koupit

Pád / Fallen

Autor: Lauren Kate

Ohodnoťte knihu:
Pád

Některým andělům je souzen Pád. Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé – v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti js...celý obsah knihy

Některým andělům je souzen Pád.
Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé – v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného – a dává to jasně najevo –, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít. (méně textu)

http://img.databazeknih.cz/images_books/56_/56720/padli-anjeli-pad.jpg 3.9411

Série: Andělé
Žánr:Sci-fi a fantasy - Romány
Rok vydání:2011, rok vydání originálu: 2009 ...více
Štítky:andělé

Komentáře

Nejprve se musíte přihlásit.
dexeded 03.04.2014

Nic moc, čekala jsem, že to bude lepší. První třičtvrtě knihy je akorát o tom koho si má vybrat z kluků. A pak najednou jsem anděl a musíš pryč. Další díl číst nebudu.

NicolettaViolet 27.03.2014

Tato kniha mne již od začátku velice překvapovala. Bylo až nevídané, jak jsem se dokázala nádherně vcítit do situací, které autorka v knize popisovala. Ve své podstatě jsem se i s hlavní postavou ztotožňovala, což mne mile překvapilo. Tuto knihu a další zbylé díly mohu jen doporučit. :-)

ghostly 17.03.2014

Tato kniha mě ze začátku docela nudila a trvalo mi dlouho než jsem se do ní ponořila... Ale pak to stálo za to!!! Vážně moc pěkný příběh... Prostě se člověk nesmí nechat odradit začátkem :)) A stydím se za to že to musím říct i když se říka "Nesuď knihu podle obalu!" opravdu mě tím obalem zaujala :))))

Ree. 15.03.2014

Nebylo to špatný. Mám docela ráda knihy o andělech, ale že bych měla potřebu si kupovat další díl to asi zrovna ne. Až na ně jednou přijde řada, možná zakoupím, ale zas tak mě to nedostalo. =)

Marthas 08.03.2014

U nás rozhodně nejčtenější kniha, bez rezervace jsem na ni čekala dva a půl roku od vydání ale bohužel...
Nedá se říct, že by mně kniha zklamala, to rozhodně ne!!! Jen mě nezaujala natolik, abych si z ní něco pamatovala!!:)

claryssa 28.02.2014

Upřímně, ikdyž jsem hodně ujetá na anděle, atd.. nebýt obálky, té knížky bych si nevšimla..,))
Ale ani trochu nelituju toho že sem si ji přečetla.. Hvězdiček plný počet, co dodat? Úžasně napsaný, děj trošku ošemetný a začáteční kapitola.. ta mi hlavou vrtala celý 1. i 2. díl!:DDDDD Pak jsem se k ní dostala ve trojce a říkám si: Joooooo, mám toooo!xDDD A Arr, bože jak já sem ji milovala!:'DDDDD Naprosto úžasná knížky, všechny díly..!:'33333 Musím to číst znova!:')))

iz7 23.02.2014

Ikdyž se příběh ze začátku vlekl, vůbec mi to nevadilo, krásný příběh a doufám, že další díly budou stejně dobré, jako tento :)

monnika88 11.02.2014

První díl knihy se mi líbil...mám doma i další díly, ale ještě jsem se k nim nedostala. Tak doufám, že mě nezklamou.

Mikeira 10.02.2014

Zajímavý nápad, spousta romantiky, pěkná obálka, styl psaní má sice svoje mouchy, ale přečtu si další díly, protože chci znát osud hlavních hrdinů... Pro holky na odreagování doporučuju :)

Sapphire 05.02.2014

Ze začátku mě knížka docela nudila..ale pak! Opravdu krásný příběh plný zvratů! už se těším na další díl :)

Megi67 05.02.2014

Kniha se mi opravdu moc líbila. Většinu postav jsem si oblíbila a jiné nemůžu vystát. :D

angelbooks 17.01.2014

Kniha se mi moc líbila, není to teda jedna z nich co mají velké zápletky takže je jednoduchá a krásně čtivá. Hrozně mě překvapil Cam ale líbily se mi tam vlastně všechny postavy až na Molly, tu prostě nemůžu vystát :D nikdy :D, ale je super že v té knize mám svoje oblíbené i neoblíbené postavy.
Knihu doporučuji k čtení o víkendu ( pokud si najdete čas ) a pokud jste jako já tak se vám to bude líbit že dáte i 5 hvězdiček :)))
akorát smůla že druhý díl budu číst až po polovině února :/ no nic kdo si počká ten se dočká :))) ale rozhodně se na druhý díl těším.

Terry.89 08.01.2014

Všemi opěvovaný první díl ze série Andělé, který je považována za jeden ze současných bestsellerů ve světe fantasy knih, mě osobně nijak nezaujala. Kniha je velmi populární jak u čtenářů tak u kritiků a dokonce by se podle ní snad měl natočit film.
Mě osobně kniha nijak nenadchla, přišla mi i celkem nudná. .Pokud se mi do ruky dostanou knihy ve formě e-booku nebo opravdu levně, je tu šance, že bych si je někdy v budoucnu přečetla. Ala dalším přírůstkem mé knihovny se asi opravdu nestanou.

