Bitvy starověkého světa

Bitvy starověkého světa https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308755/bmid_bitvy-starovekeho-sveta-4tT-308755.jpg 3 4 3

Od Kadeše (1285 př. n. l.) po Katalaunská pole (451 n. l.). Výpravná kniha představuje 20 nejvýznamnějších bitev, které se odehrály v Evropě a na Středním východě v době asi dva tisíce let trvající existence velkých starověkých říší, jimiž rozumíme státní útvary Egypťanů, Asyřanů, Peršanů, Makedonců, Římanů, Kartaginců a též řecké městské státy. Pojednání o každé bitvě obsahuje výstižné vylíčení průběhu bojů a analýzu toho, co následovalo. Celobarevné i černobílé mapy, četné ilustrace a reprodukce výtvarných děl vdechují popisovanému dění život. Jednotlivá hesla zpracovalo celkem pět renomovaných autorů, specializujících se na dějiny válečnictví.... celý text

Literatura faktu , Válečné , Historie

Vydáno: , Brána

Battles of the Ancient World , 2007

DavidGreňa
DavidGreňa
06.11.2019 2 z 5

Túto knihu mám len kvôli mapám a nákresom bojísk. Lebo, ako je už nižšie spomenuté. Kniha obsahuje veľa nepresnosti a celkovo tie informácie sú pomerne nedostatočné.

hetzerjoke
hetzerjoke
01.09.2016 5 z 5

Bezvadná kniha pro všechny milovníky militantní historie a dlouhych urputných válek mezi vznikajícími kulturami. Každá bitva je přehledně popsána do detailů a okrášlena krásnými ilustracemi. Zejména jsem ocenil popisky vojáků. Tahle kniha mě takřka přivedla mezi zástupy obdivovatelů dějin. A ačkoli jsem ji dostal už ve 4. třídě, doteď se k ní rád vracím a věřím že i vracet budu...

braunerova
braunerova
21.08.2016 2 z 5

Srozumitelně napsáno a uspořádáno, krásné obrázky, velmi přehledné jsou 2stranné mapy bojiště. Na druhé straně kniha nepřináší žádné nové zajímavé informace. Co je však mnohem horší, publikace obsahuje plno faktografických chyb:

Str.8: Babylon nikdy nepadl v bojích s Asyřany - ve skutečnosti Asyřané dobyli Babylon několikrát, roku 689 př.n.l. ho Sancherib nechal zbořit.
Str.13: v bitvě u Herakleje ovládly pole legie a Pyrrhos ustoupil do Řecka - ve skutečnosti bitvu vyhrál Pyrrhos díky slonům a Římané opustili jižní Itálii.
Str.15: Kartágo se vzbouřilo a tím došlo k třetí punské válce - ve skutečnosti Kartágo dělalo všechno možné, aby konflikt nevyprovokovalo
Str. 69: Thúkydidés nezemřel v roce 411 př.n.l., ale až po válce, cca 399 př.n.l.
Str.172: Teutoborský les - celá kapitola je tak zprasená, že to ani nebudu komentovat
Str. 182: prokurátor nemohl být jmenovaný Augustem v roce 44, neboť ten zemřel v roce 14.

bitvy

Kelly DeVries
americká, 1956
2007  76%Bojové techniky středověkého světa 500 n.l. - 1500 n.l.: vybavení, bojeschopnost a taktika
2008  55%Bitvy starověkého světa

Kniha Bitvy starověkého světa je v