Pád

Některým andělům je souzen Pád. Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé – v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a ka... celý text

Některým andělům je souzen Pád.
Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé – v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného – a dává to jasně najevo –, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56720/padli-anjeli-pad.jpg 3.81175

Andělé (1.)

Fallen (2009)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

Petruska200
včera

Velmi ctive,sezralo mi to spoustu casu,nemohla jsem se odtrhnout

Aires
předevčírem

Moje očekávání nebyla nebesky vysoká, držela jsem se při zemi,ale i tak mě čekal drsný Pád :D Dalo se to přečíst, ale jinak mě kniha moc neohromila. Depresivní internátní polepšovna s hřbitovem uprostřed. Bazén v kapli osvětlený svíčkami. Plazící se stíny. Do tohoto prostředí přijde Lucinda Priceová a první co ji zajímá je, jestli si s ní ten sexy kluk, co vypadá jak andílek, vyjde na rande nebo ne. Shodou okolností ten kluk vážně andílek je, přesněji řečeno padlý anděl. A na této škole je dokonce padlých andělů celá hromada. A celý svět stojí a padá na tom, jestli se Luce zamiluje nebo ne...

Byly tu nudné části, Luce na mě působila jako sobecká stalkerka, která potřebuje být centrem pozornosti. V knize není nic vysvětleno, vrší se jedna záhada za druhou a něco podstatného se dozvíte až na konci. Jinak celý děj knihy připomíná tlachání náctileté, která se láskou zbláznila...

kamolka

Knihu jsem dostala od své nejlepší kamarádky a jelikož je to kamarádčina nejoblíbenější autorka a série, tak jsem se rozhodla, že to zkusím. Nakonec se mi kniha i docela líbila. Líbilo se mi prostředí internátu a také to, že se vše dozvíme až na konci knihy. Rozhodně je to ale kniha pro mladší čtenáře, ale i tak si ráda přečtu další díl.

Kikuše007

Tuto knihu, jsem poprvé četla před pár lety a velmi se mi líbila. Ale jak je známo lidé se mění, tak jsem si nebyla jistá, jestli se mi bude znovu líbit nebo ne. Po přečtení celé série od Chrise Cartera jsem prostě potřebovala nevyhnutelně něco na oddych, a tak jsem zvolila tuhle knihu. Viděla jsem, že spoustě lidem se moc nelíbí, ale nedala jsem se ovlivnit negativními recenzemi a počkala si na svůj názor po přečtení. Říkám to naprosto upřímně, knížka mě pohltila. Samozřejmě v každé knize jsou části, které jsou nudnější, ale také jsou velmi potřebné, abychom se dozvěděli důležité informace. Po třech dnech jsem přečetla všechny díly této série, a názor mám pouze kladný. Ano, chvilkama to možná bylo trošku přitažené za vlasy, ale vzhledem k tomu že se tato kniha naprosto nezakládá na realitě a jde pouze o fantazii, tak proč ne? Do jisté míry, si myslím že je to v takovýchle knihách potřeba, ale to je pouze můj názor. Samotný příběh Lucindy a Daniela si myslím, že k takovým knížkám naprosto zapadá. (Ne)obyčejná dívka co se zamiluje do padlého anděla, který se do ní opětovně zamilovává v průběhu staletí a při každém jejich prvním polibku dívka zemře a reinkarnuje se do jiné doby ale stále je to ona? Proč ne, když je vše založené na fantazii. Podle mě, je to naprosto úžasná knížka, která nás přeci jen donutí si představit, jestli se tohle třeba doopravdy neděje, ale náš nedostatek fantazie a skutečnost že lidé na něco takového nevěří, nám nedovolí to spatřit. Ikdyž přiznávám, že by bohatě stačilo to zkrátit do tří knížek, protože pak už je to takové zamotané a člověku dá zabrat dát si pět a pět dohromady. Jediné co mi přesně na tomto prvním díle vadilo, byly jejich ustavičné nesmyslné hádky, a myslím že přesně tohle je to přitažení za vlasy, ale jinak si myslím že není nic dalšího co by se této sérii dalo vyčítat.

Věrka256
13. červnaodpad!