Daenerys.Tar 05.01.2014

Je to takové oddychové nenáročné čtení. Děj mě příliš nezaujal a ze začátku se dost táhnul, nakonec to bylo ale celkem napínavé. Kdyby mi bylo o pár let míń asi bych byla více nadšená, je to takový román pro dívky. Kdybych celou sérii nedostala jako dárek asi bych se do dalších dílů nepouštěla, takhle se tím budu muset nějak prokousat.

Mauin 28.12.2013

Tato knížka ve mě vzbudila velký zájem. Podle mě je tato knížka pro lidi, kterým se líbí tajemství, nadpřirozené síly a dalších. Prostě se mi líbí, a doporučila bych ji :)

Desire_Lydon 22.12.2013

Uff, konečně jsem jí dočetla. Měla jsem co dělat, abych tuto knihu vůbec dočetla. Neskutečně se vlekla už od začátku. Nezajímavý způsob vyprávění, jako by to psal malý školák. Příběh zrovna originalitou neoplývá. Kdyby tam byli místo andělů upíři, řekla bych, že autorka okopírovala Stmívání (a to nemám tendenci srovnávat Stmívání s čímkoliv, jako někteří lidé...). Postavy ploché jako prkno, zejména Luce. Daniel mě taky příliš nezaujal. Asi nejsem na dokonalé týpky. Oblíbila jsem si jenom Penn. Celý příběh je dost povrchní, postrádá jakoukoliv hloubku (alespoň mi to tak přišlo). Navíc se tam vyskytovalo spoustu nedořešených a nelogických věcí. Bazén v kostele? O to víc vypadal příběh směšněji a nereálněji (i na fantasy). Do dalších dílů už se pouštět nebudu.

Ivy 21.12.2013

Po delší době si pamatuju hlavní postavy a to jak to všechno bylo hezky promyšlené a do sebe to zapadalo. Pár, který se zamilovává a odvrací od sebe spousty let - je to originální. Prvních pár kapitol se nic moc nedělo a vrcholí to až koncem knihy, kdy všechno to podstatnější je až v další knize.

TerkaM 14.12.2013

Kniha se mi líbila a určitě se k ní ještě vrátím, protože jsem ji četla před delší dobou a vlastně si už nevzpomínám o čem byl děj, ale vím, že se mi líbila :) a že jsem tehdy v knihovně nenašla další díly,.. a už jsem se poučila - když čtu nějakou sérii, je lepší si knihy koupit rovnou všechny díly nebo si v knihovně ty díly zajistit :)

Nikolarka 10.12.2013

Ze začátku nudné, trošku ufňukané, ale děj se mi líbil - i když se to mohlo urychlit. Dvojku si rozhodně přečtu, protože ačkoli první větě jsem zvědavá, jak to dopadne.... ♥♥♥ Daniel ♥♥♥

AjťačkaTýnka 09.12.2013

moc mě to nezaujalo.. pořád se ten děj vleče...

Iryss 29.11.2013

Od samého začátku jsem četla a četla :)) knížka je moc pěkná a další díly totéž.Tuhle knížku mi dal přítel mé sestry k narozeninám a hned jak jsem jí dočetla jsem si šla koupit ostatní díly.Nečekala jsem to, ale od té doby miluji knížky a několikrát mi je i sebrali učitelé ve škole (ASI JIM VADILO, ŽE SI ČTU) :D jinak se čtením v hodinách jsem pro jistotu skončila a raději si zalezu do postele a čtu si :)

Elvire Fogharty 25.11.2013

Na začátku mě to dost nudilo a pořád jsem čekala na nějaké to velké dobrodružství. Škoda, že přišlo až na konci.
Přesto knížka se moc hezky četla, to popřít nemůžu. SPOILER ----- A musím napsat, že mě dost zklamalo -i překvapilo- že slečna Sophie chce zabít Luce pro záchranu Daniela.------ Taky mě naprosto uchvátila obálka i název knihy, který zněl dost tajemně. :-D

kytikyti 11.11.2013

Spoiler. Nemohla jsem se ubránit srovnávání s Twilight a Školou noci. Cam se mi také samozřejmě líbil, i když jsem si pořád myslela, že on je ten padlý had a on je to anděl (už ničemu nerozumím:-). Trochu mi tam vadily ty až neuvěřitelné obraty Cama a paní knihovnice. Hlavně jsem se trochu šťourala i v tom, že pokud jí chtěla zabít, proč jí někam vláčela a vázala na kámen. Bylo to trochu dětinské (styl psaní, hlavně spousty otázek, tvůrkyně myslím dobře vystihla puberťáka, co také chci od knihy pro teenagery:-), ale dobrá oddechovka, budu číst dále. Co se mi hodně líbilo, byly postavy, mohla jsem si představovat piercingové drsné pankáče. Myslím, že má kniha dobrý potenciál, pokud by se toho chytli seriáloví tvůrci a vyvedli něco na způsob Vampire diaries.

