Bleděmodrá kafkárna

Bleděmodrá kafkárna https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163611/bledemodra-kafkarna.jpg 3 40 6

Básník v báglu série

< 7. díl

Pro tento díl zvolila autorka prostředí centra Prahy, uliček a náměstí, kde téměř celý život prožil jeden z nejvýznamnějších spisovatelů 20. století. Znají ho čtenáři po celém světě, k jeho hrobu na Olšanech přijíždějí Američané i Japonci, ale čeští středoškoláci o něm mnoho nevědí. I proto se rozhodla, že poslední díl věnuje jemu - Franzi Kafkovi. Kniha Bleděmodrá kafkárna vyjde po prázdninách.... celý text

martineden
28.04.2021 5 z 5

Já chci další díly! A další spisovatele! Takový František Hrubín! Václav Hrabě.. třeba by parta mohla být na vejšce a potřebovat zápočet.

JointlieKat94
01.07.2020 5 z 5

(SPOILER) Tak to bylo hezké zakončení celé série. :)
Celý díl je spojován s Franzem Kafkou a Alešem, bratrem Rosti, který tak trochu žije jeho (Kafkovo) život. Takže celý díl se odehrává v Praze, po jeho stopách a tady mně autorka mile potěšila, že do toho zasadila i celosvětovou hru- kterou taky hraju a hned od začátku jsem věděla, o co jde. :) holky mají maturovat, Simča by měla mít svatbu..

Konec knihy byl krásný, nejvíc (ač se to může zdát divný) jsem si oblíbila právě Manuela a pak Nikol. Celá parta se mi svým způsobem líbila a jsem fakt ráda, že jsem sérii dala na jeden zátah. :)

A jsem ráda, že jsem se něco nenuceně naučila o našich spisovatelích. To je prostě paráda! :)

bibi.r
26.08.2016 4 z 5

Mně se závěrečný díl s tématikou Franze Kafky líbil. Dozvěděla jsem se mnoho nového.
Aleš byl rozhodně velmi sympatický hrdina.

klarinkaaa1
20.09.2015 3 z 5

Musím říct,že od závěrečného dílu série jsem čekala víc.

Kolka97
29.01.2015 2 z 5

Bohužel mě tato kniha naprosto zklamala, vůbec mě nebavila.

Đominica
22.03.2014 4 z 5

jako poslední díl této série jsem si ho představovala krapet lepší :)