Archiv

Archiv https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190981/mid_archiv-archiv-2uk-190981.jpg 4 487 105

Archiv série

Představte si místo, kde mrtví odpočívají na policích jako knihy. Každé tělo má svůj příběh, život uspořádaný v sérii vzpomínek, do kterých může nahlédnout jen Knihovník. Těm tělům se říká Historie. Šestnáctiletá Mackenzie Bishopová pracuje pro Archiv jako Správce. Jejím úkolem je chytat a vracet Historie, které se sem tam probudí a utečou, Historie, které jsou často zmatené a agresivní. To všechno dělá s vědomím, že někde v Archivu odpočívá i tělo jejího dědy, který ji sem před čtyřmi lety přivedl, a mladšího bratra, s jehož ztrátou se zatím nevyrovnala. Jedním z mnoha pravidel Archivu je, že v něm musí být naprosté ticho. Některé Historie totiž mají lehký spánek a stačí málo, aby se vzbudily. Ale teď jako by někdo neklidné mrtvé budil záměrně, z Archivu jich uniká víc a víc, a někteří mají dokonce pozměněné vzpomínky. A je na Mac, aby vypátrala, proč se to všechno vlastně děje a kdo za tím stojí, pokud možno dřív, než celý Archiv padne a ona přijde i o to málo, co z jejích blízkých zbylo…... celý text

Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

The Archived , 2013

Artep071
18.01.2024 4 z 5

Super napínavé misteriozní dobrodrůžo a Wes :) juuuuuuu
Těším se na pokračování :)

Ailee
05.01.2024 5 z 5

Archiv má u svých čtenářů zjevně rozporuplné názory. Buď ho milují nebo nenávidí. Já se připojuji k té polovině, která ho zbožňuje. Jako poslední/první kniha roku mi skvěle sedl. Postavy byly zajímavé a reálné a co je pro mě hodně důležité, neodhalila jsem viníka moc brzy. Victoria Schwab píše originální a nevšední světy. A moc jí to jde.

Any26
08.12.2023 5 z 5

Tahle knížka je naprosto boží. Tyhle dvě postavy - to je prostě TOP! Zaručuji, že se u knížky budete 100% bavit a budete nadšení z celého prostředí, které autorka kouzelně vytvořila.

m2056
14.09.2023 1 z 5

Archiv nebaví bohužel.

Katelienes
29.11.2022 3 z 5

Příběh je takový průměrný. Nenadchne natolik aby ho člověk přečetl jedním dechem, ale zároveň nenaštve. Možná bych uvítala větší popsání Úžin a chytání Historií. Ale jinak bych řekla že se jedná o oddechové čtení.

ber-tram
09.11.2022 2 z 5

Ze snahy o paralelní světy živých a mrtvých vyšel archiv naprázdno. Promarněná příležitost. Slovy sice přecpán, ale nezakopáváte o ně. Autorka je vytrvalá grafomanka, jenže mizerná vypravěčka. 39/22

anavi2009
03.09.2022 odpad!

Uf, tak tohle fakt nedám.. Jsem v půlce, ale uz nemůžu.. Jak píše Lenka7679, nechápu smysl Archivu, Historií, nebaví mě čekat, co se stane a proč hrdince všichni pomáhají.. Autorku mám ráda, ale tohle se teda nepovedlo..

Hanncha
18.01.2022 odpad!

Netroufám si hodnotit děj knihy. Podle anotace mě kniha nadchla a chtěla jsem začít číst. Bohužel jsem musela po dvou stránkách přestat, protože byl český překlad psán, na mé poměry, velmi rušivě. Přes formu jsem se nemohla soustředit na obsah.

lenka7679
26.10.2021 odpad!

Vůbec nechápu, o čem kniha má být. Nechápu smysl archivu. Jednání dědečka, které je vkládáno mezi samotný příběh mě rušilo a vůbec nic mi nedávalo, naopak. Další věc je, proč byla do archivu vzata dvanácti letá dívka, když hranice je šestnáct let. Nepřišlo mi, že by byla v něčem tak strašně výjimečná.
Proč existují Historie a co znamenají, proč jsou v podobě lidí, tolik otázek a žádné odpovědi, minimálně do půlky knihy.
Možná se něco odhalí na konci, ale tam jsem nedorazila.
Stává se to hodně málo, ale i na to občas dojde a knihu nedočtu. Tato je toho příkladem.
Toto není mým šálkem kávy.

Karolina90
13.10.2021 3 z 5

Zajímavé prostředí Archivu, slibná zápletka i když jednání hlavní hrdinky mi občas přišlo nelogické. Ze začátku mi přišlo, že budou některé pasáže zbytečně zdlouhavé, ale nakonec se kniha četla svižně. Nakonec jsem se těšila, co přijde v pokračování, takže jsem se do něj hned pustila. Je to takové oddechové fantasy, nic pro náročného čtenáře.

lampernaqui
25.11.2020 3 z 5

Sice nejsem cílová skupina, ale i tak se to četlo dobře. Přišlo mi, že i když je to cíleno na mladší čtenáře (young adult), tak milostná linka byla taková až hodně násilně vtlačená do příběhu. Ale jinak prostředí Archivu bylo zajímavé, stejně tak jeho údržba. Člověka by to docela bavilo, pokud by měl vchod samozřejmě hned někde poblíž. Pokud hledáte něco nenáročného, tak s Archivem nic nezkazíte.

