Božena Němcová

Božena Němcová https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36492/bozena-nemcova-36492.jpg 4 14 7

Janule164
16.10.2021 4 z 5

Přečteno po zhlédnutí filmové série o Boženě Němcové, abych se dozvěděla něco víc. A jsem spokojená. Je to odborný text, ale podaný čtivou formou, takže není nutné ho “studovat”, dá se číst i u snídaně.

kh1989
28.07.2021 5 z 5

Drsný život plný bídy a nešťastného manželství.
Rozhodně lepší podáno knižně než ten paskvil televizní.

LucyA7
12.05.2021 5 z 5

Vzhledem k datu vzniku se kniha trochu hůře četla, vyžadovala opravdu soustředění. Přiznám se, že jsem ji četla jen díky TV seriálu, protože jsem se chtěla dozvědět víc. Kniha v tomto směru uspokojila mé očekávání. Věděla jsem, že spisovatelka prožila svůj život v bídě, ale byla jsem překvapena, jak surová bída to opravdu byla.

Boženka2
08.02.2021 5 z 5

Moje oblíbená kniha o Boženě Němcové. Autor se zabývá jednak rozsáhlým dílem B.N.,i jejím soukromým životem od dětství. Popisuje její život věcně, podle dostupných dokumentů, dopisů a vzpomínek, ale přitom velice vlídně.
Škoda, že tuto knihu asi nečetly autorky televizního seriálu Božena. Potom by v něm bylo více laskavosti a méně senzacechtivosti.
Božena Němcová si přála narodit se znovu asi za dvě stě let a tak si říkám, že možná už někde vyrůstá krásné děvčátko se zelenýma očima a z celého srdce mu přeji, ať to tentokrát dopadne lépe.

baty
14.10.2020 5 z 5

Ke knize jsem se dostala díky výzvě a jsem za to vděčná.
Kniha se mi ale vůbec nečetla dobře. Několikrát jsem si říkala, jak je možné, že taková dobrá spisovatelka prožila vlastně celý život v té nejhorší podobě bídy.
Každopádně ji doporučuji všem, kdo se jen trochu zajímají o život naší významné spisovatlky.

reňa30
17.08.2018 4 z 5

je velmi zajímavé číst knihy o životě B.N. a porovnávat ty z dob minulých s těmi současnými..

Malanika
21.02.2015 5 z 5

Závěr knihy jsem shodou okolností četla v Litomyšli na obědě ve Smetanově domě a musela jsem přelistovat a věnovat se méně drásavým částem knihy, ubulená ženská v restauraci si bude špatně objednávat kávu :o) Kniha je napsána poutavě a velmi laskavě. Je to nahlédnutí malinkatou klíčovou dírkou do života fenomenální osobnosti. Velmi doporučuji.