Andělé v mých vlasech

Andělé v mých vlasech

Podtitul: Skutečný příběh moderní irské mystičky. Lorna Byrne, moderní irská mystička, od nejútlejšího věku vídala anděly a hovořila s nimi. Nyní poklidně žije na irském venkově. V knize Andělé v mých vlasech, která je strhující kronikou jejího neuvěřitelného životního příběhu, poprvé otevřeně hovoří o svých zážitc... celý text

Podtitul: Skutečný příběh moderní irské mystičky.

Lorna Byrne, moderní irská mystička, od nejútlejšího věku vídala anděly a hovořila s nimi. Nyní poklidně žije na irském venkově. V knize Andělé v mých vlasech, která je strhující kronikou jejího neuvěřitelného životního příběhu, poprvé otevřeně hovoří o svých zážitcích. Autorka živě líčí své dětství v Irsku, hledání práce v Dublinu i manželství s mužem svých snů. Lornin příběh se okamžitě stal bestsellerem stal. Poskytuje čtenáři jedinečný pohled na andělské pomocníky, kteří nás neustále obklopují a pouze čekají na naši prosbu o pomoc. Jak sama Lorna říká: Stačí jen je požádat. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41601/andele-v-mych-vlasech-ilX-41601.jpg 4.2363

Angels in my Hair (2008)

Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno:, Knižní klub

mariebabi

Kniha paní Lorny Byrne Andělé v mých vlasech mě hodně oslovila. Začala jsem si více uvědomovat, že je se mnou stále můj anděl strážný a mohu na něj mluvit a žádat o pomoc i při maličkostech. Neslyším ho, ale někdy mám pocit, že mě pohladil po ruce. U této knihy jsem nečekala nějaké úžasné literárně zpracované dílo. Přečetla jsem si životopis paní Lorny, která bohužel, nemohla ani dokončit základní školu a proto je vůbec zázračné, že knihy píše. Její kniha je velký dar naděje pro mnoho lidí. Ty hvězdičky jsem chtěla dát všechny, ale bohužel to nějak neumím. (Nevím, proč mi to napsalo - odpad) Takže ANO- všech 5 hvězdiček.

bosorka78

tahle kniha mi ukázala,že nejsem sama,že jsem obklopena milující bytostmi.

fristo

Celkom dobre sa to číta len v niektorých pasážach to je mierne pritiahnuté za vlasy a nudné. Autorka sa zo začiatku opisuje ako mentálne zaostalá a tiež takto popisuje aj chovanie ľudí z jej okolia ku nej. Napriek tomuto si zjavne nájde prácu a dostane sa do normálneho kolektívu. Nájde si muža, ktorý je normálny a vydá sa zaňho. Miestami má človek pocit že tých anjelov si predstavuje retrospektívne teda si ich vkladá do spomienok. Verím že anjeli sú no asi by som po prečítaní tejto knihy potreboval vložiť prsty do rán . Tiež si myslím že v knihe je zopár momentov, ktoré tam boli vložené aby sa kniha lepšie predávala (napríklad ten poltergeist). Určite ale vyvoláva zamyslenie a túžbu po hľadaní.

Kakarinka

A jde opravdu o anděly od Boha? :)

deshalb

Vynikajúca knižka, ktorá len potvrdzuje, že medzi nebom a zemou naozaj niečo je. Je to kniha, ktorá nemusí každého zaujať svojim obsahom, ale kto správne pochopí jej posolstvo, pre toho môže byť veľmi prínosná.

lenulitah

Na tuhle knížku jsem se docela těšila, ale spíš mě zklamala. Je pro mě těžké tomu všemu, co se v ní popisuje, uvěřit. Prostě těch andělů je moc.:-). A samotné vyprávění je dost smutné, i když pro toho, kdo věří, je tam vždy nakonec naděje.

arket

Pro mě opět zvláštní kniha. Obsahově mě příběh zaujal, ale špatně se to četlo, nevím, do jaké míry je to dáno překladem. Chyběla tomu jiskra. Potom by člověk mohl říct WOW.

snílkařka

Nemám slov. Každý si musí udělat na tuto knihu názor ale za mě rozhodně palec nahoru.

