Atentát

Atentát https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3663/mid_atentat-Sqi-3663.jpg 3 49 6

Moderní zpracování příběhu Kráska a zvíře. Epiphanes Otos je ošklivý – mimořádně ošklivý. Srdce má ale na pravém místě a jednoho dne se zamiluje do andělsky krásné herečky Ethel. Postupně se mezi nimi vytvoří pevné přátelské pouto a Epiphanovi se otevřou dveře do lákavého světa slávy. Je však možná láska mezi zosobněnou krásou a ztělesněním ošklivosti? Když jsem se poprvé spatřil v zrcadle, smál jsem se: nevěřil jsem, že jsem to já. Dnes se dívám na svůj odraz a směju se: vím, že jsem to já.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Motto

Attentat , 1997

alena4154
alena4154
03.04.2015 4 z 5

Amélie opět nezklamala. Konec mne opravdu překvapil.

pietroaretino
pietroaretino
30.08.2013 3 z 5

" Mí rodiče byli bratr a sestra jako jejich rodiče. V naší rodině jsme všichni totální kreténi už celé generace. Tohle pokrevní rodičovství se však u mne zastaví: i své sestře totiž připadám příliš ohavný".

Malin
Malin
17.06.2013 1 z 5

Na Atentát jsem se vrhla v době, kdy jsem byla absolutně nadšená ze Strachu a chvění.
Bohužel ale rychle přišlo zklamání, až na pár vtipných postřehů a momentů mi to přišlo slizké a bez hlubšího významu. Doufala jsem, že aspoň konec bude stát za to, ten mě ale znechutil ještě o něco víc.

Sisi11
Sisi11
16.06.2013 5 z 5

Úplně úžasná kniha, která řeší všeobecně hloupou větu - Na kráse nezáleží, záleží na dobrém nitru člověka. Rozebírá tento všeobecně známý mýtus a právem obviňuje celé lidstvo, že se touto formulí neřídí, jen ji slepě opakuje. Velmi se mi líbí tato myšlenka a ještě hezčí je, že je zakomponovaná do příběhu, jehož hlavní postavou je ošklivý muž. Co si má taková osoba počít ve světě plném opovržení, pohrdání a neustálého souzení? Pochopitelně chce šokovat, což se mu velice dobře povede. V tomto momentu je krásně viditelná další hloupá lidská vlastnost - syndrom hloupých ovcí. Lidi slepě hltají to, co jim média nebo bulvár naservíruje - tedy ošklivého muže vychváleného až do nebe, který je ještě preferován modelingovou agenturou. Lidé prostě v dnešní době nemají svůj názor a žijí pouze tím, co je preferováno v médiích a televizích.

Zakončení knihy mi připomnělo konec Vrahovy hygieny - zkrátka každý jsme nějak psychicky vyšinutí v tom ohledu, co se týče podnětů ke vzrušení a přitažlivosti.

Tato kniha je báječná, jí podobnou bychom těžko hledali. Holt Amélie je prostě poklad, je originální a nenapodobitelná!

evasamankova
evasamankova
12.06.2013 odpad!

Atentát nebyl mým šálkem kávy. Tato variace na Krásku a zvíře se mi vůbec nelíbila. Na to, aby na mě kniha zapůsobila, by musela být hlubší a více procítěná. Tohle bylo povrchní, bez děje, bez emocí a až moc slizké.

zuzulique
zuzulique
25.05.2011 3 z 5

Spomedzi kníh od AN sa mi páčila asi najmenej, viac odporúčam Ani Adam, ani Eva, Metafyzika trubíc, Catillinaria, Strach a chvení...