Markett 07.11.2013

Popravdě řečeno, začátek se mi zdál docela nudný a říkala jsem si, že knihu asi odložím a abych pravdu řekla, jsem ráda, že jsem to neudělala. Čím jsem se dostávala dál a dál, tím víc mě začalo zajímat, jak to vlastně dopadne. A tady mě čekalo příjemné překvapení. Když Luce začala "randit" s Camem, hned mě to začalo bavit. Hrozně se mi líbilo, jak k ní byl milý, ale stejně jako Luce, jsem spíš chtěla vědět víc o Danielovi. Nevím proč, ale takovýhle "tajemný" postavy mám mnohem radši. Její pátrání se mi hrozně moc líbilo a čekala jsem, co z toho bude. A pak se jí Daniel přiznal a tady už mě to pohltilo. Jenomže nejhorší je, že se to začíná rozjíždět skoro na konci a tím pádem vznikne otevřený konec. Už se těším na to, jaký to bude dál...:)

Lestate 25.10.2013

Tuto knížku jsem si koupila vyloženě z nouze, kdy jsem rychle potřebovala něco na čtení a ona byla první, na kterou mi padl pohled. Nelitovala jsem. Sice mě poněkud nudný začátek zprvu odrazoval, ale po zdolání zhruba 20 stránek se začalo něco dít a já se do příběhu Luce a Daniela zcela ponořila. Po přečtení (během jedné noci) jsem hned dokoupila zbytek dílů a nedočkavě se vrhla na čtení. Vřele doporučuji a dle mého osobního názoru, pokud se tyto knihy někdo rozhodne zfilmovat (protože knihy se srovnávat opravdu nedají) - Twilight sága bude mít reálného konkurenta :-)

Natt S 23.10.2013

Po vcelku dost negativních komentářích na knihu z mého okolí jsem stále váhala zda mám marnit čas se čtením a nebo ne.. Nakonec jsem se, ale přemohla a knížku jsem přečetla za necelé dva dny. :) Jediné co bych, ale knize vytkla bylo to, že se celou dobu "nic moc" nedělo a pak se na konci(v posledních kapitolách) odehrály všechny napínavější souboje a atd. Jinak se mi kniha líbila námětem a i obalem. Nejoblíbenější postavou z knihy by pro mě byl určitě Cam, který ač byl evidentně zlý(ale to mi stejně nevadí) měl skvělou osobnost a já si ho hrozně oblíbila. Hodně se mi líbil prolog, který mě vyburcoval ke čtení a pak epilog díky kterému se už těším na další díl. Dávám 2 hvězdičky a doufám, že budou další díly lepší než ten první! :)

Krisseliss 22.10.2013

Kniha se četla v celku dobře, i když některé části bych nejraději přeskočila a v některých jsem se vyžívala.

Knihomolka Rů 28.09.2013

Tato kniha se mi líbila, ačkoli byla občas trochu zdlouhavá, udělala na mě celkem dobrý dojem :) Je to vcelku dávno co jsem ji četla, takže si všechno už úplně nevybavuju, ale rozhodně jsem si oblíbila Daniela, ačkoli se mi občas zdál trochu divný. Na této sérii se mi líbí, že se všechno nedozvíme na začátku, ale Luce to postupně objevuje :) myslím si, že je to pěkná kniha :)

Petra17 23.09.2013

Dosti dlouhá předehra, která ve mě zprvu vyvolávala znechucení, poté se to trošku 'rozjelo', vyvrcholilo to celkem překvapivým koncem, ale žádná extra knížka to pro mě není. Přijde mi to trochu jako taková forma jiné twilight ságy. Slabý průměr. Hvězda navíc je za nápad andělů místo upírů.

Issiriana 17.09.2013

...a stejně mám ráda Cama :)

Ellen16 16.09.2013

Knížka mě zaujala svým obalem a dost velkou reklamou. Příběh v Pádu byl dobrý, Luce je sice trochu přecitlivělá, ale i tak se to četlo dobře. Moc jsem se těšila na další pokračování i když to už není takové a dost věcí zůstává nevysvětleno. I tak mám ale tyhle knihy ráda a Pád patří k mým oblíbeným .

deedulka 13.09.2013

Kniha se četla poklidně a pohodově. Zajímavé prostředí "polepšovny" a různorodé postavy si udržely mou pozornost po celou dobu, i když se nedělo zrovna nic světoborného. Snad v dalším díle bude trochu víc akce a napětí.

Niki 08.09.2013

Kniha mě nezaujala. Měla strašně dlouhý rozjezd, hlavní hrdinové mi nebyli sympatičtí. Další díly rozhodně číst nebudu.

Candide 27.08.2013

Skončila jsem před půlkou. Je to naprosto amatérsky, velmi špatně napsané, jakoby to psalo devítileté dítě. Ještě že jsem měla knihu stahlou z internetu (stačilo ji smazat), jinak bych ji určitě spláchla vyvítekam.

Ruxandra 23.08.2013

Je to zvláštně napsané, ale udrželo si to mou pozornost, i když o nějaké originálnosti se nedá moc mluvit. Hlavní hrdinka opravdu působí trochu schizofrenně a chování Daniela jsem mnohdy moc nechápala. Konec mi připadal malinko chaotický, zbytečně "složitý" a skoro nic nevysvětlil. A supi? To jako fakt?:) No jdu se vrhnout na druhý díl, snad to bude lepší...

pastelka53 11.08.2013

Jedna z mála knih u které mi ukápla i slza, strhující kniha která čtenáře dokáže doslova pohltit. Luce mi sice moc nesedí, pořád jen fňuká, ale její styl oblékání mi to vše vynahrazuje. :)

PriMula 11.08.2013

Knížku jsem četla strašně ovlivněna negativními komentáři co tady jsou. :D No. Prvních cca 20 stránek jsem moc nechápala, ale pak to šlo samo. Pěkná knížka a chystám se číst i další díly. :))

