Arabská žena

Arabská žena https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158018/bmid_arabska-zena-31J-158018.jpg 4 297 103

Arabská žena série

Když se osmnáctiletá polská studentka Dorota seznámí s arabským medikem Ahmedem, na první pohled se do sebe zamilují. Když Dorota otěhotní, vezmou se, ale jejich manželství dostane první trhliny. Manželé odjíždějí začít nový život do Libye, zde ale dojde k šokujícímu obratu – Ahmed se okamžitě ujímá role manžela v tradiční muslimské rodině. Když se týraná Dora v zoufalství pokusí o útěk, je přistižena a svou novou rodinou prodána do otroctví…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Arabska żona , 2010

Rapeh
05.01.2024 4 z 5

Zajímavý příběh, Dorotu omlouvá její mladičká naivita.

kalimaskry
15.11.2023 5 z 5

Je vidět, že mládí je naivní, proto hlavní hrdinka je jaká je...
Kniha se mi líbila a zaslouží si 5* a těším se na pokračování.

Nofar197
09.12.2022 3 z 5

Hlavní hrdinka byla s odpuštěním blbá jak sedm kilo tvarohu, to se jinak vyjádřit nedá.

vklaskova
20.09.2022 5 z 5

Těžké téma, o kterém se příliš nemluví. Čtivé a napínavé. Mnohdy velmi naturální.
S chutí se vrhnu do dalších dílů.

KáťaM.
20.08.2022 3 z 5

Vůbec mi neseděla hlavní hrdinka, naivní a strašně hloupá, jednoduchost prosakovala i celým příběhem, pozitivum vidím v tom, že se to autorka aspoň nesnažila podávat jako autentický. Kdybych věděla, že obsahem bude i popis zneužívání dětí, do knihy bych se nepouštěla. Líbil se mi popis tradiční indické rodiny a také to, že autorka neházela všechny do jednoho pytle, jsou ale lepší knížky s touto tematikou, za mě tedy lepší průměr.

Vatter83
06.06.2022 3 z 5

Knih s arabskou tématikou jsem přečetla už několik, ale tato mi přišla "velmi slabá". Zbytečně zdlouhavé, vleklé, naopak na posledních 100 stranách se toho událo příliš mnoho a zkratkovitě... I přesto jsem sáhla po druhém dílu - velké zklamání.

regulax
19.04.2022 5 z 5

Příjemné čtení o nepříjemných věcech. Doporučuji.

Cher
24.01.2022 5 z 5

Knihy z arabského prostředí mám docela ráda. Tenhle příběh se velmi dobře četl. Mělo to spád. Některé historky z tradiční muslimské rodiny byly hrozné. Chování mužů k ženám šílené.

katpas76
07.01.2022 4 z 5

První díl románu na pokračování polské autorky jsem si přečetla náhodou. Další už cíleně, protože mě tento první díl velmi zaujal. Jednak tím, že je psán na základě vlastní zkušenosti a pak také tím, že autorka mi odkrývá svět v arabské kultuře. Po Bez dcerky neodejdu nejlepší kniha s touto tematikou.

Simirekdudkovic
19.11.2021 4 z 5

Jedná z dalších knih o muslimské komunitě kterou jsem si přečetla. Prvotní zděšení že má kniha cca 500 stránek se ke konci knihy změnilo spise v potřebu aby kniha byla ještě hrubší.....že začátku se kniha docela táhla a přišla mi zbytečné rozepsana, ale později se pozvolna dej rozvíjel správným směrem. Za mě super kniha a co nevidět se vrhnu na dalsi díly.

perpe2a
19.07.2021 4 z 5

Mě se příběh líbil. Je to hezky napsané, hlavní hrdinka je sice dost naivní, ale celý příběh hodnotím jako dobré čtení pro ženy.

Pavčule
23.05.2021 odpad!

Celá série mi přijde slabá . Vadí mi tam vulgarismy od žen a celé mi to přijde nereálné . Navíc ženy se tam chovají jako namyšlené slepice . Nesedí mi to .

Ramondia1
12.05.2021 3 z 5

Půjčila jsem si ji, protože jsem dostala k Vánocům volné pokračování "Arabská krev", tudíž ještě potřebuji přečíst "Arabskou dceru". Mám načteno dost knih s touto tématikou a tady jsem trochu na rozpacích. Ano, příběh měl spád. Ale, za mě překombinované a ne úplně uvěřitelné. Každopádně i ostatní knihy si přečtu.

Monuli36
24.04.2021 5 z 5

Pohodová knížka.Na toto téma mám přečteno,spousta knih.Je to vše na jedno brdo,ale mě to baví :)

Jurajovamaka
04.02.2021 4 z 5

Nakoľko JA mám rada knihy z arabského prostredia, zaujme ma každý príbeh.
Za mňa ÁNO ;-)

niki-chan
26.01.2021 4 z 5

Po přečtení jsem opravdu znechucena. Jednak chováním mužů k ženám a také naivitou až blbostí Dory. Pro vykreslení postavení ženy v arabské kultuře vhodné k přečtení.

pavlina0821
26.10.2020

Kniha mě těžce zklamala. Hlavní hrdinka je krajně nesympatická osoba a začátek na mě působí jako hodně špatný dívčí román. Vyjadřování na úrovni hloupoučké husičky. Musela jsem se několikrát nutit číst dál a místy jsem přeskakovala stránky. Příběh pro mě začal být zajímavý až po té události s Miriam, což bylo už skoro na čtyřsté stránce. Takže celkový dojem špatný, jsem zvědavá na arabskou dceru.

veronika9761
04.10.2020 4 z 5

(SPOILER) Začátek knížky hrube zklamal - jednoduchý jazyk, názory jak u dítěte a naprostá odevzdanost a otevřeni se manipulaci u hlavní hrdinky. Pak se příběh začal odvíjet, aby ukázal růst hlavní hrdinky. Některé pasáže na mě byly příliš brutální a nechutné. I přesto je to čtivý kousek. Ale moc nechápu epilog, který prozradil kompletní dej druhé knihy série.

Noisette73
07.09.2020 3 z 5

Když takových knih už je... Všechny se odvíjejí podobně.... Ale člověku nad tím stejně zůstává rozum stát...

Meggie7
29.02.2020

Úžasná kniha dle skutečné události. Člověk by nevěřil, že toto může žena zažít a přežít. I když se o tom pořád mluví i tak se ty dívky nechají ovlivnit a pak některé dopadnou jak dopadnou. Doporučuji i volné pokračování - Arabská dcera.