Pád

Některým andělům je souzen Pád. Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé – v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý ...celý text

Některým andělům je souzen Pád.
Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé – v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného – a dává to jasně najevo –, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56720/padli-anjeli-pad.jpg 3.81055
Série:

Andělé (1.)

Originální název:

Fallen (2009)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub
Více informací...
Nahrávám...

Komentáře (235)

Přidat komentář
EvikU.
05. dubna

Kniha mě nadchla. Je zajímavá a hlavně je to zas trochu něco jiného, než jen klasická romantika.

PeťkaW.
23. března

3/4 knížky omílá autorka jedno a to samé, používá ta samá schémata a vůbec se neposouvá nikam dál, což, celkem pochopitelně, začne docela brzy nudit. Nápad je to určitě zajímavý, ale zpracování a promyšlení mi přišlo nulové. Postavy jsou hodně ploché, skoro nic se o nich nedozvídáme. Stejně tak nevíme krom letmých náznaků nic o andělské tématice, se kterou si tu mohla autorka skvěle vyhrát. A to ani nemluvím o pouhém náčrtu oněch předchozích životů, ze kterých se dalo vytřískat asi nejvíc. Být mi 14, tak jsem asi spokojená, ale takhle sáhnu po dalších dílech jenom proto, že z hloubi duše nesnáším rozečtené série a budu doufat, že všechny mínusy, které jsem tu vyčetla, se autorka rozhodla napravit a objasnit v dalších dílech.

1259
09. března

Super příběh, super romantika, super úplně všechno. Pár knížek s anděly už jsem četla, ale tahle je vážně suprová. Zvlášť, když jsem někde viděla, že má být podle ní i film a pokud bude, tak se na něho moc těším, ale jinak knížka super a rozhodně se vrhnu na další díl hned teď.

dancadragneel
06. března

Moje první fantasy kniha, díky které jsem se do tohohle žánru zamilovala. Je lehka na přečtení a na pochopení děje. Rozhodně doporučuji přečíst

paja_s
15. února

Knížka mě zaujala až po dlouhé době, tipuji po dvousté stránce. Zanechala ve mě pocit, že by se celý děj prvního dílu dal zkrátit cca do 90 stránek. Doufám, že další díly bude jenom lepší a nebudu z nich takto zklamaná.
Od spisovatelky první kniha, kterou jsem četla.

Book_Worm
06. ledna

Velice zajímavá kniha. Nadpřirozeno je oblíbená tématika, tady ovšem nekoušou upíři, ale létají andělé. Hlavní postava je docela sympatická, stejně tak zbytek postav. Četlo se to téměř samo, ale některé věty a úvahy byly až moc přeslazené a i úsměvné. Každopádně je to příjemná pohodová oddychovka.

jana3526
06. lednaodpad!

Tak takovýto brak jsem ještě nečetla. Knihy s andělskou tématikou mám ráda, ale tohle bylo utrpení číst. Dočetla jsem jen z principu, páč nemám ráda nedočtené knihy.

lulu28501
05. ledna

Úžasná kniha.
Před chvílí jsem ji dočetla a jsem z ní unešena i přesto že tyhle tipy knih moc nečtu.
Arriane jsem si oblýbila už od začátku.
Penn mi bylo líto i Todda.
Další díl si určitě přečtu.

misamnukova
04. ledna

Série Andělé patří k mým nejoblíbenějším knížkám. Příběh se mi líbí a tak tyto knížky čtu se stejný zápalem, jakobych je četla poprvé, ačkoliv jsem je četla už tak 3x a určitě je ještě mnohokrát přečtu. Určitě doporučuji. Je to atková moje srdcovka (:

Lenka.Vílka
11.12.2016

Ok, musím se přiznat. Po shlédnutí traileru k filmu jsem si řekla, že to zkusím (o knize jsem věděla, ale andělé nejsou moje krevní skupina). A ono to zase tak špatné nebylo. Děj příjemně pluje, trochu toho klišé (ale jaký žánr klišé nemá...) a celkově taky dobře napsáno. Takže nehledě na mé hodnocení, jdu do dalšího dílu a filmu taky.

