Běda ženám, kterým muži vládnou

Běda ženám, kterým muži vládnou https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35127/bmid_beda-zenam-kterym-muzi-vladnou-caG-35127.jpg 4 17 4

Podtitul: bouřlivé osudy českých panovnic a šlechtičen Přehled českých dějin zaměřený na manželky panovníků - kněžny, královny a světice od doby vlády knížete Bořivoje I. a jeho manželky Ludmily do období vlády F. Falckého a Alžběty Stuartovny.

Thalin
31.03.2023 4 z 5

Líbil se mi styl, jakým byly informace podány. Nebyl úplně klasický pro tenhle typ literatury, ale mě se líbil a četlo se mi to velmi dobře. Plus jsem se dozvěděla i něco nového.

roso.mak
27.08.2017 3 z 5

Žily byly, byly i významné a ví se o nich - prd. Jó holky pro dějiny nebyly důležité. Ale i tak se dají vyškrabat zajímavé informace.

exa
16.09.2013 4 z 5

Tato kniha se mi moc líbila. Podává historii s vtipem, ostatně jak je u tohoto autora obvyklé (pod pseudonymem Krumlowský se totiž skrývá můj oblíbený autor Jan Bauer a jeho knihy mě zatím nikdy nezklamaly). Určitě ji mohu jen doporučit, a věřte, že se v ní dozvíte hodně zajímavého nejen o ženách, i když název k tomu svádí, ale i o mužích.

Radkab.
08.01.2012 5 z 5

Tuhle knížku mám moc ráda a často se k ní vracím. Příběhy všech urozených dam jsou podány stručně, výstižně, zajímavě, žádné zdlouhavé vysvětlování.