Asterix z Galie

Asterix z Galie https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7631/asterixova-dobrodruzstvi-asterix-z-galie-7631.jpg 5 192 24

Asterixova dobrodružství série

Římanům dochází, že v síle Galů je nějaké tajemství. Nasadí tedy špióna (Caligula Minus - Caligulaminix), kterému se podaří úspěšně infiltrovat a získat důvěru Asterixe. Po napojení kouzelnou polévkou, jenž mu dodá sílu a odhalení, Caligula Minus prchá a podává hlášení. Jeho centurion (Caius Bonus) se rozhodne unést druida Panoramixe, což se Římanům podaří. Asterix se vydává hledat druida, nachází jej v Malobonu, přičemž je sám chycen. S Panoramixem vymyslí léčku a místo naslibovaného nápoje na získání nadlidské síly, připraví Římanům nápoj urychlující růst vlasů...... celý text

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , Egmont (ČR)

Astérix le Gaulois , 1961

Denny456
Denny456
21.03.2024 5 z 5

Klasika klasik, co více říct:

Kuža007
Kuža007
16.02.2024 5 z 5

Asterix z Galie aneb jak to všechno začalo. Krásný úvodní příběh o Asterixovi a Obelixovi. Dobrý příběh, skvělý centurion Caius Bonus, rozhodný Gaius Julius Caesar. Kresba ještě trochu neučesaná, vtipy a humor tam jsou, ale jejich vrchol teprve přijde. Idefix zde spíše ještě absentuje, ale právě úspěch tohoto dílu nám zaručil do dnes trvající a nádhernou komiksovou sérii. Řekl bych, že je to stejně dobré jako filmové zpracování.

ArkAngel
ArkAngel
23.08.2022 3 z 5

Úvodní příběh s Asterixem nám ještě ukazuje více popisnou starší formu, kdy musí postavy naprosto všechno osvětlit. Jedna postava klade otázky, druhá odpovídá, byť by v realitě tyto znalosti vlastně i měli. Asterix z Galie nám představuje postavy i fungování vesnice, ale žádné velké dobrodružství to ještě není. Ty přijdou až později.

FirstDaw8ID
FirstDaw8ID
22.06.2021 4 z 5

Musím se přiznat, tohle je moje první zkušenost s komiksovým Asterixem. Viděl jsem všechny hrané filmy, první dva znám skoro nazpaměť, a z dětství si pamatuji útržky z těch animovaných. Dokonce si pamatuji maličký, česko-polský komiks s Asterixem, kterým byl přibalený u balení Nutelly, ovšem k plnohodnotnému tištěnému dílu jsem se do svých 28 let nedostal (prosím, nekamenovat). Až nedávno jsem si koupil šesté vydání Asterixe z Galie a musím říct, že mě upřímně překvapuje, jak i po 60 letech funguje komiks skvěle. Jelikož je to moje první setkání s komiksem, nemám porovnání s ostatními díly a tudíž mě lehce kritizovaná kresba vůbec nevadila a nepřišla mi v ničem špatná. Velmi mě bavil Caius Bonus a jak ho Asterix s Panoramixem trápili! Co mi trochu kazilo zážitek je pár nelogických věcí (třeba podezřele krátké trvání noci) a pár zvláštně provedených vtípků v latině, jinak je to skvělá jízda, která mě nadchla natolik, že už se chystám na další díly. A že se těším!

Gordonlord
Gordonlord
12.02.2021 3 z 5

Na prvním Asterixovi je znát, že si autoři zatím osahávají terén.

Humor ani scénář ještě není tak vybroušený a vypointovaný jako v dalších dílech. Zde se většinou zakládá jen na tom, jak mají Galové navrch nad Římany a kterak Asterix a Panoramix hustě stírají legionářské pohlaváry. Kdyby míso římanů byli nacisti, vyznělo by to celé jako trochu hloupá, protirežimní agitka na povzbuzení morálky odbojářů.

Asterix už je zde sice všemi mastmi mazaný, ale působí namachrovaně a ještě ne tím moudrým a sympatickým dojmem, který jsem z něj měl v dalších dílech. Obelix se zde pouze mihne.

Náznaky poetiky, krásy a dokonalosti toho, co teprve přijde zde už jsou, ale zatím místy v náznacích a místy dost neotesaným a nevybroušeným způsobem prezentované. Kresba taky ještě není úplně to pravé.

Zajímavý začátek kultovní série.

Atlantis
Atlantis
02.02.2021 4 z 5

První Asterix má na křížku už šedesát let. Neskutečné číslo. A proto jsem k prvnímu dílu přistupoval lehce skepticky. Bude fungovat? Nebo se jeho věk ukáže naplno? A světě div se, Asterix z Galie je perfektní. Překousněte to, že naši hrdinové ještě vypadají jinak (někteří vesničané jsou naprosto jiné osoby), že je tu nadbytek latiny, která často nedává smysl. Tohle je parádní komiks, svěží, zábavný, čtivý. Není divu, že vydržel tolik let.

yaoiyuri
yaoiyuri
18.11.2020 3 z 5

Jsem odchovaná starými animáky s nezapomenutelným galským duem, a proto mě překvapilo, že dobrosrdečný hromotluk se v prvním díle pouze mihl ve změti obyvatel vesnice a jinak měl vše na svých bedrech Asterix. Jak už tu bylo několikrát zmíněno, jak ze scénáře, tak kresby je poznat, že zde o "rozjezd" celé série, ale... každá legenda nějak začít musela.

