Arabská dcera

Arabská dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243585/bmid_arabska-dcera-EHg-243585.jpg 4 140 42

Arabská žena série

Ve volném pokračování Arabské ženy sledujeme osudy Dorotiných dcer Miriam a Darji, stejně jako ženské části rodiny Salimiových, která je nucena po excesech politického fanatika Ahmeda nucena opustit rodnou Libyi. Malika získává místo na zastupitelském úřadě v Ghaně a rodina se tedy vydává do černošské části Afriky. Život Libyjců je zde však poznamenán četnými křivdami i zločiny proti lidskosti, což brzy pocítí na vlastní kůži. Mezitím se Dorota snaží své dvě dcery získat nazpět …... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Arabska córka , 2011

Rapeh
05.02.2024 4 z 5

Neskutečné co vše může zažít jedna mladá dívka. Arabský svět je pro evropské lidi nepředstavitelný.

Janča1532
11.06.2022 5 z 5

Kniha se my moc líbila.Marjánka měla moje sympatie.Co všechno musela zažít a čím vším projít.Ona vše statečně zdolala.A jak jí babička řekla,jestli se s maminkou máš sejít tak se sejdeš.A tím to tak krásně skončilo.

Vatter83
06.06.2022 2 z 5

První díl Arabská žena byl poutavější. Příběhy druhého dílu mi přišly dost přitažené za vlasy, stane se až moc událostí - autorka děj příliš kombinuje a vždy se daného tématu dotkne jen okrajově. Tento díl se mi nelíbil a do zbylých dvou už se asi nepustím. Odrazuje mě už samotný počet stran...

Cher
02.06.2022 5 z 5

I druhý díl Arabské ženy byl moc pěkný.

katpas76
07.01.2022 4 z 5

Druhý díl, opět se setkáváme s rodinou hlavní hrdiny. Opět někdy až neuvěřitelné a nepochopitelné zákony arabského světa. Zajímavé čtení, poučné, vedoucí k zamyšlení.

Monuli36
13.05.2021 3 z 5

Abych byla upřímná,tak 1 díl byl mnohem lepší.Stránky jsem hodně přeskakovala...Nevim zda se pustím do dalšího pokračování...

Kira283
12.05.2021 4 z 5

Arabskou dceru hodnotím mnohem kladněji než Arabskou ženu, 1. díl ze série o ženě, která si vzala Libyjce a odjela s ním do rodné Libye.

Dorota mi od začátku přišla jako naivní a nikdy mi nebyla moc sympatická. Nesedla mi. Za to Marjánka, její dcera, si mě získala a i když osudy celé ženské části rodiny jsou trochu přitažené za vlasy - za svůj život zažijí snad všechna příkoří, co lze, nijak mě to neruší, protože jen díky těmto situacím nám spisovatelka může pořádně přiblížit místní poměry...

Knihu jsem zhltla a těším se na další díl...

niki-chan
02.02.2021 3 z 5

Pokračování Arabské ženy, tentokrát zaměřené na příběh Marijánky a zbylé části ženské rodiny. Kniha se četla dobře, ale nemohla jsem se ubránit pocitu, že celý příběh je až moc překombinovaný událostmi a vůči 1. dílu mnohem slabší. Do dalších dílů už se asi nepustím.

pavlina0821
30.10.2020 4 z 5

Do arabské dcery jsem se moc pouštět nechtěla, zvláště po přečtení recenzí, že "dcera" je méně zajímavá než "žena". Není to pravda. Z arabské ženy jsem byla těžce zklamaná, ale tato kniha, která popisuje život Marjánky, se mi moc líbila. V první polovině mě sice moc neoslovily ty diplomatické žvásty, ale po události s Malikou a odjezdem do Jemenu to dostalo ten správný spád a od té doby jsem ji dočetla jedním dechem.

TereVy
20.02.2020 4 z 5

Super 2. Díl Arabské ženy ...

Acquenta
07.01.2020 3 z 5

První díl se mi docela líbil, v druhém mě potěšilo, že Marjánka měla víc štěstí na muže než její matka, ale přesto mi tahle tématika nikdy blízká nebyla a nikdy nebude.

Jiřina18
05.12.2019 5 z 5

Už v prvním díle jsme se dočetli jak se v Arábii jedná se ženami, že jsou nic. Je to hrůza. Ale knížka je napsaná opravdu čtivě

danka13
04.11.2019 5 z 5

Rozhodně zajímavá kniha, až se mi zdálo, že ke skutečnosti má hodně daleko - obyčejné děvče ke štěstí přišlo, jen jestli to štěstí opravdu je. Jsem zvědavá na třetí díl.

Arsi
23.08.2019 4 z 5

Stejně jako první díl, byla i tato kniha hodně zajímavá.

eva198
13.07.2019 5 z 5

1. i 2.dil perfektni. Ctive, napinave. Doporucuji ????????????????

Radka1911
27.06.2019 5 z 5

Doporučuji si po přečtení Arabské ženy před touto knihou udělat trochu pauzu a proložit ji jiným žánrem.
Kniha je opět velice akční a čtivá. Osudy a zážitky hlavních hrdinek opět velice příšerné. Dílo mne uchvátilo.

nicole1990
27.06.2019 5 z 5

První díl se mi líbil víc tohle bylo hlavně už podle názvu o Miriam, která žila s babičkou a tetou Malikou. Miriam si toho na svůj věk prožije dost. Nakonec to skončí dobře setká se konečně s matkou. Líbilo se mi jak se chovala babička Nadja. V ostatních knížkach o arabských zemích byli ty matky na straně synů tady se mi líbilo, že Nadja se zastávala Dory a před Miriam, která o rodičích moc nevěděla nikdy její matku nepomlouvala. Jdu se vrhnout na poslední díl arabská krev tak snad se bude taky líbit.

Lusien
03.06.2019 4 z 5

Četla jsem již více podobných knih po nějaké době s tímto tématem. I napínavější první díl této knihy -arabská žena, snad nepředčil tuto, která možná byla pro mě v první polovině zajímavější a i když závěr, který jsem předpokládala, mě zasáhl. Nemohu prostě jinak vystihnout, než mě vůbec nepoužívaným slovem :"hustý!" Prostě musíte přečíst, pak posoudit.

-markéta-
30.03.2019 4 z 5

I druhý díl byl skvělý. Jiný než první.
V tomto díle je nám ukázáno, že i život s Arabem může být hezký, plný peněz a pochopení - v podstatě úplný opak z prvního dílu.

renca5386
26.03.2019 4 z 5

Po přečtení Arabské ženy jsem jsem si musela nechat pár dní a knihu vstřebat, kolik hrůz se tam stalo. Arabská dcera má první polovinu knihy stejnou dynamiku, ale v druhé půlce jí pomaličku ztrácela. Nicméně kniha se mi líbila a dávám 4*.