Kulíšek19
19.11.2020 4 z 5

Kniha byla čtivá, zápletka velmi dobrá, originální nápad, autorka mě zaujala už na třetí straně. Autorka úžasně popisovala.
Charaktery dobře vytvořené. Ale hlavní hrdinka moc příjemná nebyla. Nevadila mi, ale nebyl to typ hrdinky, který by vám přirostl k srdci.

Ivet1990
14.10.2020 3 z 5

Kniha se dobře četla a co se týče námětu nebyl špatný, ale i tak mi tam něco chybělo. Čekala jsem od autorky víc, protože knihy divoká píseň a temný duel se mi moc líbil, ale u této knihy jsem byla zklamaná začátek byl takový zdlouhavý a moc se toho, tam nedělo. Co se týče konce tak tam už byla akce, ale i tak pořád knize něco chybělo. Těžko říct jestli se do druhého dílu pustím.

TerJac
16.07.2020 4 z 5

Nebylo to špatné. Dobrý myšlenka, příběh v závěru až moc nadnesený, ale to jsem čekala. Rozhodně nelituji stráveného času :)

Nika431
26.11.2019 2 z 5

Očekávala jsem trochu víc od této spisovatelky, ale kniha neurazila ani neoslnila. Příběh čtivý

Kacennnka
04.11.2019 3 z 5

Knihu hodnotím jako lepší průměr, protože jsem měla problém se do toho vžít a Mac mi lezla na nervy. Rozhodně bych knihu doporučila lidem, kteří hledají něco nového, ale nečekají nic převratného. Je to spíš oddechové čtení, které sice neurazí, ale třeba vás ani nenadchne.

jmn7053
23.10.2019 5 z 5

Jako samozvaný člen neoficiálního fanklubu Victorie Schwabové jsem tuto knihu nemohla vynechat; její podpis začíná být zárukou dobré fantasy knihy.
Autorka opět nezklamala a vytvořila magický svět s příjemnými postavami, akčními souboji, úsměvnými okamžiky i filozofickými otázkami. Čte se to až děsivě lehce, připadám si jako robůtek Číslo 5, mrknu a jsem na konci. :)

pipa36
28.08.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem si půjčila v knihovně jen kvůli tomu, že mě zaujala obálkou. Příběh "z druhé strany" mě překvapil, ale v dobrém slova smyslu - vše bylo dobře popsáno, takže se v tomto světě neztrácíte, hlavní hrdinka mi byla i přes některá velmi nelogická rozhodnutí sympatická.
Děj byl napínavý a měl spád, takže čtenář spisovatelce (překladateli?) nějaké ty chybičky jistě promine - já osobně jdu dnes pro druhý díl.

sgjoli
13.04.2019 4 z 5

Je fakt, že kniha má svoje mouchy, ale nakonec se mi to přece jen docela líbilo. Slabší čtyři hvězdy. Začátek je pomalejší, ale druhá půlka je solidně rozjela a je celkem napínavá. Máme tu záhadu, která je na konci dobře vysvětlená. Hlavní hrdinka je sice poněkud naivní, ale jinak fajn a sympatická. Je tu i milostná linka, ale ta je naštěstí snesitelná, což jsem dost ocenila. :-D Celkově fajn kniha, na jedno přečtení proč ne. Nečekala jsem od toho žádný zázrak a nakonec se z toho vyklubala fajn oddechovka, takže za mne ano...

Zelený_Drak
10.02.2019 odpad!

Archiv je přinejlepším koncept. Kdyby takové dílo vyvěsila středoškolačka na Wattpad, zatleskala bych jí. Jako kniha to ale vyjít nemělo. Četla jsem Archiv v prosinci a už teď si prakticky nevzpomínám, o čem to bylo. Málokdy vyčítám knize málo propracovaný svět, ale tady je to na místě. Proč existuje Archiv, proč vznikají Historie, proč je potřeba je uchovávat, proč... a tak dále. Mnoho možných otázek a žádné odpovědi. Zároveň kniha postrádá hlubší práci s charaktery. Dobrý charakter nevznikne tím, že autor milionkrát zopakuje každou jeho myšlenku, aby čtenáři náhodou neuniklo, že to či ono je pro hrdinu důležité. Naprostá většina knihy byla úplně o ničem, jen abychom pak dostali kapku děje a překvapení na posledních stránkách. Všechny zajímavé fantasy prvky byly upozaděné ve prospěch prostoru pro myšlenky Mackenzie.