J.P.S.
J.P.S.
19.09.2020 5 z 5

První Asterix aneb jak to celé začalo. Díl stvořený panem Uderzem, který měl být původně jednorázovou záležitostí, ale ve skutečosti stál na počátku veleúspěšné série vytvořené ve spolupráci s panem Goscinym.

Je zajímavé, že v tomto úvodním díle je Obelix spíše vedlejší postavou (prostě jeden z mnoha vesničanů, který je zajímavý tím, že jako dítě spadl do hrnce s nápojem). Jako Asterixův nerozlučný parťák se začal profilovat až v díle následujícím.

Ivan F
Ivan F
24.05.2020 4 z 5

Prvé dobrodružstvo štíhleho a vzrastom neveľkého Asterixa a jeho nerozlučného nadrozmerného nohsleda Obelixa je oddychovým príjemným čítaním. Na komixe sa mi páči, že vznikal ešte v dobách, kedy sme neboli tak zviazaní pravidlami a tým, čo je dnes už "za čiarou" a preto je atmosféra výborným odrazom spoločnosti svojho vzniku. Pohladenie na čitateľskej duši.

KillHurt
KillHurt
26.03.2020 3 z 5

Pomalý rozjezd úžasné série. Kresba je ještě trochu neučesaná a děj není úplně k popukání. Přesto se jedná o začátek nesmrtelné klasiky.

LuiCJ
LuiCJ
06.10.2019 5 z 5

Komiks som si prečítal vo francúzštine a musím povedať, že to jednoznačne stálo za to. Túto klasiku som sa rozhodol čítať v pôvodnom jazyku vydanie hlavne z dôvodu, že sa učím po francúzsky. Chcel som tak spojiť moju lásku k tejto sérii a učenie sa cudzieho jazyka.

Astérix - LE GAULOIS (Asterix I: Asterix z Galie) je krásny výtvor svetovej literatúry a komiksu po azda všetkých stránkach. Či už ide o veľmi humorný a zábavný príbeh od Reného Goscinnyho alebo "živé" kresby Alberta Uderza. Tiež sa mi veľmi páči aj celkovo to ako tvorcovia zakomponovali tento príbeh do skutočnej histórie ľudstva.

Jednoznačne jeden z najlepších komiksov aké som kedy čítal. Veľmi sa teším na LA SERPE D'OR (Asterix a zlatý kosák).

Widow Embalmer
Widow Embalmer
26.04.2019 5 z 5

Přečteno v angličtině. U Toutatise to byla nádhera. Krásný komiks a začátek mnohých dobrodružství poťouchlých Galů, kteří bez větší námahy terorizují římské vojáky. Příjemná kresba, laskavý humor a vůbec dobrá zábava. Těším se, že v dalších dílech dostane víc prostoru Obelix. Třeba se někdy dočkám i bitky v Koloseu: Asterix vs. Maximus. Vy se snad nebavíte? Vy se vážně nebavíte?!

Disease
Disease
13.11.2017 3 z 5

Je vidět, že je to teprve rozjezd, jak podle scénáře, tak i podle ještě nevykresleného Uderza.

blindone
blindone
03.11.2017 5 z 5

Nejlepší hodina dějepisu.

Heisenberg
Heisenberg
18.07.2017 5 z 5

Klasika s velkým K. Tímto dílem odstartovalo hotové komiksové šílenství - a to je jen a jen dobře. Humorné až za hrob...

Tapeworm
Tapeworm
19.07.2016 5 z 5

Prostě klasika, nejlepší :)

Legáček
Legáček
16.07.2015 4 z 5

Ten film moc dobrý není ale ten komix je skvělí.

09.07.2015 4 z 5

Takové první seznámení s Asterixem, Obelixem a dalšími obyvateli nedobytelné galské vesničky. Styl kresby se liší od pozdějších dílů, barvy jsou psychedeličtější a celé to vůbec je umělečtější než realističtější, což se mi moc líbilo. Zajímavé je, že v tomhle díle je kouzelný nápoj ještě podáván hromadně pro celou vesnici - Asterix je uvězněn bez kapky lektvaru v čutoře, což by se v pozdějších dílech stát nemohlo.

09.07.2015 4 z 5

Snovač
Snovač
09.09.2014 5 z 5

Asterix a Začátek. Ale jaký! Legionáři na maděru a chudák Caius Bonus zralý do blázince. "Snědli jste mi jahody a teď nemáte jahody a chcete ještě jahody a to není slušné a začínám toho mít dost."