Bojovnice

Bojovnice https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344298/bmid_bojovnice-nNR-344298.jpg 4 59 14

Belle série

< 3. díl

Russell, 1938 Mariette je vzdorovitá, neústupná a sebestředná sedmnáctiletá dívka. Malé město Russell na Novém Zélandu, plné klepů, nevytváří dostatečný prostor pro Mariettiny ambice a její oddaní rodiče se obávají o dceřinu reputaci. Svět je na pokraji války a výlet do Evropy se stává riskantním, ale jiné možnosti se zdají ještě horší, a tak je Mari poslána do Londýna na návštěvu ke strýci Noahovi. Mari, které byla od dětství poskytována neobvyklá svoboda, se rychle zamiluje do Morgana, pohledného stevarda na lodi. Jakmile však dorazí do Londýna, objeví se další pokušení...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Survivor , 2014

Monika1717
02.08.2022 4 z 5

Neuvěřitelné, co se dá za život stihnout. Na začátku mi Mari tak trochu lezla na nervy, nemám ráda hrdinky, které dělají všechno naopak, ale během čtení se můj vztah k ní změnil. Tak jako se změnila ona sama.

alexis818
14.06.2022 5 z 5

Moc pěkná kniha.Od autorky jsem četla Nezapomeň na mě a byla krásná,tato byla také čtenářská lahůdka.Laka mě přečíst si dva předchozí díly,musím se po nich podívat.

Dandy1
15.08.2021 4 z 5

Taky moc povedený díl. Na pozadí příběhu probíhá válka a je popsána barvitě v celé své hrůze. Popis létajících bomb mě dostal. Neměla jsem o nich dosud ponětí. A to jsem toho o válce přečetla hodně.

JanaSustr
10.09.2020 5 z 5

Tady jsem brečela snad od začátku do konce :-) a to nejsem žádná plačka. Hezký silný příběh, děsivý pravdivý smutný ale nakonec vše dopadlo tak jak má. Užila jsem si celou serii bylo to něco.

Landora
28.09.2019 2 z 5

Kniha se dobře čte, ale vadí mi rozdělení postav na jasně hodné a zlé. Nic mezi tím. Snad jedině její nápadnici mají své plus a mínus, aby mohla řešit jestli ho má pustit k vodě.

ZoeChaya
12.08.2019 3 z 5

První třetinu knihy jsem trpěla, ale pak se rozjel děj dokonalým způsobem. Hrdinka není plochá, vyvíjí se, nachází hodnoty. Příběh ale ubíhá od počátku dobře, autorka se nevyžívá v předlouhých popisech.

niknikita
14.03.2019 5 z 5

Nádherná obálka a uvnitř krásný příběh.Čte se lehce i přes množství stránek a dostala jsem všechno, co od dobře napsané knihy očekávám. Mari je silná a jedinečná osobnost a provedla mne postupně přes Nový Zéland do válečného Londýna, bitvu o Anglii a den D v Normandii.
Lesley Pearse přitom popsala jak druhá světová válka zasáhla především civilní obyvatelstvo se všemi důsledky.
Marietta prožije neuvěřitelná léta se spoustou ztrát, projde obrovskou změnou aby osudově našla svůj domov.
Silný příběh, napsaný lidsky a četla jsem s lehkostí a trochu nostalgicky v mojí hlavě zněla píseň skupiny Asonance - Zelené francouzské pláně...

Yustina
08.01.2019 4 z 5

Očekávala jsem velmi podobný příběh druhému dílu, ale byla jsem rozhodně překvapena :-) Kniha se mi četla velmi dobře, líbila se mi

ivka67
06.01.2019 4 z 5

Ze začátku my kniha připadala jako červená knihovna,ale jen co hlavní hrdinka odcestovala do Anglie,začal se rozvíjet úplně jiný příběh,příběh o pochopení co je v životě důležité,láska,rodina,pomoc druhým.Hezká kniha.

Doubravka1975
28.12.2018 5 z 5

Než jsem začala číst, tak jsem vůbec netušila, že příběh nebude o Belle jako předchozí 2 díly, ale o její dceři Mariettě. Ale jsem velice mile překvapená. Mari vzdorovitá, tvrdohlavá, temperamentní rebelka - však taky z předchozích dílů znám už její rodiče, tak se není čemu divit..... Z Nového Zélandu se ocitáme opět v Anglii u našich dobrých známých a po roce pobytu začíná 2. světová válka a Mari se úplně změní život i ona samotná. Moc pěkný dojemný příběh, o tom co je v životě důležité. Doporučuji!

lenya
10.08.2018 3 z 5

V momentě, kdy jsem si knihu kupovala, jsem ani nevěděla, že má nějaké díly předchozí, i přesto splnila účel a moje očekávání - lehká, roztomilá, oddechová - člověk u ní nemusí moc přemýšlet. Začátek knihy měl spád, líbil se mi i popis Nového Zélandu, uprostřed byl děj podle mě moc táhlý a trochu nudný, nakrátko jsem přerušila i čtení, pořád dokola nějaké seznamování, zjištění, že to není "ten pravý" a pak zase znovu... Až v momentě, kdy začala Mari podnikat tajné mise, mě kniha opět vtáhla do děje a přečetla jsem ji jedním dechem až do konce, který mě - přiznám se - trochu dojal. Takže knihu bych i doporučila, ale jak se říká, méně je více, kdyby byla kniha z poloviny tak obsáhlá, dala bych o hvězdičku více.

knihamouder
03.05.2018 5 z 5

Dojemný příběh se šťastným koncem vás osloví láskou, napětím a nadějí. Neubráníte se smíchu, ani slzám. A možná, že ve vás román probudí mnoho otázek o vlastním bytí a o tom, co je v životě důležité…
Bojovnice vám dá velice silný zážitek, na který jen tak nezapomenete.

JanaDor
21.04.2018 5 z 5

Musím přiznat, že jsem nečetla první dva díly. Na čtení třetího dílu to nemá žádný vliv, jen to ve mně vzbudilo zvědavost a ráda si je někdy přečtu.
Jako čtenářka jsem si hlavní hrdinku oblíbila. Kniha se mi velmi dobře četla. Postavy a prostředí bylo dobře a přirozeně vykreslené a já si čtení prostě užívala. Je to nádherný román, který je o dospívání, o lásce a také válce. Kvůli těžkým okolnostem kolem války, to nebylo přeslazené. Román doporučuji všem čtenářům, kteří mají rádi romantiku ze života. Prostě je to dobrý román, který mě osobně velmi příjemně překvapil.

Ivuska.09
06.03.2018

Skvělé pokračování série Belle. Hlavní hrdinkou je sice nyní její dcera, ale i ta prožívá řadu eskapád. A pak přijde druhá světová válka, která změní nejen její život, ale také ji samotnou. Máte-li přečtené předchozí dva díly, nenechte si ujít ani tento. Pořád velmi poutavé čtení.

Lesley Pearse
britská, 1945