Golemovo oko

Golemovo oko https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8963/bmid_golemovo-oko-bs5-8963.jpg 4 242 23

Bartimaeova trilogie série

Postavy: Nathaniel (John Mandrake), Bartimaeus, Kitty, paní Whitwellová, Fred, Stanley, Henry Duvall, Jane Farrarová, Jakub, pan Pinn, pan Tallow, pan Devereaux, pan Pennyfeather, pan Makepeace… - Bartimaeus je zpátky! Stejně drzý, hádavý, smělý a vynalézavý jako dřív, a taky pořádně zuřivý, protože sice předpokládal, že se na něj za čas nějaký pitomec ve špičatém klobouku rozpomene a povolá ho na Zemi, aby ho mohl sekýrovat, ale fakt nečekal, že to bude stejný pitomec, jako posledně… Nathaniel se stal po vítězství na Lovelacem významným členem vlády, ale jeho pozice je hodně nejistá. Marně se snaží potlačit Odboj, který podniká stále odvážnější útoky proti mágům, a kromě toho začal Londýn pustošit další, velmi silný a zdánlivě nepolapitelný nepřítel… Kitty, členka odboje, která se kdysi krátce střetla s Bartimaem a Nathaniela připravila o jeho jasnovidecké zrcátko, má vzácnou schopnost - vrozenou odolnost proti magii. Ona a její přátelé plánují akci, která má mágům zasadit drtivou ránu, ale jejich protivníci jsou silnější, než čekali, a všude číhá zrada… Na londýnských náměstích i v pražských uličkách, v kancelářích Whitehallu i v kryptě hluboko pod zemí ohrožují naše hrdiny nejen démoni, politické intriky, členové Noční policie a vzájemná rivalita, ale také tajemný golem a šílený ífrit. Zdá se, že nadcházejí zajímavé časy.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

The Golem's Eye , 2004

hana4834
17.01.2024 3 z 5

Nějak se pořád nemůžu začíst. Trvá to než to přelouskám

JackieDecker
16.09.2023 5 z 5

Kniha byla skvělá, nádherně propracovaný příběh v předělovém díle mezi jedničkou a trojkou. Moc se těším na Ptolemaiovu bránu, potřebuji vědět kdo za tím vším stojí a za čím vším. I když se trochu obávám Nathanova vývoje a Kitty mi občas leze krkem, jsem moc zvědavá. Jednoduše důstojné pokračování Amuletu. Bartimaeus , co slovo to perla, miluju to .

kolacky
18.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Místy dost drsné. Čtenář se dozvídá, že mágové jsou většinou pěkní šmejdi plní závisti a ctižádostivosti. Odboj nemá šanci a ke všemu ten golem... Ještě že je tady Bartimaeus. Jízlivý, vtipný a všeho schopný. A ta Praha... jojo, moje srdeční záležitost.

mysimas
29.01.2023 3 z 5

Poslední třetina (od vloupání do Gladstoneovy hrobky) byla skvělá, napínavá, plná akce. Jinak mi ale příběh přišel zbytečně natahovaný a Bartimaeus měl trestuhodně málo prostoru.

evickakyticka
14.07.2022

Nějak se mi přetrhla nit a už jsem knihu nedočetla. Nemohla jsem se začíst a všelijaké bojování s démony mě nebavilo....

Luigi1
26.05.2020 5 z 5

Je to skvělé pokračování,těším se na další díl.

Cibulek
13.07.2019 4 z 5

Příjde mi, že s každým dílem autor cílí na starší publikum. Bart skvely, Praha skvělá, Natoušek mě štval ale bavil, Kittyina linie mě tolik nebavila. Honorius na *****!

Peti
31.03.2019

Druhý díl, ve kterém jsou hlavními hrdiny džin a mladý mág. Nathaniel mi je čím dál více nesympatický, jeho chování je příšerné. Bavil mě golem, Praha i Bartimaeus. Jsem zvědavá, jak to dopadne s Kitty....

denniys
27.12.2018 4 z 5

Tento díl nedosahuje kvalit prvního..pořád je to zábavné čtení, ale ztratilo něco ze svého kouzla..Jestli Nathaniel potřeboval v 1. díle trochu proplesknout, tak nyní potřebuje pořádné dělo..Bartimaeus má čím dál méně poznámek pod čarou a vytrácí se jeho humor a sarkasmus..Kitty mě moc mile překvapila a přála bych si, aby s Bartimaeusem byli přátelé :) uvidíme, co přinese závěr série..

Daydreamer
30.11.2018 5 z 5

Druhá část opět skvělá. Nathaniel leze na nervy, Kitty velice sympatická, ovšem celému příběhu kraluje samozřejmě Bartimaeus(tady si neodpustím jedno přirovnání, byť ze zcela jiného žánru, i média- role Castla(Nathan Fillion) ve stejnojmenném TV seriálu. Ten je zde rovněž zcela dominantní, skvěle hláškující, postavou - ostatní, včetně Stany Katič, jen přihrávají). Začíná mi být velice líto, že se jedná pouze o trilogii. Ani filmovému zpracování bych se nebránil :-).