Musím přiznat, že takové hodnocení jsem ještě žádné knize nedala. Tohle bylo snad to nejhorší co jsem četla. Oddechovky nečtu, ale tohle by do nich možná někdo zařadil. Popravdě jsem nedočetla ani první kapitolu a u mě je to hooodně zlý, protože jsem dost vášnivý čtenář (si teda o sobě myslím). Dočetla jsem se je ke stříhání vlasů. A to se u mě vážně nestává, přečíst za necelý týden tak málo. Nejsem si jistá jestli to je mnou, nebo knihou, protože tu je celkem dost pozitivních komentářů.
Shrnutě: Tahle kniha je u mě na samotném konci žebříčku a pochybuju, že najdu zase něco, tak strašného, aby tohle přebylo.

lotofhs

Málo, kdy se stane, že mě knížka nudí tak, že jí musím odložit a už si jí nikdy nevzít a tohle je jeden z těch příběhů. První díl z téhle série je asi nejlepší (furt nic moc ale prokousala jsem se aspoň) ostatní už jsem musela odložit a prostě tohle nee.

Veronicius

Děj je takový jednodušší, nezdá se mi to moc promyšlené. Stejně tak charakter hlavní hrdinky je spíše jednodušší než propracovanější. Příběh zněl velmi slibně a námět se dle mého názoru dal určitě daleko lépe zpracovat. Autorka z toho rozhodně nevyždímala ten potenciál, který tento námět skýtal. Uvítala bych propracovanější charaktery postav. Hlavní hrdinka je slabá, nedokáže se o sebe postarat, předvídatelná. Děj je až moc přeslazený, hlavně na konci. Celý svět závisí na lásce? Vážně? Jako by nešel udělat napínavější a lepší konec...

Lee7

Tak jo první díl je za mnou a mám z toho velmi smíšené pocity.. Takové, není moc vysvětleno, všechno je v hádankách a docela chaos. Postav víc jak dost a škoda, že nebyly vysvětleny o něco víc. Nu trochu jsem si děj nastínila, ale nevím co čekat dál. Uvidíme zda další díl bude o něco lepší. Zaujala mě myšlenka knihy a ta se mi stále líbí. A chtěla bych znát víc...

SBH

Tato kniha představovala jídlo, které se skládá ze samých dochucovadel, avšak postrádá základní složky. Temné gotické kulisy polepšovny působily jako filmová kulisa (bazén v kapli osvětlený svíčkami). Uprostřed kampusu leží místo parku hřbitov, ale rodičům to nepřipadne divné. V příběhu se vrší jedna záhada na druhou, nicméně vysvětlení či zdůvodnění je čtenáři odepřeno. Logiku či kauzalitu v příběhu nehledejte. Luce se potýká s enormními podivnosti a je obklopena nadnormativním množstvím nadpřirozených bytostí, což bez obtíží akceptuje. Ve chvíli, kdy se přiblíží jakémusi objasnění, začne vyvádět jako průměrná povrchní středoškolačka. Namouduši škoda papíru.
P.S. A to jsem zapomněla zmínit perly v textu tohoto typu: ráno krajinu osvítilo zapadající slunce... Eeeh.

elisabeth03

Knihu jsem přečetla jedním dechem!!!! Další díli mě samotnou neoslovili ale první díl je krásně a zajímavě napsaný!! DOPORUČUJI

Noctua8

Literatura pro dospívající dívky, proč ne. I když už jsem tedy dávno dospělá, zaujala mě myšlenka, nebo lépe řečeno nápad - osudové lásky napříč stoletími. Muž, který čeká na svoji jedinou milou, trpělivě ji hledá v davu lidí, protože bez ní nemůže být. Jeho životu dává smysl jen tato naděje, že ji znovu najde (nebo ona jeho). Zná každičký její úsměv, zachvění i myšlenku. Bohužel, když ji získá - ztratí ji. Dívka, která se rodí zas a znova a znovu prožívá to okouzlení ze setkání, protože se smrtí přijde i zapomnění. Ruku na srdce dámy, která by to nechtěla zažít :-) V životě nic takového pravděpodobně fungovat nemůže a v této knize to je možné asi jen proto, že muž je tady anděl. Potud dobré.
Samotný příběh je bohužel v první knize ságy tak stručný a nejasný, až mi to připadá od autorky nefér. Chápu, že věděla už dopředu, že bude psát knižní sérii, ale i tak měla do prvního dílu zahrnout víc informací. Víme co se děje, ale vůbec nevíme proč se to děje. To považuji za velké mínus. Postavy mají našlápnuto být zajímavé, ale autorka si opět nedala moc práce s tím o nich něco "pustit", vykreslit víc charaktery, dát jim prostor ve více epizodách. Na konci knihy zůstává víc otázek než odpovědí. Další díly jsem zatím nečetla, ale říkám si, jestli by nebylo lepší napsat jednu dobrou "nabušenou" knihu, než čtyři jalové.