bytost

Kniha je úžasná a pro toho, kdo má již otevřené srdce a miluje přírodu a lidi obohacující.
Těm kdo nevěří v anděly , nezoufejte. Mějte pevnou víru, že strážného anděla máme každý, jen nejsme schopni a ochotni je požádat o pomoc a oni nám tak rádi pomáhají, jen bez našeho svolení nemohou.
Vidět anděly je stejně reálné, jako vidět květinové víly, které jsem já uviděla. Faktem je, že ony se nechají uvidět jen tomu, kdo má již otevřené srdce a soucítí s lidmi i s přírodou. Tak že přátelé, čtěte a rozmlouvejte s anděly , oni se vám pak nechají uvidět.....

jisimi
09.12.2016

,, Nemusíme přece čekat, až budeme zoufalí a cítit velkou bolest, a teprve potom poprosit o pomoc; měli bychom žádat každý den, každý měsíc nebo apsoň jednou do roka: ,,Přeji si, aby moji andělé byli ve všem se mnou.“ Tato prostá žádost povzbudí anděly k činnosti.

Do hodnocení této knihy se mi ale vůbec nechce. Tak ráda bych řekla: ,,WOW!“. Už kvůli těm andělům. Bohužel…Čekala jsem neuvěřitelné, dechberoucí vyprávění o věcech mezi nebem a zemí. Dostalo se mi nezáživného popisu neveselého života ženy, komunikující s anděly. Jako bych psala já, co jsem dělala včera. Jen bez těch andělů…Takže literární zážitek nic moc. Škoda…V knize je hodně duchovních okamžiků, místy je dojemná, ale místo očekávané naděje ve mně vyvolala spíše rozporuplné pocity. Nevím, jestli bych dokázala žít od svého mládí s vědomím, že mi zemře blízký člověk. A jeho nemoci a umírání, léta nečinně přihlížet, jenom proto, že mi to řekli andělé. Jestli je osud opravdu nezvratný, pak je lépe dopředu nevědět, co přijde. Spojení autorky s anděly v tomto případě bylo spíše přínosem pro lidi, kterým později poskytovala duchovní útěchu, než pro ni samotnou. Ale možná právě to mělo být v životě jejím posláním.

knihamouder
30.09.2016

Ač se dílo četlo velmi pěkně a zanechávalo ve mě příjemný pocit, klid, bezpečí, zároveň ve mě otevřelo staré rány, odchod mých milovaných i mé dětství, které nemělo vždy jen veselé kapitoly života. Z knihy je cítit smíření s osudem a přijmutí jakéhokoli břímě za pomoci andělů. Mezi řádky se objevuje silná víra v boha a anděly, slova naplněna láskou, ale také smutek, beznaděj, bolest a hořkost. Kolikrát jsem se neubránila slzám a čtení na chvíli přerušila. Kolik pravdy v knize člověk najde, kolik bolesti nám někdy dokáží způsobit naši milovaní, jak se říká-někdy je největší zbraní slovo! Je hezké, že se najdou tací, kteří přes svůj nepříznivý osud dokáží pomáhat druhým a rozdělit se o svůj dar, léčit nebo naznačit, že už se to blíží...a nakonec krásná myšlenka, i když opět smutná-nikdy neodcházet z domu bez milého slova, obejmutí, protože málo kdo ví...

Damato
25.08.2016

Tahle kniha se mi dostala do rukou ve dnech,kdy jsem si připadala na tomhle světě jako úplně zbytečný a naprosto hloupý, nic nechápající člověk. Shodou okolností mi ji přinesla do práce klientka , se kterou už jsme se párkrát naprosto nezávazně o věcech mezi nebem a zemí bavili, která netušila, že se dnem i nocí bifluju na docela důležitou zkoušku. Jen mi ji podala a řekla, koukněte na tohle, možná by se vám to teď hodilo. Přečetla jsem ji, možná zbrkle- což u mě není jev ojedinělý - ale v hlavě mě určitě zůstane víc, nežli nesmyslné ekonomické úvahy. Myslím, že za přečtení určitě stojí a řekněte , kdo z nás, někdy nevěřil, že nad ním nějaký anděl strážný stojí a drží nad ním ochrannou ruku a když už fakt nevíte kudy kam , alespoň tu správnou cest - nebo správný směr naznačí. Škoda, že jsem o ní nevěděla dříve, to setkání v Luxoru , o kterém jsem se dočetla, muselo být supr. Tak třeba někdy příště...