Malíček 08.08.2013

Dle mého jeden z nejpoutavějších prvních dílů, které jsem kdy četla. Do děje jsem se dostala ihned, protože je kniha psána tak pohodově a nenáročně - zkrátka u toho nemusíte moc přemýšlet. Daniel mne dostával do kolem už od prvního okamžiku, kdy se v knize objevil a občas jsem zjistila, že mám s Luce něco společného, což mě do děje vtáhlo ještě o něco víc. Knihu bych doporučila. :)

Drakie8 21.07.2013

Zajímavý a poutavý příběh. Knížka je pěkná a skvěle se čte. Něco podobného jako stmívání, až na to, že zde je anděl a ne upír.
Velmi se mi líbí postava Daniela ;). Úžasná knížka !! :)

Sima:) 19.07.2013

Super, sice na zacatku trochu nudne ale konec super :D

Adele02 28.06.2013

Moc kouzelná knížka, překvapilo mně, jak to všechno Luce vstřebala a věřila tomu. Rozhodně si přečtu i další díly.

Ell Amaterasu 28.06.2013

Občas se mi kniha zdála příliš zdlouhavá a občas byly některé části nudné a protáhlé, ale jinak se mi kniha celkem líbila už se chystám na další díl.

simi.vy 21.06.2013

ahoj,
koukala jsem se, jestli není pád zfilmovaný a narazila jsem na stránky, kde jsem viděla ukázky filmu. Chci se zeptat, jestli ho už dávají i u nás nebo jestli ho budou dávat.

Teressa 21.06.2013

Tato kniha má jediné štestí v tom, že má úchvatný obal. Obsah totiž nestojí za nic. Děj se neuvěřitelně táhne, ani s odstupem času nechápu, o čem kniha vlastně byla. Hlavní postavy se chovají divně, přijde mi, že autorka sama nevěděla, jak příběh dopadne, a tak prostě psala, co jí napadlo. Nemá to hlavu ani patu. Dějí se tam naprosto nesmyslné, zbytečné věci, viz. smrt Luceiny kamarádky. Příběh je navíc tak hrozně chaotický a těžko uvěřitelný, že jsem se musela přemáhat, abych knihu vůbec dočetla. Jednoduše děsná slátanina s přehnanou reklamou! Rozhodně nedoporučuji!

Terezk-a 10.06.2013

Kniha se mi moc líbila. Občas jsem se nudila, ale ke konci knihy jsem pochopila že i pro mě tyto nudné části tam musely být, jinak bych knihu nepochopila :-) Konec byl příjemný a s malým nástupem do dalšího dílu.

Griotka 03.06.2013

Krásná knížka, nemám, co víc dodat.:)

YuukiMichiCross 18.05.2013

super kniha .. :-) Těšim se až si přečtu další díl

margotkla19111 28.04.2013

Musím říct že jsem od toho čekala víc ale na druhou stranu jsem docela dost nadšená nemůžu se dočkat dalších dílů.

Magdalena Haloway 12.04.2013

Komentář obsahuje spoilery!
Vůbec se nemůžu rozhodnout, jaké hodnocení mám dát. Když jsem Pád četla poprvé, byla jsem naprosto nadšená. Když už jsem ho ale četla po třetí, začala jsem si všímat různých věcí, které mi vadí. Tak třeba nechápu, proč autorka nevysvětlila (ani v dalších dílech), proč se o Luce tak moc zajímá i Cam. Další co mi vadilo, byla na konci válka andělů. Podle mě byla zbytečná. Stejně tak i smrt Todda a Penny. Taky je divné, proč byli na jednom místě všichni andělé a vůbec se spolu (až na vyjímky) nebavili. V celku byl příběh chaotický a nevysvětlený. Po tomhle shrnutí už vím hodnocení. 3 hvězdičky, na víc to asi Pád nedotáhne.

JajaAP 04.04.2013

Je to sice první knížka o andělích, co jsem zatím četla, ale určitě mě děj upoutal natolik, že dám šanci dalším dílům. Jen doufám, že budou alespoň tak dobrý jako první díl. Ten jsem přečetla jedním dechem. A určitě bych tu knížku doporučila.

DariDerek 31.03.2013

Tak....zase kniha o nadpřirozenu, zase andělé, ale přitom podané tak, že se to nepodobá ničemu, co jsem kdy četla. Tahle kniha má spád, trochu jsem se bála, přemýšlela u té knihy a i brečela.... Má všechno, co vždy od knihy očekávám :)) A teď hurá na Muka :-))))

RouZuše =P 09.03.2013

nádherná knížka! :) .. doporučuju! :)

Lira 06.03.2013

Kniha je úžasná a přečetla jsem jí už asi pětkrát.

Kikuška1 04.03.2013

Tuhle knížku bych si nekoupila, ale protože si ji koupila sestra(které jsem to vymlouvala) tak jsem si ji přečetla. Když jsem četla začátek, tak jsem si řekla, že jsem se spletla,protože první tři stránky byly úžasný. Zbytek mě ale zklamal. Oproti začátku byl nudný.A ani sestra, kterou okouzlil vzhled knihy a říkala, že ji určitě bude bavit, knihu nedočetla.

ter3 24.02.2013

Já si myslím že tato knížka JE dokonalá ;) Každá knížka má své čtenáře ;) Nádherná obálka, za 2 dny přečtená,četla jsem jí jedním dechem... psala jsem si osobně i s Lauren Kateovou a už se nemůžu dočkat až bude film :) A nebylo to nijak extra "sladké" ;) Chci tím říct, že ty komentáře pode mnou (ty co kritizujou záporně) nemají pravdu. Prostě nádherný příběh..spisovatelka má u mě další místo v mé knihovničce :) Těším se na další příběhy :)

Kamilajznik 11.02.2013

Mě se teda knížka moc líbila. Přečetla jsem jí jedním dechem a hned si šla koupit další díl.