Samira

Pád mě k sobě dlouho lákal, teď jsem si ho přečetla jako doslova povinnost před shlédnutím filmového zpracování a moje reakce jsou rozporuplné.
Příběh samotný má veliký potenciál, ale zpracování mi místy připadalo jako pracovní verze příběhu, kde něco chybí a mnohé přebývá.
Především charakteristika hlavní hrdinky je značně neučesaná. Nejvíce pozitivně vyčnívají především vedlejší postavy.
Ale jsme teprve na počátku, věřím a hlavně doufám, že mě druhá kniha příjemně překvapí.
Za mne 3,5.

terezamarsik

Vikos... wtf? :D :D to mě teda hrozně pobavilo ten komentář. Negativní komentáře teda raději nikam, nikdy nepsat? Člověk nemůže vědět dopředu, že se mu kniha nebude líbit a od toho tyto stránky jsou, aby lidé napsali, jak jsem ji kniha líbila/nelíbila a co se jim na ní líbilo/nelíbilo. Lidé pak mohou o těchto názorech DISKUTOVAT, to se tak mezi lidmi dělá a další lidé, kteří o knize uvažují a neví, zda si jí pořídit nebo ne, si mohou dle komentářů udělat obrázek a rozhodnout se tak definitivně, zda knihu zkusí nebo ne. Kdyby všude byly jen pozitivní komentáře, to by byl tedy celkově krásný a naivní svět. Sama mám knihy, které miluji na tolik, že negativní komentáře ráda neslyším, ale nikdy nepřeruším člověka a neřeknu mu ,,hele tohle ne, žádný negativní komentáře neříkej, řekni mi jen to hezké". Ne každý má totiž stejný vkus, to by byl jinak znovu docela hezký svět, kdyby se všichni shodli na všem a krásně pozitivně si povídali.

Jinak, kniha jako taková docela průměr, knih tohoto typu je hodně a je pak už jen jedna věc, která je odlišuje a to je schopnost autora psát a zaujmout čtenáře vypravěčskými schopnostmi. Tato autorka mě osobně svým vyprávěním zaujala, u knihy jsem si hezky odpočinula od učení a ani mi to nepřišlo, tak přihlouplé jako nějaké knihy tohoto typu. Znám totiž autorky, které píšou podobné knihy a svým dutým vyprávěním a minimální slovní zásobou dokážou z knihy udělat takový vymývač mozků, že je škoda papíru na jejich tisk. Jinak hlavní hrdinka této knihy se mi celkem líbí a i postava Daniela a záporňák Cam byl taky dobrý, zápletka docela zajímavá. Ráda zkusím i další díly a snad budou taky povedené alespoň jako první díl. V posledních letech už mě moc nebaví knihy tohoto žánru, ale občas je třeba vypnout a žít na chvíli v jiném světě a tato kniha je na to určitě dobrá.

EvikU.

Knihomolka 78 : Zamilovaní andělé je pátý díl. ☺

knihomolka78

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na to, kolik dílů této série je a jak jdou za sebou. Pochpila jsem to takto: Pád, Muka, Vytržení, Vykoupení. Ale co Zamilovaní andělé? Ti do této série nepatří? Nebo pokud ano, tak ty mám zařadit kam?

NikolP.

Na tuto knihu se chystám už dlouho :), ale vzhledem k tomu, že tohoto roku vyjde film (který vypadá sakra dobře!), to ještě na chvíli oddálím :P jinak se už moc těším až si knihu přečtu! :3

Siwan

Dávám jednu hvězdu za sympatickou hrdinku, jednu za to, že mě to chytlo a jednu za to, že mě to přimělo se vrátit k zápiskům z religionistiky :-) Jinak škoda, že neměli v celé sérii víc prostoru záporné postavy. Byly nejzajímavější :-) Druhý díl už nebyl nic moc, trojka vyloženě příšerná, ale čtyřka to vylepšila a vrátila se na úroveň prvního dílu.

