Až bude padat hvězda

Až bude padat hvězda https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11765/bmid_az-bude-padat-hvezda-kPz-11765.jpg 5 121 24

Volné pokračování úspěšného románu pro dívky - Dům u nemocnice. Hrdinka Víťa přestává být zakřiknutým děvčátkem z vesnice, sžívá se s novým prostředím, prožívá první úspěchy společenské i ve své práci na dětském oddělení v nemocnici, první citové vzplanutí.

kimChristopher
04.08.2022 5 z 5

Knížka byla velmi pěkně napsána. Ze začátku mě moc nezaujala, protože to není můj styl, dlouho jsem ji odkládala. Ale doporučila mi ji babička a tak jsem si řekla, že to za to stojí. A opravdu. Sto stránek uběhlo jako nic a příběh byl dojemný. Doporučuji!!

Lka
14.02.2022 5 z 5

Volné pokračování knihy Dům u nemocnice. Dojemný příběh Víťi, které se splní její sny, ale taky zažije velkou bolest.

yvette3
22.12.2018 4 z 5

Příjemný návrat do mých dětských let, krásná a dojemná.

SSTknihy
14.08.2018

Pokračování příběhu sestřičky Víti, která se přes nepřízeň osudu opravdu stala zdravotní sestrou. Radost z úspěšného studia a z nové práce jí ale zkalí tvrdé setkání s realitou života. Smutné, dojemné a díky autorčině znalosti prostředí i věrohodné.

Janaves
16.03.2018 4 z 5

Četla ji dcera kvůli čtenářskému deníku. Tak jsem si ji po letech taky přečetla a na konci zaslzela.

BlackJeffy
21.02.2018 5 z 5

První kniha, jež mě kdysi dávno dohnala k slzám. Oblíbená mé babičky, oblíbená mé maminky a nakonec vyhrála místo i v mém životě. Je až k neuvěření, jak moc se doba mění. Vilík bude navždycky mým prvním knižním zlomeným srdcem.

MOu598
18.01.2018 5 z 5

Četla jsem několikrát. Krásné, dojemné.

Kopretina
23.12.2017 4 z 5

Mrzí mě, že jsem nečetla první díl, až tento. A to jedním dechem. Doba je úplně jiná, žádné šaty si šít nemusíme...taky už nejsme tak opravdoví. Příběh o Vilíkovi mě vzal u srdce a nemohla jsem knihu odložit.

Rade
12.12.2017 5 z 5

Četla jsem v dětství a pamatuju si hlavně to, jak moc jsem na konci brečela… Docela mě mrzí, že dnes už nejsem schopná knihy prožívat v takové hloubce a tak opravdicky.

ddkk
22.11.2017 5 z 5

Kniha mého dětství, dodnes ji mám v knihovně. Moc dobře napsaná.

evelýny
17.11.2017 5 z 5

Bez rozpaků musím dát nejvyšší hodnocení, protože tato kniha mě ,,dostane" vždy. Možná i proto, že i já jsem několikrát vyhlížela ,,padající hvězdu", abych změnila nelítostný osud. Ale co s tím, když na nebi je tak málo padajících hvězd v tom správném okamžiku...
P.S: Ačkoli jsem svůj pracovní život na 12 let spojila s nemocnicí na Královských Vinohradech, prof. MUDr. Valju Stýblovou jsem v jejích zahradách nepotkala. Aspoň touto cestou děkuji za krásně popsaný život ,,sester - žákyněk".
P.P.S: Bohužel, moje dcera tento krásný, dojemný, poetický příběh nikdy nečetla. A já se jí ani nedivím. Dnes je to vše již o něčem jiném.
Ale až bude padat hvězda, stejně si něco přejte, protože ... Kdo ví ?

Znedla
15.06.2017 5 z 5

Z nedostatku čtiva na chalupě, jsem sáhla po této knize. Přečteno jedním dechem. Moc hezká kniha.

Richisa
11.06.2017 4 z 5

Četla jsem kdysi dávno a pěkné

spicule
30.03.2017 5 z 5

Četla jsem před mnoha lety. Tenkrát mě velmi zasáhla. Krásná knížka.

JeffyBlack
22.02.2016 5 z 5

Kdysi dávno jsem ji objevila na poličce mezi knížkami po mamce. Jako mladší jsem váhala, nakonec jsem po ni stejně sáhla. Výběru nelituji, stala se jednou z mých nejoblíbenějších a strašně ráda se k ní vracím. Dokonce i přes ty slzy, co vždycky roním v závěru.

Carpinus-CZ
27.10.2015 5 z 5

Krásné a dojemné. Četl jsem ji jako malý kluk a v závěru jsem brečel jako želva :-)
Kam se na tuto lidskou knížku hrabou některé dnešní pseudoknížky pro děti ...
Škoda, že se ta citlivá poetika a melancholie z dnešní literatury pro děti trochu vytrácí :-(

dark.ma93
25.07.2015 5 z 5

Půjčila jsem si ji na léto a nelitovala jsem. Strašně krásná knížka.

gatear
02.06.2015 5 z 5

první knížka, která ze mne udělala čtenáře - jen jsem seděla a četla a četla. Krásný dívčí román

Jančislava
17.05.2013 5 z 5

Knihu jsem četla od kamarádky na základce, která o ní stále mluvila a stále četla do kola. Pěkný příběh u kterého jsem si tenkrát i poplakala.

maryzka
17.10.2012 4 z 5

Nejlepší kniha, kterou autorka napsala pro mládež