Dveře do prázdnoty

Dveře do prázdnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218315/bmid_dvere-do-prazdnoty-JEL-218315.jpg 4 277 48

Archiv série

< 2. díl

Mackenzie Bishopová vede dvojí život. Není pouze normální studentkou střední školy, ale také Správkyní v Archivu, v tajuplném místě, kam odcházejí spát Historie zemřelých lidí. Mac nastoupí na Hydeskou střední a snaží se dostat svůj život do tak normálních kolejí, jak je to jen možné po tom, co se v Archivu stalo přes léto. Ale nějak se jí to nedaří. Pronásledují ji zlé sny. Mac ví, že minulost je minulost a že jí už nemůže ublížit, ale vše se zdá tak skutečné. A když se noční můry začnou vkrádat do její mysli i ve dne, začne se obávat, jestli je doopravdy v bezpečí… Mezitím se v jejím okolí ztrácejí beze stopy lidé a jediné, co je spojuje, je to, že naposledy viděli Mackenzie. Kdo za tím vším stojí? A jakou roli v tom hraje Archiv? Mac se to pokusí zjistit, ale riskuje u toho své Správcovství, vymazání vzpomínek, a dokonce i svůj život.... celý text

Fantasy , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

The Unbound , 2014

Ailee
27.03.2024 4 z 5

Kniha končí dostatečně uzavřeně, aby mě nemuselo trápit, že autorka plánovala ještě možná další díl. Asi o krapet slabší, než první díl, ale pořád velmi dobré. Rychle se to čte a je to svým způsobem dost surový pohled do lidských duší a šílenství. Konec mohl být trochu zajímavější, ale což. Nemůžeme mít všechno. V. Schwab píše zajímavé a nezvyklé světy. Rozhodně stojí za to.

Artep071
18.01.2024 5 z 5

Výborné a napínavé :) *****
Škoda že není pokračování..

Any26
08.12.2023 5 z 5

I pokračování téhle série stojí za to. Kniha mě hodně bavila a byla jsem do ní úplně "zažraná".

vlkove
04.12.2021 3 z 5

HODNOCENÍ SÉRIE: 82 %

Karolina90
13.10.2021 2 z 5

(SPOILER) Doufala jsem, že první díl bude jen rozjezd a tento díl už bude napínavější a zajímavější, protože odpadá vysvětlování toho, jak funguje Archiv apod. Ale byla jsem zklamaná. Zbytečné opakování děje z prvního dílu, zdlouhavé a opakující se sny o Owenovi, naprosto nelogické jednání Mac, která mi od cca poloviny už opravdu lezla na nervy. No a nakonec jsme se ani nedozvěděli Wesleyho celé jméno :(

Kulíšek19
05.01.2021 3 z 5

Ráda bych věděla, jak se Wesley jmenuje celým jménem.
Hlavní hrdinka ale byla nepříjemná.
A asi se neshoduji s některými názory autorky.
Jinak čtivé a ke konci napínavé.

lampernaqui
26.11.2020 2 z 5

(SPOILER) Od prvního dílu uběhlo jen pár týdnů, takže příběh navazuje docela těsně. Hlavní hrdinka se ale ještě pořád nevzpamatovala z předchozího útoku a tak jí dělá problémy nejenom plnit dobře svou funkci v Archivu, ale do toho i školní povinnosti. Je totiž po prázdninách a čas na lovení Historií se v průběhu dne díky školní docházce zkrátil. Druhý díl je podstatně horší, hrdinka mi začala být nesympatická a nebudu ani mluvit o jejích rozhodovacích schopnostech, díky kterým vlastně málem zničí celý Archiv.

pipa36
03.09.2019 1 z 5

Toto že má být pokračováním Archivu??? Nazvala bych to spíše zklamáním, než pokračováním. Archivu samotnému je věnováno minimum prostoru spíše až na konci knihy, a i když děj obou knih od sebe dělí pouhé 3 týdny, z hlavní hrdinky se stala naprosto průměrná středoškolská pipinka bez špetky sebevědomí nebo schopnosti logického myšlení. Takže se dozvídáme o jejím tápání ve vztahu k Wesovi, seznamování se s prostředím nové střední školy a jejích nočních můrách, se kterými se však nikomu nemůže svěřit, protože by přišla o práci... Bóže, tohle byl teda úlet! První díl neotřelý, zábavný, napínavý, tajemný, čtivý, smutný - prostě super. Druhý díl nemá ani jedno z vyjmenovaného, spíše mi připadalo, jako bych četla nějaké poťouchlé pokračování Beverly Hills 90210. Za mě tedy nee, tohle nedoporučuji :-(

majina13
05.07.2019 5 z 5

Chtělo by to třetí díl :-))

sgjoli
18.05.2019 4 z 5

Kniha navazuje přesně tam, kde skončil předchozí díl. Je pravda, že se mi Dveře do prázdnoty zdály trochu slabší než první díl, ale stejně jsem si to užila. Už jsem přece jen tušila, jak ten svět zhruba funguje, takže jsem se mohla víc soustředit na děj samotný. Přišlo mi, že tu bylo více akce a že jsme se také konečně dozvěděli něco víc o fungování Archivu, což bylo fajn. Hrdinka mi zde byla stále sympatická, ale trochu mi nesedělo prostředí školy. Nejsem už úplně v tom věku, kdy bych si vysloveně užívala středoškolské party a jejich osudy, ale dalo se to vydržet. Celkově solidní kniha.