Babula.dee
08. květnaodpad!

Četla jsem před lety, kdy jsem Dtb knih neznala. Nuda, hloupé dialogy, kýčovité scény i postavy.

Komentář s hodnocením přidávám až teď - čistě kvůli Vikos, který/á by očividně nejradši zavedl/a cenzuru a omezil/a svobodu slova. Vikos, přečti si laskavě Listinu základních práv a svobod, konkrétně oddíl 2, článek 17. Doufám, že brzo dospěješ a za svoje dnešní slova se chytneš za nos.

Vikos

Nepochopím LOGIC lidí, kteří si knížku (jakoukoli) přečtou a když se jim nelíbí nebo je nudí tak jí okomentují negativně.. tohle vážně nepochopím, tak sakra, když se mi to nelíbí tak to nekomentuju ne? Když o knížce nemůžu říct nic pěkného tak radši neříkám nic.

Vikos

Úžasná, prostě úžasná, je to ten typ knihy u které mě mrzí když dlouhá kapitola skončí. Četla se jedním dechem, jak už tady zmiňovaly mé kolegyně, které neznám (ale to je v pohodě) a co na tu báječnou knížku ještě říct? Božííí..

pavla8658

Kniha se mi moc líbila. Přečetla jsem ji jedním dechem.

Denčaa

Přečteno jedním dechem. Tato kniha je úžasně oddechová, kdy se člověk unáší na pohodové, ale však zapeklité, zápletce, která nutí čtenáře číst a číst aby dospěl ke konci a rozluštil všechny záhady a postavy, u kterých je těžko odhadnutelné, ke které straně se přiklánějí. Už se těším na filmové zpracování!

betka2467

Super, super, super.... :)

EvikU.

Kniha mě nadchla. Je zajímavá a hlavně je to zas trochu něco jiného, než jen klasická romantika.

PeťkaW.

3/4 knížky omílá autorka jedno a to samé, používá ta samá schémata a vůbec se neposouvá nikam dál, což, celkem pochopitelně, začne docela brzy nudit. Nápad je to určitě zajímavý, ale zpracování a promyšlení mi přišlo nulové. Postavy jsou hodně ploché, skoro nic se o nich nedozvídáme. Stejně tak nevíme krom letmých náznaků nic o andělské tématice, se kterou si tu mohla autorka skvěle vyhrát. A to ani nemluvím o pouhém náčrtu oněch předchozích životů, ze kterých se dalo vytřískat asi nejvíc. Být mi 14, tak jsem asi spokojená, ale takhle sáhnu po dalších dílech jenom proto, že z hloubi duše nesnáším rozečtené série a budu doufat, že všechny mínusy, které jsem tu vyčetla, se autorka rozhodla napravit a objasnit v dalších dílech.

Super příběh, super romantika, super úplně všechno. Pár knížek s anděly už jsem četla, ale tahle je vážně suprová. Zvlášť, když jsem někde viděla, že má být podle ní i film a pokud bude, tak se na něho moc těším, ale jinak knížka super a rozhodně se vrhnu na další díl hned teď.

dancadragneel

Moje první fantasy kniha, díky které jsem se do tohohle žánru zamilovala. Je lehka na přečtení a na pochopení děje. Rozhodně doporučuji přečíst

paja_s

Knížka mě zaujala až po dlouhé době, tipuji po dvousté stránce. Zanechala ve mě pocit, že by se celý děj prvního dílu dal zkrátit cca do 90 stránek. Doufám, že další díly bude jenom lepší a nebudu z nich takto zklamaná.
Od spisovatelky první kniha, kterou jsem četla.

Book_Worm

Velice zajímavá kniha. Nadpřirozeno je oblíbená tématika, tady ovšem nekoušou upíři, ale létají andělé. Hlavní postava je docela sympatická, stejně tak zbytek postav. Četlo se to téměř samo, ale některé věty a úvahy byly až moc přeslazené a i úsměvné. Každopádně je to příjemná pohodová oddychovka.

jana3526
06. lednaodpad!

Tak takovýto brak jsem ještě nečetla. Knihy s andělskou tématikou mám ráda, ale tohle bylo utrpení číst. Dočetla jsem jen z principu, páč nemám ráda nedočtené knihy.