Bíle. Knížka o zimě a sněhu

Bíle. Knížka o zimě a sněhu https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147232/bile-knizka-o-zime-a-snehu-147232.jpg 4 8 3

Sníh je jednou z nejzáhadnějších věcí na světě, která nás nikdy nepřestane udivovat. Fascinuje nejen děti a jejich rodiče, ale především zvířata žijící v polích a v lese. Tedy alespoň podle básníka Hynka Viléma, jenž tomuto údivu, této fascinaci věnoval svou novou sbírku BÍLE. V jeho básních chumelí, napadlo hodně sněhu, vše je bílé a zvířata se diví. Některá jsou zmatená, jiná si zkoušejí podobně jako děti užít zimní radovánky. Sbírka je velmi pestrá a má celou řadu poloh a odstínů. Básně náladové a poetické se prolínají s hravými a laškovnými, které připomenou básníkův typický styl z předchozích knížek. V závěru sbírky nás zima z českých lesů a polí zavane někam velmi daleko, až na Antarktidu mezi tučňáky. Autorkou ilustrací je Pavlína Váchová, designérka a výtvarnice z Kamenického Šenova, která básníkovu originální představu zimy pojala především jako výzvu k poetickému "Setkání".... celý text

Kačaba79
24.01.2019 3 z 5

Když nebyl za okny sníh, tato knížka ho přímo vyčarovala. Bylo bílo

lenkaBajza
02.12.2018 4 z 5

Velmi chválím básničky i ilustrace☺️

triatlet
13.06.2018 4 z 5

Až jednu bobkoidní a druhou piercingovou veršovánku mě autor napodruhé překvapil.
S verši si hraje, skládá je hravě - i do kaligramů. Bílá prosvítá nejen v básních, ale i v ilustracích.
Nejvíc se mi líbily Zajícova zimní dumka a Okolo Ještědu.

"Padá./ Bíle./ Bílou na bíle/ zima verše spřádá/ z dlouhé chvíle.//
Padá./ Bíle./ Na bílou bíle/ zima bílí/ a krátí si dlouhou chvíli.

poezie pro děti

Kniha Bíle. Knížka o zimě a sněhu je v