Botanický klíč

Botanický klíč https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133097/botanicky-klic-133097.jpg 5 13 3

Klíč k určování 1000 nejdůležitějších cévkatých rostlin. Slavný botanický klíč Františka Polívky upravil a doplnil Luděk Faustus.

Jordanka9
Jordanka9
24.05.2021 5 z 5

Další ze sbirky mých klíčů. Botanický klíč autorů Luďka Faustuse a Františka Polívky vydaný Statním pedagogickým nakladatelstvim v roce 1975 jako školní pomůcka pro žáky základních a středních škol.
V úvodní části je uveden srozumitelně návod k určování rostlin v klíči. Je použit klasický dichotomický princip, Pro zkušenější botaniky je uvedený pomocný klíč s 10 skupinami.
Samotnému klíči předchází terminologický slovníček a seznam značek a zkratek. Za klíčem následuje přehled systematického zařazení rostlin a rejstříky ( česky, slovensky, latinsky) .
K samotnému klíči - vždy za názvem taxonu je v hranaté zavorce uvedeno číslo odkazující na obrázek- velice zdařilé a věrné černobílé perokresby ( převzato z německého originálu- 907 položek ) .Na dalších 37 obrázcích (autor Milan Škoch) jsou uvedeny doplňující charakteristické znaky - např. typy plodů, květenství, detaily květů ad.
S tímto klíčem se dá spolehlivě pracovat i v dnešní době, pokud nemáme k dispozici novější verzi.

Hani77
Hani77
07.02.2019

Botanický klíč jsem ve škole taky používala, ale upřímně, jak si ho někdo může dát do přečtených knih? Kdo ho četl celý?

LukinIV
LukinIV
02.06.2016 5 z 5

Konečně! Juchů! Konečně kniha, dle které může i mírně zasvěcený amatér poznat o jakou rostlinku se jedná. Jen jedete po číslech a zdárné odpovědi vás dovedou až do zdárného cíle. A nakonec: Naučíte se poznávat květenu svého okolí.

rostliny, flóra botanika, rostlinopis určovací klíč (botanika)

Autoři knihy

Luděk Faustus