karolkarolka
06.08.2016

U tého knížky jde o mnohem víc než jen o "údiv nad existencí andělů" nebo o "ohromení dechberoucím příběhem", ten se čte takřka bez přestání. Fascinující to všechno samozřejmě je! Myslím si ale, že mnohem důležitější je odpovědět si na otázku, z jakého zdroje autorčini andělé vychází, a především pak na to, jsou li opravdu těmi, za koho se vydávají. Mám tím na mysli dobro a zlo, dvě kontrastní síly, které nám křižují život, a jejichž zdroj si každý člověk vysvětluje jinak. Mě její andělé o jejich dobré podstatě nepřesvědčili.

Avefa2pe
04.08.2016

přečetla jsem všechny knihy od paní Lorny a mohu potvrdit slova IIIiorn - neskutečně mi knihy změnily život a jsem za to vděčná. Děkuji.

Illiorn
26.07.2016

Od knihy jsem nemohla odejít. Lorna není spisovatelka a bylo to poznat, ale pokud podle jejích slov kniha měla vrátit naději aspoň jedinému člověku, svůj účel splnila.

hana1984
06.06.2016

Nádherná kniha,zbožňuji ji. Osobní setkání s autorkou patří mezi mé životní nezapomenutelné zážitky.

kristyna8032
03.06.2016

Moc povedená kniha ze života ženy, která to neměla ve svém životě ani na okamžik jednoduché. Lorna je paní spisovatelka , v této knize mne velmi přesvědčila. :-)

zulanek
31.05.2016

Tahle kniha vás zavede do zcela jiné dimenze,pocítíte duchovní stránku života a uvěříte,že něco mezi nebem a zemí musí existovat! Je krásné tomu uvěřit! Pro mě jednoznačně krásné andělské čtení.

Knihomolapka
22.05.2016

Mockrat děkuji za tuto nádhernou knihu, která mi pomohla překonat obtížné období a nalézt sílu. S paní Byrne jsem se setkala i osobně a jak četba knihy, tak setkání jsou nezapomenutelné zážitky na celý život.

Prue001
15.05.2016

U této knihy velice záleží na typu čtenáře. Pro mě to byla velice zajímavá kniha se silným příběhem plná pocitů a emocí. Ačkoliv je trochu děsivé, že osud je přesně daný a nelze ho nějak změnit, možná je lepší, že ho neznáme.

crazyslunicko
13.05.2016

Tuto knihu mi doporučila kartářka.. Byla zvláštní, hluboká, ale uklidňující.. Myslím, že mě ale nezaujala takovým způsobem, abych si přečetla všechny díly..

Jessica007
02.05.2016

Knížka je hezká, ale i smutná. Zanechala ve mně hodně pocitů. Je psána laskavě, mile, ale tolik smutných událostí, které podle této knížky nemá člověk skoro možnost ovlivnit.. Nelituji, že jsem se k ní dostala, doporučila mi ji nedávno kamarádka. Pěkné, zajímavé, o andělích. Tato knížka - asi bude pro někoho nádherná, tedy ona nádherná je, ale určitě dost záleží na čtenáři - kdo ji čte a taky v jaké se třeba nachází životní situaci. Někomu může dát hodně naděje. Určitě je dobře, že je..

beluca
27.04.2016

Působivé, hluboké čtení, které mně hodně oslovilo a moc se mně líbilo. Další díl schody do nebe už mně tak neuchvátily, ale Andělé v mých vlasech vřele doporučuji.

machrus
26.04.2016

Je to strašně silný příběh, ale mám z toho strašně smíšené pocity.Ani nevím, co bych víc dodala.

zuzi.kovar
13.04.2016

Jedná se o kroniku spirituálních zážitků Lorny Byrneové mnohem více, než o vlastní autobiografii. Po pravdě jsem se velmi často v textu ztrácela, chyběly časové údaje. Autorka má omezenou slovní zásoby a její vyprávění vyznívá trochu, jako kdyby vám vyprávělo malé dítě, co kdy zažilo. Já od autobiografických knih nečekám žádný literární požitek, ale myslím, že by neuškodila nějaká korekce nebo přepis do čtivější podoby.

