Běžet s domy

Projekty, kresby a vize architekta Davida Vávry jsou představeny čtivou formou podobnou té, jaká byla v rámci knih Tři cesty za architekturou a Jedeme k moři. Ty vyšly pod hlavičkou Nakladatelství Grada Publishing v minulých letech. Každou realizaci doplňuje krátký, výstižný a poetický popis, mnohdy doplněný i básní, jež vznikla k dané stavbě. Ve zkratce jsou představeny typické půdorysy, řezy a pohledy a samozřejmě poutavé fotografie daných objektů. Součástí knihy jsou i neuskutečněné utopické projekty a návrhy různých částí nejen pražských čtvrtí. Nedílnou součást tvoří dokumentace divadelních, televizních a výstavních scénografií. Nechybí ani výtvarné artefakty autora ve spékaném sklu, porcelánu nebo perspexu. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/33_/337643/bezet-s-domy-KMo-337643.jpg 51
Poezie, Architektura, Umění
Vydáno:, Grada

Iki1

Kniha je vydaná u příležitosti Vávrových kulatin. Představuje na mnoha fotografiích jeho úžasnou tvůrčí invenci, fantazii, cit pro barvu i tvar. Jedná se o vskutku renesančního člověka. Sympatická je mi i jeho komunikativnost.