~.Lucy.~ 10.02.2013

Hezké.. Ale na mě to bylo až moc "sladké"... Jinak obálka byla jako jedna z mála úžasná.

Jitulisko 05.02.2013

Kniha byla klasický románek Luce a dva kluci... Na mě malinko přeslazené , ale ne že by zklamala uplně... Na valentýnskou náladu pro mladši idealni :)

Bet 29.01.2013

Moc zajímavá kniha,hezky se četla.

Enefersis 28.01.2013

Obálka je dokonalá. Příběh je taky úžasný, ale podle mě velmi nudně zpracovaný a navíc jsem si nedokázala oblíbit žádnou z postav. Kdyby to skončilo tak, že všichni zemřou, ani by mi to nevadilo.

kasulka 28.01.2013

Byla to moje první knížka o andělech...a musím říct, že se mi líbila. I Když mi to ze začátku přišlo zbytečně táhlé, ale ten konec tomu dal víc šťávy. Určitě si přečtu celou tetralogii. Je to takové oddychové romantické čtění, a to já můžu :) Doporučuji :)

veronique.ka 30.12.2012

Obálka krásná, nápad na příběh ještě krásnější, ale kniha je napsána naprosto příšernou formou. Celý příběh nemá hloubku, logiku, hlavní postavy jsou nesympatické.

manau 30.12.2012

Velmi hezka kniha, zajimavy napad a hezky napsane. moc se mi libila

danca044 16.12.2012

Čekala jsem něco víc. Přečetla jsem všechny čtyři díly a že by ve mně zanechaly nějaký dobrý dojem, to se říci nedá. Lauren Kate se nezařadila mezi mé oblíbené spisovatelky.
Hlavní hrdinka mi byla od začátku nesympatická a pořád jsem čekala, kdy se v příběhu konečně objeví něco nečekaného. Nebyly to tam žádné zvraty, ani napětí.

Kelíns 06.12.2012

Obal je nádherný ten mě na knize od začátku zaujal. Bohužel mě moc zklamal obsah, všechno bylo tak slátané. A přiznám se, že jsem často odhadla co přijde. Hlavní hrdinka mi je naprosto nesympatická. Jediné co mě překvapilo bylo, když se ukázalo, že knihovnice je záporná. Ale když se snažila Luce zabít musela jsem se tomu smát. Buď to autorka napsala pouze pro peníze nebo zkrátka neumí psát!

Kate.S 02.12.2012

Obaly jsou úžasné. To bylo první, čeho jsem si u knížky četla. Jinak vnitřek knihy je taktéž úžasný. Mě se moc líbila a knížku jsem slupla ani ne za dva dny. Oblíbila jsem si postavu Luce a samozřejmě Daniela, ale i ten mi občas lezl krkem.

Majulinek 20.11.2012

Tuto knihu jsem si přečetla ze zvědavosti, nečetla jsem anotaci, takže jsem nevěděla, o čem tato kniha je a co mě čeká. Můžu říct, že je to zajímavě zvolené téma, ale nejvíc napínavé to bylo na konci, ale jsem zvědavá na druhý díl :)

Nikka07 04.11.2012

Tuto knížku jsem četla asi 3krát. Pořád mě baví :D. Kniha je ze začátku taková hm... obyčejná, ale ke konci to začne být napínavější a skončí to otevřeným koncem, což nenávidím, ale díky tomu že už jsem měla koupenou i druhou část, s chutí jsem se do ní pustila. Zkrátka: romantická fantasy knížka, a to je, alespoň pro mě, vražedná kombinace. Takže doporučuji :D

Eryl 30.10.2012

Ke knížce jsem se dostala přes kamarádku, která chtěla vědět můj názor. Vůbec se mi do toho ze začátku nechtělo, když jsem si přečetla o čem je děj, ale pro blaho vesmíru a kamarádky jsem se do toho pustila. Jak jsem očekávala. Hrůza, chaotický styl psaní a i když pominu záměry postav, některé pasáže vůbec nedávaly smysl. To se naštěstí zlepšilo přibližně v polovině a začlo mě to i celkem bavit. Ovšem největší překvapení čekalo na konci, kdy jsem se konečně (uf!) prokousala k jádru pudla a pochopila celý děj knížky. Byla jsem opravdu příjemně překvapená a hlavně zaskočená. Úplně to zvrátilo celý můj pohled na knihu a už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Někdy se hold vyplatí vydržet až do konce :)

