Banka těl - Mladší

Banka těl - Mladší https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128549/bmid_banka-tel-mladsi-oqF-128549.jpg 4 287 63

Banka těl série

1. díl

Dívka stojí před strašlivou volbou. Rodiče jsou mrtví, bratr nemocný, za peníze se stane někým jiným. Komu může věřit? Nikomu... Děj tohoto strhujícího románu pro teenagery se odehrává v budoucnosti. Během smrtelné nákazy zahyne většina lidstva. Díky zázračnému léku, podávanému zpočátku jen velmi starým a velmi mladým lidem, zůstanou na živu jen starci a děti – a ti najednou stojí proti sobě. Mladým se chce žít a starým se nechce zemřít. Aby se děti uživily, pronajímají prostřednictvím tajné organizace svá těla bohatým starým lidem, kteří chtějí znovu okusit mladost – a prodloužit si život. Hlavní hrdinka tohoto napínavého románu, Callie, se nechtěně připlete do cesty intrikářskému senátorovi, který chce vydělat jmění na tom, že těla dětem jednoduše ukradne a pronajme je navěky... Callie najednou neví, komu může důvěřovat – a do toho ji zasáhne láska...... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Starters , 2012

SynD
12.02.2024 3 z 5

nebylo to špatné, svět knihy mě bavil, byť to bylo celé nepokrytě ageistické. yound adult literatura ale nějaký ageismus unese :)

přemýšlím ale, zda investovat do koupi druhého dílu, nevím nevím

Knihomolka10942
11.05.2023 5 z 5

Naprosto dokonalý příběh. Šílené sci-fi se špetkou romantiky úplně miluju, takže tohle bylo něco pro mě. Kniha mě vtáhla hned na začátku a nepustila až do konce. Stálá akce, zvraty, překvapení... S touhle knížkou jsem se nenudila. Asi se hecnu a přečtu ten druhý díl i když je v angličtině.

KnihoSny
05.04.2023 5 z 5

Strašně bych si přála pokračování to je tak skvělej nápad ano má to nedostatky ale ten příběh sám o sobě mě vtáhl hned na prvních strankach skvělé doufám že mě někdo vysliši a přeloží pokračování

roso.mak
17.09.2020 4 z 5

Přestože tato kniha má obzvláště v začátku lehké nedostatky, jako celek se mi velmi líbila. Přesto viditelně měla tak nízkou prodejnost, že nakladatelství nevydalo a asi ani nevydá 2. Díl. Což je dost blbé, vzhledem k tomu že to končí v prostřed zápletky. Takže lidé dobří, kdo neumíte anglicky ,nebo se vám nechce dávat 11 dolarů na Amazonu...

Nikychlupova
04.04.2020 5 z 5

Úžasná, strhující kniha od začátku do konce. Rozhodně doporučují.

Mango934
19.07.2019 5 z 5

Začátek jsem moc nepobrala. Ale pak mi to přišlo úžasné! :D Skvělá práce

šneki
05.03.2019 3 z 5

Velice zajímavý nápad, bohužel čtení mě začalo bavit až k konci. Zvraty jsem opravdu nečekala.

Veronika33
08.11.2018 4 z 5

Po dlhej dobe young adult kniha, ktorá ma zaujala a pohltila. Príbeh originálny a veľmi pútavý. Veľmi ma mrzí, že ďalšie diely nebudú pravdepodobne preložené, nakoľko má zaujímajú ďalšie osudy postáv.

KristynaZak
05.10.2018 3 z 5

Musím souhlasit s ostatními. Nápad výborný, zajímavý a celkem unikátní. Ovšem zpracování velmi nudné, chvílemi zbytečně zdlouhavé.
Pokud bych to měla shrnout? Jednou bohatě stačí.

PapayaD
06.05.2018 3 z 5

Nápad s pronajímáním těl byl výborný, ale bohužel mi nesedl styl psaní a nemohla jsem se do knihy vůbec začíst. Konec byl super a mrzí mě, že u nás nevyjde další díl.
Něco mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale přece jen lepší silné 3 než slabé 4. Tak tedy za tři.

DarKa37
27.02.2018 2 z 5

Autorkin námet, ktorý sa rozhodla knižne spracovať, mal veľký potenciál. Autorka tento potenciál zahrabala pod kopu klišé, tuctových postav a predpokladateľného deja. Kniha na mňa pôsobí ako nízkorozpočtový akčný film. Hlavná hrdinka Callie sa venuje lukostreľbe, šermu, plávaniu a dodáva že vie aj stierať pretože ju to naučil otec. Je samostatná, stará sa o malého bračeka a spolu s chlapcom Michealom sa pretĺkajú na ulici ako bezdomovci. Utekajú pred odchytovou jednotkou zostavenou z nenávistných dôchodcov ktorí ich chcú dostať do detského domova. Namiesto toho aby sa snažila držať sa svojho pôvodného plánu, zarobiť peniaze a postarať sa o brata, sa rozhodne začať si románik s akýmsi zbohatlíckym chlapcom. Absurditu tejto knihy podčiarkujú detské domovy, v ktorých sa k teenagerom správajú horšie ako k väzňom. Nehovoriac o konci, ktorý tvorí jedno veľké klišé.

Eupathia
26.02.2018 5 z 5

Knizku jsem precetla a jeden nadech. ☺ Opravdu pekny namet a skvele napsane.

BarbLangdon
21.08.2017 5 z 5

Nikdy jsem se do čtení téhle knihy nehrnula...původně jsem ji objednala pro mamku k narozeninám, ale jelikož jsem zrovna neměla co číst, rozhodla jsem se ji taky přečíst.
Udělala jsem dobře...úplně jsem si knihu zamilovala. Chtěla jsem si přečíst i druhý díl, ale jak jsem se bohužel dozvěděla, ještě není přeložený:(

lenka1872
02.08.2017 5 z 5

skvělá kniha,jak už bylo psáno...štve mě náš typický nešvar - vydaný pouze jeden díl ze série...:/

Pei525
05.07.2016 5 z 5

Kniha byla naprosto úžasná. Ten konec jsem tedy vůbec nečekala a byla jsem z něho dost ...
Opravdu mě mrzí, že není další díl :(

SeverusSnape
17.05.2016 5 z 5

Krásné a napínavé zpracování .
Tato kniha mi opravdu přilnula k srdci.
Škoda jen,že u nás nevyšel druhý díl :'(,
Ten první skončil tak strašně napínavě..

Channach
10.04.2016 5 z 5

Byla jsem velice mile překvapená. Konec jsem dlouho rozdýchávala. Škoda, že jsem se nikdy nedočkala přeložení dalšího dílu.

maky11
28.02.2016 2 z 5

hm.. no

zuzuzajda
14.02.2016 4 z 5

Ve výsledku velmi příjemné čtení. Připomínalo mi to Hostitele. Jen je škoda, že není další díl. Určitě bych si ho přečetla.

Chensie
22.10.2015 5 z 5

Netušíte, jeslti je někde přeložený druhý díl? Nebo ho nakladatelství nakonec nechalo přeložit? Rozdhoně bych si druhý díl pořídila, první byl fantastický... Mrzí mě ten otevřený konec, ráda bych celou sérii dočetla.