MíšaK.
11.12.2016

Doteď jsem četla spíše romány, takže si takhle zpětně uvědomuji, že budu muset při čtení knížek směřujících ke sci-fi změnit styl čtení. Když jsem si psala děj, polovinu věcí jsem nevěděla a to mi bylo jasný, už když jsem to dočítala, protože na konci mělo vše strašně rychlý spád a já se v tom opravdu každou chvilku přestávala orientovat. Přesto je knížka dobrá a mně se líbí. O andělech je to moje první knížka, takže nemám s čím porovnávat a nemůžu říct, že by byla nějak neoriginální. Co mně to trochu připomínalo, tak sérii Nesmrtelní, ale to bude spíš jen proto, že to jsou jedny z mála takovýchto žánrů. Ale myslím, že pokračování se dočká mé četby už jen proto, že mně fakt zajímají některé odpovědi.

-Dekra-
01.12.2016

O téhle knize jsem už dlouhou dobu přemýšlela. Popravdě.. čekala jsem od ní víc. Rozhodně je to zajímavé téma knihy, jen kdyby byla trochu lépe sepsaná. Začátek byl dobrý, ale ten konec se mi už nelíbil - moc přeplácané a některé pasáže mně přišli trapné. U hlavní hrdinky mně přišlo, že je spíše na obtíž. Opravdu sem se těšila i na další díly, ale po přečtení prvního dílu to nehrozí.

Napůlanděl
20.11.2016

Obálka a anotace naláka na výborné počtení, ale popravdě příběh trochu pokulhával...myslím, že by se z toho dokázalo vytřískat víc! Děj byl chvílema naivní a trochu nelogický, ale také byl vtipný a trochu přece jen i poutavý...je to prostě oddechové čtení. První třičtvrtinu knihy se nedělo v podstatě nic a posledních sto stran začalo být napínavých a začalo se něco dít a hlavní hrdice Luce konečně došlo co je Daniel zač...chvíli jí to trvalo, ale došlo jí to... Ráda si přečtu další díly a doufám, že druhý díl mi dá odpovědi na otázky, kterých neni málo...

LucaMera
15.11.2016

Četla jsem zatim 3 díly a první je z nich asi nejmíň propracovaný. Možná i nejslabší. Děj si pohrává s dobrou myšlenkou ale jsem přesvědčená že jiná autorka by z toho vyždímala víc a bylo by to i zábavnější-děj občas trochu pokulhával.
Co mi ale opravdu pilo krev byla ufňukaná a naivní hlavní hrdinka. Bezhlavě hned věřila Danielovi, a když začlo jít do tuhého začla dělat kraviny kterými to všechno ještě zhoršila.
I přes všechny tyhle nedostatky to chvilkama nebylo špatné a rozhodla jsem se tuhle sérii dočíst, protože mě zajímalo jak to s Luce a Danielem dopadne.

KateChatt
31.10.2016

Mám hodně otázek, ale žádný odpovědi. Celkově mě kniha bavila - jen někde byla prázdná místa a někde zase hrozně přeplácaná.

Kelen30
07.10.2016

Musím říct,že kniha mě začala opravdu bavit až ke konci. Popsala bych to asi takhle: první čtvrtina nic moc,nepřestala jsem číst jen díky některým postavám. V polovině už to bylo lepší,ale pořád žádná sláva. No a u poslední tří čtvrtiny to byla paráda.Konečně se to rozjelo,konečně jsem měla slzy na krajíčku,konečně jsem pořádně prožívala emoce a hlavně jsme se konečně dozvěděli trochu víc o tom celém. Na Luce bych měla jednu výtku. Pořád všude chtěla být s Danielem ,pořád myslela na Daniela,pořád snila o Danielovi,prostě měla v hlavě jen a jen Daniela. Co takhle Luce začít myslet na něco jiného,důležitějšího ? Na ostatní nic nemám a druhý díl si určitě přečtu.

lucie4181
24.09.2016odpad!