Guenevra 28.10.2012

Až v průběhu čtení mi docvaklo, že kniha je určena zřejmě poněkud mladším čtenářkám než jsem já. V pubertě by mě ten příběh nadchnul, teď už je to o kapku horší, ale nápad to je určitě zajímavý. A když už jsem se do toho dala, tak si přečtu i další díly :)

lakme 26.10.2012

příjemná oddechovka pro dlouhé cesty vlakem

Kristie-Sophi 21.09.2012

Ze začátku mě to celkem nudilo, ale od půlky jsem se nemohla odtrhnout :)
Kateová vymyslela skvělý příběh, ale po přečtení knihy se mi hlavou hemžila jedna otázka za druhou - a nedostávaly se mi odpověďi, tak doufám, že je v druhém díle naleznu :)

ajtynka 18.09.2012

Skvělá knižka, skvělý děj, který je ze začátku těžkopochopitelný, ale nevadí, protože se veškeré záhady postupně odhalují a vysvětlují. Nápinavé..romantické no prostě úžasné

Aní* 29.08.2012

Název skvělý, obálka skvělá, děj skvělý, ale jak je to psané se mi moc nelíbí.. U takových knížek se mi tohle právě nelíbí:(

kokoa 20.08.2012

Tato kniha mě zaujala obálkou i názvem a i dějem. chtěla bych si přečíst i 2 i 3 díl... Jenže to vypravění nebo prostě jak je to poddané se mi nelíbí jak je to napsané
ale chtěla bych vědět jak to skončí

Eneo 30.07.2012

Ani půl roku po dočtení si nejsem jistá, jaký mám na knížku názor. Příběh docela poutavý, ale na můj vkus až moc sentimentální. Konec mě bohužel od čtení dalších dílů odradil.

ValKing 23.07.2012

Pro mě tedy jedna z nejhorších fantasy s romantickým podtextem. Téměř od začátku jsem nechápala o co vlastně jde, čekala jsem, že na konci nebo v průběhu bude většina vysvětlena, ale světě div se, nestalo se tak. O.o Záhady v knížce jsou sice fajn, ale jen pokud jsou taky někdy objasněné.

Nause 12.07.2012

Námět bych řekla celkem dobrý, andělé, to tu ještě moc nebylo. Obálka je také velmi poutavá, ale jinak? Začátek byl slibný, střípek minulosti, avšak potom - nevysvětlitelná smrt, která jí odsoudí na internátní školu, kde jim vlastně nikomu neřeknou, co je zakázané, a je tam nevyslyšená hrozba "červených." Holka o kterou stojí na začátku milý kluk, který se ke konci tak změní ale ona místo toho chce jiného, který o ní zjevně nestojí ale ve skutečnosti stojí, SPOILER: děj se moc nehýbe až na další neobjasněnou smrt Todda v knihovně, stíny, které tam prostě jsou a další věci. Příjde mi to trochu moc přitažené za vlasy a celkově neobjasněné.

Velká_koule_chaosu 10.07.2012

Nechala jsem se zlákat obálkou a to byla chyba. Kniha totiž nestojí za nic. Jediné co mě tak trochu zaujalo byly některé vedlejší postavy, ovšem to je tak všechno. Děj chaotický, nezáživný a pochybuji, že to v dalších dílech bude lepší - nehodlám to zjišťovat. O hl. postavách se ani nezmiňuji. Tu 1* dávám jen a jen za tu obálku, která je prostě úžasná. :)

Charley 03.07.2012

Vybrala jsem si tuhle knihu jen jako oddechovku, ale byla jsem mile překvapená. V poslední době už nemám chuť číst takový druh knih, jelikož jsou úplně všude, ale tahle byla opravdu zajímavá. Žádné zbytečné popisy. Líbila se mi i změna v chování Gabbe :) No nezbývá mi nic jiného než si přečíst další díl :)

zdenulii 26.06.2012

Tato kniha se mi velmi líbila. Moje první o andělech. Přečetla jsem ji během dvou dnů. Bavila mě víc než druhý díl Muka.

Kikušák 10.06.2012

Tak tahle kniha mě moc nenadchnula...spíš až druhý díl, tam se konečně něco dělo:)

ajkin 05.06.2012

Dobrá knížka, ale mě přijde že hlavní hrdinka si pořád na něco stěžuje....

Emily14819 05.06.2012

Joo, pravda pravda. Obálku to má moc pěknou. Ale ten zbytek? Chaos nad chaos. Děj tak na kratší příběh, ale na román? To teda ne. Oddechová knížka, která se čte plynule s tím, že je někde nudná a nezáživná. Přijde mi, že se některé části pořád opakují.

Charlottka 05.06.2012

NEjnudnější, nejchaotičtější a nejméně zajímavější - až na pár věcí - kniha, kterou jsem kdy četla... Doufám, že už takovou knihu nikdy nebudu číst!

Maragad 01.06.2012

Pár věcí bych trochu vylepšila, ale jinak jsem byla spokojená.. Pád je moje první kniha s andělskou tematikou a je to opravdu příjemná změna :-)..

