Procitnutí

Alcantarové a Carnevarové – dva mafiánské klany, které proti sobě bojují po celé generace. Rosa Alcantarová přilétá na Sicílii ke své rodině, aby tam začala nový život. V letadle se seznamuje s Alessandrem Carnevarem. Jeho chladný půvab a animální elegance Rosu fascinují a zároveň zneklidňují. Rosa se učí nemilosrdné zákony mafie,...celý text

Rosa se učí nemilosrdné zákony mafie, ke které její rodina patří. Dozvídá se šokující pravdu, která se týká nejen Alessandra, ale i jí samotné. Neuvěřitelnou skutečnost o arkádských dynastiích, jež mají počátek ve starých antických bájích...
Překoná zakázaná láska staletou nenávist?
První vydání.

-- zdroj: www.legie.info -- méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/23_/235781/arkadie-procitnuti-c9a-235781.jpg 3.966

Arkádie (Kai Meyer) (1.)

Arkadien erwacht (2009)

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Fragment (ČR)
Více informací...

LoverBooks

Nádherná kniha. Jako ostatní jsem si oblíbila jak Rosu, kvůli jejímu neobvyklému chování, tak Alessandra, který byl skvělý. Ano, jde poznat, že to psal muž, ale konec konců jsem s tímto dílem nad míru spokojená a těším se na další díly.

KateChatt
05.11.2016

V dobrém slova smyslu mě překvapila Rosa - jsem zvyklá na hlavní hrdinky, které jsou často hrozně ufňukané nebo se zhroutí s každou menší událostí. Když jsem četla, že je to něco jako novodobý pojetí Romea a Julie, myslela jsem, že Rosa bude furt jenom myslet na Alessandra (např. OMG on mě políbil, to bylo tak nečekané a úžasné a on je taky hrozně úžasný atd.). V tomhle bylo dost vidět že to napsal muž- což byla příjemná změna. Knize nemám co vytknout snad jen - proměny ve zvířata? To mi přišlo trochu moc...

Samira
15.10.2016

Na knihu s krásnou obálkou a hodně slibnou anotací jsem se dlouho chystala. Ústřední dvojici jsem si zamilovala od první scény, ale ač je zápletka skvělá a nástíněný svět zajímavý chvíli jsem si zvykala na způsob psaní a na počátku se mi to celkově zdálo takové neučesané. Je také poznat, že ji psal muž. V druhé půli se však krásně rozjela a já se už moc těším na díl další, kde teprve vše získá ten pravý smysl.
Nakonec rozjezdový díl chválím a největší podíl na tom mají hrdinové, co se opravdu neztratí.

Cynia
05.09.2016

Novodobé pojetí Romea a Julie? Nápad autora se mi velice líbil a už se těším až si přečtu další díl.

anonym02
18.05.2016

Na knize mě velmi zaujal obal,a tak jsem si ji koupila .
Naštěstí mě nezklamala,naopak jsem vůbec nečekala ,že kniha bude tak zajímavá a záživná .
Už se teším až mi přijde další díl. A doufám,že mě nezklame a bude taky tak úžasný jako tento.

marta14
11.04.2016

Super kniha.Začátek trochu nudný,ale potom opravdu dobrý.Už se těším až si přečtu další díl...

Milášek
22.03.2016

Než jsem se začala číst knihu, měla jsem o ní pochybnosti. O mafii jsem ještě nečetla, ale musím uznat,že jsem se bála zbytečně. Příběh mě vtáhnul. Byl reálný a zároveň v něm byly bajky, překvapivý a romantický.Už se těším,až se vrhnu na další díl :)

Laf
09.02.2016

Nečekala jsem, že mě tato kniha bude tak bavit a úplně mě vtáhne do děje. Zase trochu jinak pojaté fantasy, a to se mi na tom líbilo. Příběh samotný se mi taky líbil a už se těším na pokračování.

bapoza
05.11.2015

Byla to pěkná knížka, ale občas zdlouhavá

kuceju
30.10.2015

Ze začátku mě kniha hned chytila, hlavně Rosa ála sarkastický zlodějík se mi moc zamlouvala... Říkala jsem si, že jsem po době zase našla nějakou super knihu... no, ale... To fantasy mi k tomu prostě nesedlo - autor by býval udělal líp, kdyby to nechal čistě u té mafie. Asi to je taky proto, že ze srdce nesnáším hady...:D

Turmee
05.10.2015

Moc nevím, co si myslet. Knížka mě nebavila ani nezaujala. Kombinace mafie a nadpřirozených proměn v podivná zvířata se mi nelíbila a přišla mi příliš vyfantazírovaná. Kromě psa Sarcasma mi ani jedna postava nepřirostla k srdci a všichni hlavní aktéři mi byli vysloveně nesympatičtí. Nemám potřebu číst další díly.