Sofós
01.05.2018 5 z 5

Velká spokojenost. Druhý díl byl ješte lepší než první. Byl akčnější, dynamičtější a tajemnější. Samozřejmě, kdyby čtenář chtěl, vždy najde nějakou nesrovnalost, nebo se například pozastaví nad tím, co dokáže někdo, komu je 16, 17. Ale proč by to dělal? Chce se přece pobavit a to mu tato knížka umožní. Takže neanalyzujte a bavte se!

heliiinka
24.03.2018 5 z 5

Rozhodně akčnější než první díl. Miluju na téhle sérii to, že vlastně celou dobu nevíte, kdo a kde tahá za nitky. A i když nebyl moc důležitý, tak jsem si totálně zamilovala Cashe. :D **

baru_lienka
17.03.2018 5 z 5

Mnohem lepší než první díl- veselejší, akčnější s mnoha zvraty a dobrou zápletkou.

Tessie15
06.02.2018 5 z 5

No, nevyrovnalo se to prvnímu dílu. Ale upřímně? I tak se mi tahle kniha neskutečně líbila. Vtáhlo mě to do děje, ta myšlenka Archivu je originální. A hlavní postavy? V určitých okamžicích jsem Mac chápala (jasně, mohla se se vším svěřit, ale buďme k sobě upřímní - každý si občas nechává některé věci pro sebe a nechce se svěřit) a Wesley? Ten kluk je neskutečný :)

Wolf012
30.01.2018 5 z 5

Při prvních stránkách jsem se bál, že to nebude to pravé pokračování které bych si přál, ale nakonec se ukázalo že je lepší než jsem doufal. Po knížce určitě sáhnu znovu

Percabethka
12.01.2018 2 z 5

První díl byl super, ale tohle... Celá ta knížka byla v podstatě o ničem. Připadala mi jako další vycpávka mezi 1. a 3. dílem, ale tak nějak mě odradila, že i pokud třetí díl vyjde, pouštět se do něj nebudu.

Amelli
25.10.2017

Tento díl byl stejně dobrý jako ten před ním a nejlepší na takových knížkách je, že se vzápětí vše rozuzlí. V některých okamžicích jsem přesně věděla co se stane a v duchu jsem si říkala: "Proč na to Mac nepřijde?" Ale tohle se mi stává prakticky pořád... Třeba jak Mac nevěděla kdo dělá ty díry do prázdnoty, tak jsem tušila, že to má něco společné s Owenem. Ale i tak mě něco příjemně či nepříjemně překvapilo. .. Já MILUJU takovéhle knížky, které jsou skloubeniny dívčích románu fantasy❤

Kao
02.10.2017 4 z 5

Líbí se mi autorčin styl psaní. Je takový nenáročný a čtivý. Wesley je úžasný kluk, škoda že (ZASE) neexistuje. Přijde mi však, že kniha trošku postrádá hloubku, působí dojmem jednoduchosti. Téma je ale vážně super a Owen je podle mně vykreslen jako špičkový záporák.

Sarfias
01.09.2017 5 z 5

Netuším, proč někteří čtenáři frfňali, že je tento díl divný. Osobně mám pocit, že je snad ještě lepší, než díl první. Pozor - dále budou SPOILERY.
Moje romantické já se tetelí blahem, že se Mac dala dohromady s Wesem. Popravdě mě iritoval Cash, takový typický pan dokonalý..
Mrzelo mne, že Owen nebyl v knize více..respektive, ano..byl tam dost, ale když se konečně "vyloupl" do světa, moc jsme si ho neužili. Je dobré, že ho Mac poslala tam, kam patří..ale mám takové tušení, jestli ho náhodou nějaký inteligentní knihovník v dalším díle zase nepustí ven (i když politika a pletichaření v Archivu by asi byl také zajímavý námět na zápletku). No, necháme se překvapit.
Za mne rozhodně palce nahoru, plný počet hvězd. Snad jen počáteční milostný trojúhelník bych si odmyslela, Wes je Wes a není co řešit, ne? :-)

Blanca_
24.08.2017 4 z 5

Druhý díl se povedl o dost lépe než předchozí. Napětí více gradovalo a CELKOVĚ byla zapletka více promyšlenější, než jednička.
SPOILER
Akorát mě občas zaráželo to, jak se vše rychle vyřešilo. Polibek od Cashe, Wes nic neví? Roland důvěřivák - po tom všem, co Mac 'udelala'? Střelený policista DO SPÁNKU?! a vymazání jeho paměti? A nebo když Mac řekla před Dallas, ze si uz není jistá klidem, mírem a prijemnym mistem, ktery na nas ceka po smrti, a Dallas si to nijak nevyložila, i kdyz byla vyslána archivem?
Mac me taky dost štvala tím, ze porad delala, ze ji nic není. Mela nocni mury a tvarila se jako hrdinka prede vsemi. I pred rodici. Závěr byl zase až moc rychlý. Owenuv čas vypršel a už tu byl soud, kdy měli Mac všichni rádi a všechno chápali? Já vám nevím... Tyhle věci jsou takové nijaké.
Za tyto více či méně nepromyslene veci davam hvezdivku dolu. Na ukojeni zvedavosti je to skvela knizka, dej 'odsejpa' a libila se mi. :)