Bláža - Moje pravda

Bláža - Moje pravda https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132676/mid_blaza-moje-pravda-hWI-132676.jpg 4 21 6

Jaromír Blažek popisuje významnému sportovnímu novináři Milanu Machovi své začátky, kluby, kterými za více než dvacet let úspěšné kariéry prošel, nevyhýbá se ani kontroverzním tématům. Čtenářům třeba na rovinu přizná, kolik vydělával, jak vycházel s trenéry i s ostatními hráči jak ve Spartě, v dalších klubech, tak i v reprezentaci, a ve svém hodnocení si rozhodně nebere servítky. Vyjadřuje se samozřejmě i ke kauze, která na podzim loňského roku hýbala českým sportem – ke svému a Řepkově nucenému odchodu ze Sparty.... celý text

Kabuky
13.07.2022 5 z 5

Velmi čtivá autobiografie. Dobře se četla.

snílkařka
15.03.2021 5 z 5

Kniha se mi líbí a hezky se to četlo ☺️.Panu Blažkovi děkuji za jeho pravdu či pohled... když to může člověk říci vlastními slovy a pohledem z toho jak to vidí co prožil a zažil pak jeto to jediné čemu se dá věřit...Za mě palec hore☺️⚽

n.ezn.amy
06.12.2019 5 z 5

Memomáry jednoho z nejlepších českých brankařů dnešní doby, který se podle mě řadí mezi desítku nejlepších všech českých brankařů celé historie. Nebojí se v této knize vylíčit i určitá tabuizovaná témata. Prostě další z legend pražské Sparty

MC87
16.10.2017 4 z 5

Jeho pravda je...docela velmi hodně zajímavá, protože dokázat vydržet 10 let v jednom českém velkoklubu (a patřit mezi nejlepší hráče) je prostě unikát. Už jen proto, že hlavní protagonista knihy, který už ukončil kariéru, může otevřeně mluvit o dění ve svém týmu (nad čímž třeba pan stavební inženýr Hřebík musí hodně mhouřit oči).

Kromě toho, že Jarda unikátně vystřídal všechny 4 pražské prvoligové fotbalové týmy, ho charakterizuje, taková ta totální skromnost spojená s hladem po úspěchu (a la Dominik Hašek), za kterou hlavní hrdina vděčí mimo jiné i svému otci, na kterého v knize často odkazuje.

V knize sice najdeš občas sprostá slova, ale není to na škodu, máš totiž pocit, jako kdyby ti svůj zajímavej životopis říkal osobně jeden z nejlepších brankářů české historie.

MildeZ
17.08.2017 4 z 5

Tradiční životopisná kniha nehrající si na veledílo a vždy si tam člověk najde ty pověstně špeky ze zákulisí. Rozhodně se četla svižně a zajímavý to počin.

šipek
23.11.2014 5 z 5

Tak jako sparťan jsem si na této knize smlsnul.