Tuto knížku jsem si zakoupila čistě jen kvůli obálce. Jinak bych po ní v knihkupectví snad ani nesáhla. Otevřu knihu, přečtu první stranu a .... průser. Nezlobte se na mě, ale tohle je průser a nic jiného. Spálit. Okamžitě!!!!!!!!!!!!!!!

Taliane
16.08.2016

Obal se moc povedl, ale od příběhu jsem podle toho obalu čekala temné prostředí, všude pavučiny a nějaký náznak dobrodružné fantasy zápletky. Daniel nesplňuje ani jedno (jsem jediná, kdo tu vidí určité podobné rysy s Edwardem ze Stmívání?) a celkově je děj jen svádění vnitřního boje v milostném trojúhelníku. Konečné 'wow' odhalení dost kontrastuje s celým zbytkem knížky, kde se neděje skoro nic. Po dalším díle bych sáhla jedině z nostalgie kdybych ho za několik let viděla opuštěně ležet v regálech v knihovně. Očekávala jsem víc - 2*.

HannaFuchs
15.08.2016

Celou knížku se skoro nic neděje a na konci je toho moc.
Jednu hvězdu dávám za obal.

Zrzka2
09.08.2016

Jednoduchá oddychovka, kdy se bavíte především nad školou, do které Luce zavřeli. Když jsem si představila cynický přístup učitelů k žákům, procházky po hřbitově, tresty jako čištění památníků z dob občanské války nebo plavání v kostele, musela jsem smát. :D To, že je to více méně jen o milostném trojúhelníku musíte tak nějak přetrpět, protože prostě Cam!!!! :3 :D

Adriana21
29.07.2016

Kniha se mi líbila. Taková oddychovka na dovolenou :) Luce s Danielem jsem si oblíbila,ale i další postavy byly fajn. Celkově dobrá kniha.

DorianPavus
21.06.2016

Obal krásný, ale obsahově jedno velké klišé. Nikomu to neberu, ale prostě mi hrdinka i zápletka nějak nesedly.

Derri
16.06.2016

Kniha mi zaujala kvůli krasnému obalu, tak sem si ji koupila. První část super. V polepšovně mi to bavilo, dokud se nezačala rozhodovat mezi Camem a Danielem. Moc přeslazené. Navíc hlavní postava nesympatická. Prostě ufňukaná holčička. No a nakonec jak se do toho zapletly nadpřirozené síly, tak konečná. Jsem fanoušek fantasy, ale tohle se tam moc nehodilo. Knihu už bych si znova nepřečetla.

Lucik100
12.06.2016

Po knížce jsem sáhla hlavně kvůli obálce a od té doby Lauren zbožňuji.

CHESS
02.06.2016

Skvělé čtení a neotřepaný příběh, jen místy moc přeslazené, ale i tak si rozhodně přečtěte! :D

Panda-_-
02.04.2016

Je normální, že se vrtulník mění v letadlo?

Milášek
22.03.2016

Vůbec nechápu, jak někdo může napsat tak úžasný příběh,jako je tenhle a pak napsat knihu jako Slza a Vodopád-úplný nebe a dudy. Zprvu jsem se bála, že to bude sto samé, ale zmýlila jsem se. Když jsem začala číst tuto sérii tak jsem už nemohla přestat, kdekoli jsem byla tak jsem myslela na to,jak to dopadne a co si přečtu v dalším díle!

karolina1733
19.03.2016

První díl mě neuvěřitelně bavil.

Aríka
05.03.2016

Zprvu jsem si myslela, že tato kniha bude bum, ale první zdání často klame. Opět dobrá myšlenka, ale to, že skoro všichni v Lucině okolí byli padlí andělé? To už bylo dle mě moc překombinované. Jak je tu už několikrát zmíněno, 3/4 knihy se pomalu nic neděje, ale pak poslední 1/4 knihy je tam toho tolik, že se v tom zrácíte. Knížka se mi dobře četla, i když má nějaké nedostatky, tak dávám 4*. Určitě si přečtu i další díly, ale od tohoto žánru si dám na malou chvíli pokoj.

MAXA71
03.03.2016

Bola som skepticka, k tomuto žánru. Ale autorka ma zaujala viac ako som predpokladala.