního bojovníka a teprve pak Do posledního dechu rozhodně není dobrý.