Lea 11.04.2012

Já s názorem bend-ik nemůžu souhlasit. Ani ne tak s tím, co píše o této knize. Jsem asi v podobném věku a tohle pro mě není. Jde o to škatulkování. Fantasy je přece žánr jako každý jiný. Mládež buď sáhne po něm, nebo si vybere knížku ze života. O tom to je :) Ono těch knih o realitě je na trhu taky obrovské množství, jen to chce sáhnout do regálu vedle. Řekla bych, že s upíry a nadpřirozenem se to ani nedá srovnat, i když se teď takových románků vyrojilo dost.

bend-ik 11.04.2012

Pri tejto knižke som si uvedomila dve veci: 1. takáto literatúra je adresovaná pre teens (tzn. vo svojich middle twenties ju už nezvládam) a 2. som vďačná za to, že keď som ja chodila do ZŠ, z knižnice som si odnášala plný ruksak knižiek typu Traja pátrači, Slávna päťka či Medzi nami dievčatami. Áno, už som vyrástla aj z nich, no mám pocit, akoby dnešní spisovatelia neboli schopní pracovať s reálnymi bytosťami a nedokázali priblížiť situácie, v ktorých sa ocitá mládež zaujímavo bez toho, aby sa tam nevyliahol drak, nespadol anjel či neprežil upír. Áno, uznávam, že je to dnešná móda a viem aj to, že knihy sú na to, aby nás vtiahli do fantastického sveta.. ale.. mne sa na tých mojich "oldschoolových" páčilo práve to, že si o mne podobných problémoch môžem prečítať aj inde, že nie som sama. A dnes? Koľko z nás sa asi tak zamiluje do reálneho upíra??

Lenka 13 09.04.2012

Moje první přečtěná kniha o andělech,líbila se mi.
Těším se na další pokračování :o)

elwicek 06.04.2012

Přečetla jsem jí během necelých dvou dnů, možná proto mi nepřišla utahaná a nudná. Jinak musím spisovatelku pochválit za zajimavá místa, kam dokázala vtáhnout čtenáře. Polepšovna se hřitovem, bazén v kostele.. Moje fantazie neměla odpočinku :))

medvídě 04.04.2012

Tahle kniha mě zaujala hned na první pohled. A proto jsem velmi ráda, že po přečtení zavrhujících komentářů jsem si ji nakonec přečetla. Už se těším, až se mi do ruky dostane pokračování. :-)

trynitrix 23.03.2012

Mno nevím co na to napsat Luca mi přišla trochu schizofrenní :-D Myslela jsem že to bude více zajímavý příběh ale nic moc ráda čtu takže serku dočtu takže třeba druhý díl už bude OK. A co se týče konce strašnej guláš pořádně to nemělo hlavu ani patu nevíte pořádně o co jde. Mno nechám se překvapit jak to dál dopadne.

Uchihulee 29.02.2012

Tato knížka byla asi moje první o andělech. Musím říct, že do poloviny knížky jsem se nudila, ale četla jsem dál a doufala, že se to nějak rozjede. Moje přání bylo vyslyšeno a knížka začala mít ke konci napínavý děj, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Hrozně jsem se těšila na další díl, který jsem dostala k Vánocům. Ještě jsem ho nečetla, protože knížek mám opravdu hodně a nevím, kterou číst první. Podle mě tato knížka je dobrá, až na ten začátek. Kdyby si stím autorka trošku víc pohrála, věřím, že by to bylo o mnoho lepší. Přesto mám v plánu si přečíst další díly. :)

Pinkeska 27.02.2012

Docela mi trvalo, než jsem to přečetla...přišlo mi, že začátek se hrozně vlekl, byl tak nějak nezajímavý, na rozdíl od konce...taky mi kniha přišla i hodně zmatená....jak píše Val, myslela jsem,že s tím brzo praštím...ale neudělala jsem to a vzhledem k otevřenému konci mám v plánu přečíst i další díly...:)

Val 15.02.2012

Téhle knize jsem se nějaký čas bránila...Upřímně, stačilo si přečíst zde uvedené komentáře :-) Jenže pak mi byla skoro vnucena a já se do toho tedy pustila. Co k tomu říct ? Chvílemi to šlo, chvílemi jsem myslela, že s tím praštím....ale dočetla jsem.... Chystám se i na druhý díl, když už jsem zvládla ten první, tak mi to nedá. Každopádně, kdybych měla o 20 let míň, tak jsem si jistá, že bych byla knihou unesená....Každopádně...nenadchne ani neurazí .

eniete 12.02.2012

I když jsem četla i druhý díl..musím se přiznat, že mně víc uchvátil obal než samotný obsah knihy..

Buhvico 10.02.2012

Knížka je oddechová, čte se docela dobře..Čekala jsem více zápletek, nebo jednu obrovskou..Ale i tak jsem to přečetla skoro najednou :-) Těšila jsem se na další díl Muka..

KrvMys 06.01.2012

Tak jsem konečně tuto knihu dočetla. Uff!! Musí říci, že konec se mi četl daleko lépe než začátek. Konec měl větší spád a větší napětí, kdežto začátek je dost zdlouhavý a vykreslení situací je dost neohrabané. I když jsem byla na konci, pořád jsem netušila, co se tam vlastně děje a proč. Veškeré vyprávění je zmatečné a mnohokrát mi tam jakoby chyběly nějaké detaily, informace či něco, co by mne více přiblížilo k ději a postavám. Připadala jsem si ještě více zmatenější než samotná hrdinka :)
Každopádně se mi líbí nápad s anděli. Je to zase úplně něco jiného než pořád motivy upírů. Určitě tam každý může najít různé motivy jiných fantastických děl, ale v dnešní době v takové kupě příběhů si nevybereme. Všude něco je.
Musím však podotknout, že po přečtení jsem byla lehce zklamána z málo prokreslených postav a i samotného děje. Epilog, který mne snad měl navnadit na druhý díl, mne spíše více zmátl. Nejdříve to vypadalo, že je tam jasně vymezené dobro a zlo a pak jak kdyby autorku napadla nová věc a trošku se to změnilo. A najednou nevíme na čem jsme.
S nadějí rozuzlení si koupím druhý díl a budu doufat, že se autorka nerozmyslí to natáhnout na deset dílů, pochybuji, že už pak budeme vědět, o čem to vlastně skutečně je. To je podle mne největší chyba dnešních autorů. Vidina velkých výdělků z mnoha knih, ale kvalita už je tatam. Děj je jen opakováním předešlého děje a po přečtení se nedovíme nic.
Ještě jedna poznámka. Nelíbilo se mi usekávání kapitol. Ocenila bych větší dokončení rozepsané situace. Ne že v jednu chvíli jsou u vody, kde něco probíhá a pak otočíte stránku a hned se tam děje úplně něco jiného a vy vlastně čekáte jak dopadne ta rozepsaná situace, o které se jen tak zmíní. Jsem ale určitě zvědavá, co mi přinese druhý díl :)