Text mi přišel mírně depresivní. Lornin dar vidět a povídat si s anděly mi spíš přišel jako její prokletí. I když si nemyslím, že by za její špatné známky a nepozornost ve škole mohli andělé. To, že ji rodiče vytáhli ze školy ve 14 letech, by spíš měla vnímat jako osvobození, protože jí to tam stejně nešlo. Rodiče ji považovali za méněcennou, retardovaného potomka. Prarodiče se v tomto ohledu ani neštítili ošklivých komentářů. V 15 letech začala pracovat s tatínkem na benzince, kde se seznámila se svým budoucím manželem Joem. Jenže už od andělů věděla, že s ním bude mít děti, ale nezestárnou spolu, on bude často nemocný a nakonec zemře. Není mi jasné, proč musela takové věci vůbec vědět. Stejně jako když jí andělé sdělili, že potratí své dítě. Depresivní mi to přišlo z toho důvodu, jako by všechno bylo předem dané – úplně každá situace. Navíc Lorna byla svědkem smrti mnoha svých nejbližších. Všude víc utrpění než radosti. Dnes ji navštěvují trpící a nevyléčitelně nemocní, kterým pomáhá nést jejich bolest. Někdy si říkám, kde se v ní pořád bere tolik lásky a mírových poselství. Jak vůbec mohla po tolika tragických událostech znovu postavit na nohy a věřit v boha, cožpak se nikdy nechtěla vzbouřit proti vůli andělů? Já bych pravděpodobně udělala něco, abych je neslyšela, protože je 12 letech se dozvědět, že můj manžel brzo zemře, je pěkně hnusné poselství. A taky si myslím, že spoustu věcí lze v životě ovlivnit, například zdravým životním stylem, změnou myšlení. Určitě není všechno až tak předem dané.

Viky007
24.02.2016

Je dost těžké tuhle knihu hodnotit. Záleží na tom, jak to kdo bere. Jsou andělé, nebo nejsou? To je oč tu běží :-). Já osobně věřím, že "něco" nás chrání a ovlivňuje. Co to je, to si můžeme jen domýšlet.
Skeptikům knihu moc nedoporučuji, pokud se nechcete u knihy zbytečně rozčílit :-). Základ je asi ta víra v "něco", pak už je jen na vás, jak si to přeberete.
Každopádně kniha je moc milá. I kdyby to bylo všechno jen vymyšlené, stejně se k ní budu ráda vracet. Je to prostě krásný příběh :-).

fruitbueno
17.01.2016

Hluboký dojem, který ve mně zanechala obsahová stránka knihy, bohužel sráží její forma. Je patrné, že autorka není rozená vypravěčka, vyprávění je chaotické, bez nápadu, důraz je kladen na sdělované, nikoli na formu. Na druhé straně mi došlo, jak hluboký prožitek představuje víra - bez ohledu na co jedinec věří, co při tom vídá a jak jej to mění. Jako člověk poměrně racionální a věcný jsem velmi obohacena. Škoda jen té neumné formální podoby.

Pistácie
27.11.2015

Kniha mě zpočátku úplně nenadchla. Až postupným čtením a prokousáváním se, jsem k příběhu přilnula. Bavil mě a jistým způsobem mu věřím. Ne všemu a ve všech směrech. Ale v určitých oblastech mě to bavilo právě proto, že věřím na strážné anděly a některé věci okolo. Něco mi přišlo přehnané a smyšlené. Záleží na každém konkrétním čtenáři. Nemyslím si, že je to kniha pro všechny. Na druhou stranu je to hodně odpočinkové čtení, které si myslím, dokáže vykouzlit klid na duši, pokud člověka zrovna prožívá těžké životní období.

Ashi
19.11.2015

Nejsem z knihy tak uchvácena jako většina ostatních lidí, spíše nakonec mě děsí. Věřím, že máme volbu, že nejsou věci dané. Ale v této knize, už je předem napsáno co se stane a nelze to nijak ovlivnit, máte-li zemřít zemřete brzo...to je děsivé. Mě nadějí a láskou nenaplnila, spíše mě vyděsila, že není jiné cesty...

wiix
11.11.2015

Vôbec ma to nezaujalo. Totálne presladené klišé pretkané rozvahami nad osudom, slobodnou vôľou človeka a retardovanou ženou.