Baba jedová

Baba jedová https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231442/bmid_baba-jedova-231442.jpg 3 33 8

Seržanta Mausera a poručíka Janoviče uhání jakási paní Mercová, jejíž manžel Radim Merc, prý významný umělecký fotograf, se nevrátil domů, dveře jeho ateliéru jsou zamčené a na výzvy ani bouchání nikdo neodpovídá. Aby měli od otravné ženské pokoj, vydají se k ateliéru, který musí otevřít násilím, a najdou Merce ležet s podříznutým hrdlem. Při ohledání místa činu detektivové zjistí, že Merc sice fotograf byl, ale zdaleka ne umělecký...... celý text

vercas945
30.10.2023 3 z 5

Za mě to vlastně ani nebyla moc detektivka, pachatel i motiv se daly lehce odhadnout, s výjimkou závěru žádné napětí... Styl psaní ne moc vybroušený.
Třetí hvězdu jsem dala jen za linku s hlavní hrdinkou, kde bylo docela dobře ukázáno, jak se někdo snadno ovlivnitelný lehce může dostat do problémů různých druhů, potažmo jak se může vyvíjet případ domácího násilí..

Jiho226
30.06.2022 1 z 5

Achjo....Proč? Opravdu hodně,ale hodně nepovedené. Tohle je tedy velmi zastaralý styl psaní detektivky a navíc obrovsky naivní zápletka i závěr.

ViolettaCh.
13.07.2021 1 z 5

Tak tohle bylo opravdu dost slaboučké. Jednoduchá zápletka, zbytečně dlouhé pasáže líčící bezvýznamné situace. Za mě opravdu nic moc. Nebavilo mě to, vůbec jsem se nezačetla.

orinka3
13.06.2018 1 z 5

Velmi špatné. Jalové klišé, postavy neuvěřitelně pitomé. Jednu hvězdičku nechávám za dobrou čtivost. Knížka je vhodná na deku k vodě nebo do čekárny u doktora.

medvedice3
17.03.2018 4 z 5

Napětí do posledních stránek, i když těch mordů bylo nakonec nějak moc.

alnahu
28.12.2017 3 z 5

Docela slušná detektivka z českého prostředí.Název Baba jedová je opravdu výstižný k postavě-manželky zavražděného fotografa Radima.Vrah byl nakonec zavřen v psychiatrické léčebně ,protože byl stále přesvědčený ,že právě on je ten jediný vyvolený,kdo od hříchu spasí svět.

dagmar5477
03.11.2017 5 z 5

Celkem povedená detektivka.

Nagadir
21.06.2015 4 z 5

Zpočátku trochu rozpačité, ale příběh se od vyšetřování vážně rozjíždí a nakonec jsem si oblíbila i ty postavy, které jsem na začátku nemusela...