Dandulka
22.08.2015

Parádní knížka. Co na tom, že je určena pro mládež, já se cítím pořád mladě! Těším se na druhý díl,jistě bude tejně skvělý jako tento.

Airin
13.07.2015

Tato kniha se mi moc líbila. Popsat ji jedním slovem? BÁJEČNÁ!!! Od první věty až po poslední jsem se od knihy nemohla odtrhnout, děj byl napínavý a když jste si mysleli, že už Vás nic nemůže překvapit, tak nabral obrátky. Najednou se zde objevila akce, zrada, nová tajemství a nejednou jsem u čtení knihy měla údivem otevřenou pusu dokořán. Opravdu skvěle napsaná kniha a už se moc těším na další díly.

Vianescee
11.07.2015

Zajímavá kniha s originálním nápadem. Styl vyprávění mi někdy moc nesedl nebo chvílemi hlavní hrdinka. Ale příběh byl dobrý a zábavný a já se u čtení určitě nenudila. Jsem ráda, že si občas můžu přečíst něco, co se neodehrává v Americe. A svým způsobem trochu poznat i jiná místa. Na pokračování jsem zvědavá, jak se to celé bude vyvíjet, tak si počkám na další díl.

chaera
20.06.2015

Začátek sice nic moc, ale když se to rozjede, nestačíte obracet stránky. Po dlouhé době je tu konečně hrdinka, která se nenechá zachraňovat, je chytrá a vtipná a není dokonalá. Příběh Arkádských dynastií je promyšlen do nejmenších detailů, až to člověka nutí přemýšlet, jetli na tom není něco pravdy. Nezbývá než si počkat na další díl.

Bookslover97
24.05.2015

Autor má talent popisovat všechny věci do posledních detailů :D A přitom to vůbec nepřeháněl.
Jenom doufám, že přeloží i další díly :33 Přece jenom není nic lepšího než si přečíst skvělou knížku v rodném jazyce :)

LilianaFalcon
13.05.2015

Rozhodovala jsem se mezi dvěma a třemi hvězdičkami.
Tu třetí nakonec dávám za hlavní hrdinku Rosu, protože ta holka prostě měla skvělou vyřídilku :-D
Možná, že kdyby zůstalo jen u mafie a pro tentokrát se do toho netahalo fantasy, tak by se mi to i líbilo víc.

Attia
10.05.2015

Nechci knihu přímo zatracovat, ovšem pár výtek bych k ní měla. Nápad zajímavý, zpracování už pokulhává, postavy doslova na zabití. Mrzí mě, že se příběh nejeví jako celek, ale spíš záznam jednotlivých událostí z kroniky sicilské mafie, které jsou sice napínavé, ale jinak postrádají návaznost na ty ostatní. A nad zápletkou stále ještě dumám.
Při čtení je třeba značná dávka trpělivost a fantazie.

Maragad
12.04.2015

Celkový nápad s arkádskými dynastiemi je velmi povedený a skvěle propracovaný. Jak o dynastiích, tak i o samotné mafii se má čtenář možnost dozvědět něco víc takovým způsobem, že ho to bude vážně zajímat, díky tomuto faktu je Procitnutí vhodné i pro chlapce, nejen pro dívky. Navíc neustálé jiskření mezi hlavními hrdiny, hlavní hrdinka chytrá a vtipná a nemusí jí pořád někdo zachraňovat a hlavní hrdina je sexy a rád se pro svou vyvolenou obětuje. No komu by se to nelíbilo?

Lumine
11.03.2015

Jujky, jujky. Jedna hvězdička dolů za pomalý rozjezd. Vážné grandiózní dílko. Celé se mi to líbilo, konečně hrdinka, která není ustrašená slečinka, která předstírá, že je silná, ale opravdová tvrdá a věrná osoba. Kouzlo je tam přimícháno v tak ideálním množství, že si začnete říkat "a co když..." a konec přímo vybízí k histerčení "kde je sakra druhý díl?"

Závěrem. Knížka se mi moc líbila a těším se na další díl. ^^

ElisR1
02.03.2015

Začátek nebyl nic moc, ale pak se to rozjelo a kniha se mi začala velmi líbit.

sabanka
28.02.2015

Naprosto dokonalá kniha . Zezacatku sem se u ní dost nudila ,ale potom ..wow :O .....Bohužel Rosa byla v první polovině dost arogantní ;)