Posedlost

Posedlost https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/226464/bmid_posedlost-1gi-226464.jpg 4 93 25

Alex Cross série

Nejprve se najde zavražděná krásná žena se surově vytrženými vlasy, pak další mrtvá, která visí z okna s brutální řeznou ránou na břiše, do třetice ještě jedno zohavené tělo. Alex Cross je při vyšetřování vražd pod mimořádným tlakem a ani si nevšimne, že někdo si vzal na mušku i jeho, někdo tak posedlý a vyšinutý, že udělá cokoliv, jen aby dosáhl vytoužené pomsty.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Alpress

Alex Cross, Run , 2013

WaN635
09.11.2023 5 z 5

Nějak mi nejde do hlavy proč jsem případy Alexe Crosse přestala bezmála před 10 lety číst.
Tento případ byl pro osobní život Alexe a jeho rodiny neuvěřitelně bolestivý a mstivý vrah dal A skutečně zabrat :( .
Druhá linka knihy mě bavila neméně, ale osobní msta vůči Alexovi mě nutila číst stále dál a knihu nepustit z ruky.
Doufám, že semknutost rodiny přečká tuto přetěžkou zkoušku.

monte
27.08.2023 4 z 5

Pěkné čtení, nechybělo napětí

Nofar197
31.05.2023 4 z 5

Kdo za sebou nechává zohavene oběti, ať už mladé ženy či dospívající chlapce? A jak s touto kauzou souvisí brutální smrt studentky Elisabeth? Kam se poděl plod fyzické lásky? Proč jsou později nalezeni mrtví i její prarodiče? Nám čtenářům je odpověď na tyto otázky poměrně brzy jasná, ale detektiv Alex Cross začíná složité pátrání, během něhož postupně zjišťuje, že i jeho si kdosi vzal na mušku a bezskrupulozne se snaží zničit i jeho rodinu. Kdo je to? Jaký je motiv neznámého útočníka? Celkem dobrá krimi.

ThomasRuhe
19.11.2022 3 z 5

Neočekávejte detektivku s utajeným pachatelem, tady totiž Patterson jejich totožnost odhalí hned na začátku. Není to ale na škodu příběhu. Například spolupracující a soupeřící dvojice vrahů si své zločiny až neskutečně užívá. Dále je tu pomstichtivý Ron Guidice, který jde cíleně po Crossovi. Oba případy jsou dobré a mají i netradiční ukončení. Kniha mě určitě nezklamala a hodnocení vidím na 70%.

aralka
28.06.2020 3 z 5

Obyčejná oddechovka, nic extra, taková konzumní detektivka pro ukrácení času..

Marcik7
21.01.2020 4 z 5

Snad jen příliš mnoho brutálně zavražděných, jinak velmi dobrá detektivka.

NADEI
26.08.2019 5 z 5

Další skvěle napsaný díl ze série sympatického Alexe, jeho rodiny a zvrhlých pomatenců.

Majulle
08.10.2018 4 z 5

Od začátku napínavá kniha, za mě jednoduše napsaná a skvělá na odreagování. Velmi rychle se čte :)

Danuše7
03.09.2018 4 z 5

hodně napínavé, a rozluštění proběhlo tak trochu narychlo.

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

pepa4081
04.11.2017 3 z 5

Už zase jsem měl pocit, že jsem to někdy četl. Asi je to tím, že Crossova „úžasná" rodina hraje v knize velkou roli. A bezchybná babička Nana mne začíná maličko nudit. Konec knihy má jako vždy spád, ale je trochu předvídatelný. Až na tyhle maličkosti, je to opět výborná, napínavá detektivka.Pan Patterson prostě umí psát. Uspokojivé.

ArwenAragorn
29.08.2017 4 z 5

Tento díl mě nijak zvlášť neoslnil, ale číst se dal.

josska
21.05.2017 5 z 5

Jako obvykle napínavé až do konce

čef
08.04.2017 5 z 5

Nenáročné čtení resp. čtivý kriminální thriller, kde dostanete vše, co se od této literatury požaduje, podané profesionálně nanejvýš zdatně. Ozvláštněno dvojicí arogantních pomatenců a jednoho nešťastníka, umanutě pronásledujícího našeho Alexe. Jakpak to asi dopadne?

Knižní střípky
06.01.2017 3 z 5

Píši to pokaždé, když hodnotím další díl a napíši to i nyní, mám tuto sérii a všechny její hlavní hrdiny tak moc ráda, že asi již nedokáži hodnotit s odstupem a nezaujatě, protože i když jsou občas některé díly slabší, stejně si je přečtu a nikdy nelituji. Trochu slabším bych viděla i tento díl, ale opravdu jen trošičku. Patterson prostě umí.

ivoiro
11.11.2016 4 z 5

Poutavé dílo v duchu celé série od tohoto autora.

Šánka
29.03.2016 3 z 5

Je to můj oblíbený autor, ale tentokrát jsem zklamaná. Mně tam chybělo napětí a autorova pověstná důmyslná zápletka. Pachatelé jsou známí téměř od začátku, aspoň u jedné dějové linky, a u té druhé není těžké uhádnout. I když se kniha čte velmi dobře, za mě je to jeden ze slabších kousků J.P. Sérii mám ráda, ale v poslední době je to jak na houpačce. Tak někdy příště.

Kuliš42
03.03.2016 5 z 5

Opět drsný a super román,napínavý a rozehraný ve dvou liniích.A taky změna v osobní rovině Alexe,kdy na konci umírá jeho skoro adoptivní dcera Ava,to si člověk i poplakal.

TheSarcasm
23.01.2016 3 z 5

Přišlo mi to dost jako nuda. Plytký příběh, žádný nápad, kam se to hrabe na autorovy starší věci. Docela zklamání.

mirunda
08.10.2015 5 z 5

Super detektivka ostatně jako vždy s Alexem Crossem :-)