Jizi
06.09.2018 3 z 5

O druhém dílu se dá v podstatě napsat to samé, co o prvním - zábavné fantasy pro dospívající z alternativního Londýna (a pro nás, samozřejmě, velmi vtipně i Prahy), kde vládnou mágové za pomoci všemožných nadpřirozených bytostí. Hlavní postava je ještě méně černobílá než v prvním díle a jeho parťák, džin, znovu vtipný a hláškující a hubatý. Takže suma sumárum fajn odpočinková pohádka, tentokrát místy o poznání napínavější a opět velice zdařile přeložená.

Lila94
21.04.2018 5 z 5

Celá trilogie je výborná - děj, postavy, humor, skvělé prolnutí světa nadpřirozených bytostí a moderního světa.

Makaja
10.04.2018 3 z 5

Upřímně řečeno, kdyby tam nebyla ta Praha a kdyby nebyl Bartimaeus občas fakt vtipnej, tak bych to snad ani nedočetla. Takže je mi líto, ale průměr.

Aerine
13.01.2018 3 z 5

Narozdíl od prvního dílu mě strašně moc štvala Nathanielova nadřazenost, sobectví, podlezání a všechny jeho další špatné vlastnosti. Vlastně nevím, jestli se na něm dá najít nějaká dobrá. Kitty si čtenář oblíbí, až když pochopí... a Bartimaeovi by měl být dán větší prostor, to je prostě geniální postava ;-)

Mistr119
07.07.2017 4 z 5

Golemovo oko jen utužilo můj vztah k této trilogii, když přeneslo děj i na pražské uličky. :)) Navíc se mi líbí i sledování kariérního posunu Nathaniela. :)

any333
22.06.2017 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil stejně moc jako ten předchozí a taky jsme tu našli spoustu spletitých záhad s vlastní uzávěrkou na konci, i když některé otázky přetrvávají do třetího dílu.
První, na co jsem čekala už od dočtení Amuletu, bylo autorovo zpracování Prahy. Docela mě překvapila ta poznámka o hřbitově na každém rohu, ale když se tak zamyslím, dost možná je to pravda. Část pátrání po golemově záhadě v Praze mě bavila z celé knihy nejvíc, ale ta poslední byla taky hezká.
A zatímco v předchozím díle mě zlobilo, že se Nathanielovu minulost čtenář dozvídal tak pomalu a prolínalo se to s ostatními linkami, tady takovým tajnůstkářem zase byla Kitty. V Amuletu jsem na ni pohlížela spíš negativně, ale tady mi nevadila.
Co se týče zbylých hlavních postav, Bartimaea a Nathaniela, opět nezklamali. Džin svými hláškami a Nathaniel zase svojí ctižádostivostí a touhou po spravedlnosti, ale zdá se to jenom mně, že se z něho mezi mágy tahle vlastnost vytrácí?
Nejvíc jsem se asi nasmála, když mluvil ifrít-kostlivec Honorius a nebo mi taky vyrazilo dech, když Bartimaeus zjistil, kdo udělal Nathanielovi ten monokl. V tu chvíli jsem ho docela litovala, ale muselo by být neskutečně komické, kdyby se tam v tu chvíli objevil.
A chystám se na třetí díl. Přece ještě zbývá vyřešit, co to Hopkins hraje za hru, ne?

Clerence
19.10.2016 5 z 5

Pokračovanie skvelého fantasy teraz smeruje do Prahy, čož samo o sebe sľubuje vynikajúcu temnú a magickú atmosféru obohatenú o miesta ktoré mnohí z nás dobre poznajú. John Mandrake s dospievaním mení aj svoj charakter avšak nemenný ironický démon Bartimaeus stále udržuje pri živote spravodlivého a slušného Nathaniela.

ElfkaEleanor
14.01.2016 5 z 5

Drzý a svérázný Bartimaeus tentokrát zavítal do Prahy. Bylo to příjemné, protože konečně se psalo o místech, která jsem navštívila a lépe se mi do děje vžilo. Koneckonců který Čech nezavítal do Zlaté uličky? Nathaniel i přes kladnou roli mi lezl na nervy, nicméně Bartimaeus vše zachránil svými hláškami.

SimonaZ
01.10.2013 5 z 5

Stejně jako první kniha i tahle byla fakt skvělá - Bartimaeus je prostě sympatický týpek, není méžné si jej neoblíbit!

pemla
02.03.2013 4 z 5

Viz. hodnocení u Amuletu. V tomhle díle mě navíc Nathaniel nesmírně leze na nervy, Bartimaeus skvělej jako vždy. Stejně jako Amulet - 4,5*. Určitě stojí za přečtení. Jen škoda, že knižní klub už prodává pouze 3 díl. Ještě bych dodala, že stejně jako na jiné na mě zapůsobila ta národní hrdost, když někdo píše o Čechách. :D