Arundel

Arundel https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152740/arundel-152740.jpg 3 13 3

Román amerického spisovatele (1885-1957) proslulého svými náměty z doby bojů amerických kolonií za nezávislost. Líčí výpravu na Quebec, která patřila k nejdůležitějším vojenským podnikům amerického boje za nezávislost askončila porážkou Britů u Saratogy. Román zachycuje i příběh B. Arnolda, který se svou odvahou zasloužil o zdar americké revoluce a pak přešel na stranu Britů.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , František Borový

Arundel , 1936

daniel0980
29.01.2023 3 z 5

Poutave psany roman, zcasti dle faktickych udalosti o tazeni na Quebec. Nekdy jsem se ztracel v prehrsli jmen jak lidi tak rek, potoku, jezer, atd.

Pavelpi
12.06.2018 3 z 5

Plácal jsem se v tom jako moucha v pavučině.Začátek docela šel,ale pak čím dál tím víc nic moc a výprava na Quebec,to bylo vůbec nejhorší.

Zdenekvdf
07.11.2012 3 z 5

Trochu jsem se při četbě ztrácel v množství jmen a osob. Kniha napsaná určitě vypravěčsky dobře, přesto jsem se pořád nějak nemohl "chytit". Určitě doporučuji těm, kteří se zajímají o historii Ameriky, o okolnosti a události předcházející získání nezávislosti.