Cleo De Nile 05.01.2012

Asi takhle: kniha mě dost zklamala. Na začátku jsem myslela, bůh ví jak to nebude úžasné, a ono nic. Autorka to podle mě dost odflákla, být na jejím místě tak bych asi 60% kapitol přepsala. Je to tak nechutně předvídatelné... Vážně. Od začátku jsem věděla, že je Gabbe anděl a ani u Arriane mě to moc nepřekvapilo.... Musím ale přiznat, že mě dojala smrt Penny, proto dávám 3 hvězdy...

Dummy147 23.12.2011

Kniha mě zaujala svým obalem,avšak .... čekala jsem něco lepšího. Objevují se zde zajímavé postavy, možná i ten příběh by byl ucházející, ale z té nahromaděné lásky se mi dělá špatně. Je to jako kdybych do Angelologie (Trussoniová, D.) vmáčkla The Twilight sága (Meyerová, S.)

KateCullen 18.11.2011

Čekala jsem od toho něco víc. Připadá mi, že autorka spojila Zavrženého, Napořád, Školu noci a Stmívání. Nedokázala moc dobře popisovat osoby, zdáli se mi takové lehce čitelné, už o dvacet stránek dřív jsem věděla, co se vždycky stane, co bude následovat... nějaké scény byly opravdu super, takže zas tak hrozné to nebylo - taková odpočinková četba :)

netty.vanity 21.10.2011

Příběh mě ihned oslovil,i když mi pár věcí nesedělo..ale číst o lásce Daniela a Luce a dopátrat se k rozuzlení,kdy vyjde najevo,že se oba hrdinové potkávali již v minulých životech mě příjemně překvapilo.Bohužel mi konec připadal poněkud přitažený za vlasy.Nemluvě o tom,že mě rozčílilo,že autorka neuzavřela příběh..na pokračování se tudíž zatím nechystám..

ronnie999 16.10.2011

Na téhle knížce mě zaujala už obálka, která mi hned padla do oka. Obsah už je však bohužel o něco horší. Nemůžu říct, že by se mi knížka nelíbila, 2. díl si určitě koupím, jen jsem asi očekávala trochu víc, už kvůli tomu, kolik slávy to má v Americe.

Zuzkanka 04.10.2011

knizka se cetla velmi dobre, jen jsem nekdy mela pocit, jestli to spis neni literaura pro pubertaky.. V mych 25letech jsem si obcas pripadala, ze ctu romanek ve stylu Lenka Lanczova, ale jako oddechova literatura je to povedene dilo. Neni to nic narocneho a na zahnani chmur urcite doporucuju..

Lusius 30.09.2011

Kniha mě zaujula hned svým obalem. Děj je vcelku lehčí ale podle mě dobře čtivý, jako oddechová četba se skvěle hodí.

Sirius 17.09.2011

Pád na hlavu zažila pravděpodobně autorka před tím, než začala psát tuhle knížku. Jinak by nestvořila takovou pí… hovadinu. Příběh týhle „knížky“ by vystačil na povídku, ale ne, my to musíme vycpat vatou a udělat z toho román. Škoda že autorku neznám osobně, nejradši bych jí její dílo omlátil o hlavu. Mimochodem – ta obálka je fajn.

Selekcaje 15.09.2011

Knížka se mi líbila, ale čekala jsem nějakou zajímavější zápletku. Závěr mi příjde až moc Twilightskej. Kluk k němuž hlavní hrdinka cítí lásku, ještě ho ani nezná a on se jí snaží vzdorovat, protože ví, že s ní nemůže být...Twilight jak vyšitej. A pak to, že je anděl...nemůžu si pomoct, křesťanka nejsem. Nicméhě začátek se mi líbil, už jen v tom, jak autorka skvěle dokázala vylíčit atmosféru polepšovny a Luce: odříznutou od světa.

Charlie Esprit 06.09.2011

Čekala jsem, že to bude nějaká pecka knížka... Obal je pěkný... ale jinak nic moc. Občas byla nějaka ta pasáž, která byla k smrti nudná. Dělají z knihy velkou reklamu. Četla jsem lepší.

rusalka1 20.03.2011

ponurý temný dej polepšovne ma hneď vtiahol do príbehu, no od kedy Luce zomrela najlepšia kamoška a ona zistila o všetkom pravdu šlo to dole z kopca :/